aktualnościzdjęcia
Czwartek, 13 grudnia 2018
Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Opublikowano 05-05-2011 18:24
więcej »
Opublikowano 03-05-2011 21:46
16 pikiet wojewódzkich zorganizowanych w tym samym dniu oraz duża manifestacja w Warszawie - dziś Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zdecydowała o akcjach protestacyjnych w najbliższych miesiącach. Pikiety w miastach wojewódzkich zaplanowano na środę 25 maja. Organizatorem protestów będzie NSZZ „Solidarność”, ale do udziału w protestach zaproszone będą też inne organizacje związkowe. Początek akcji zaplanowano wstępnie na godz. 14.00.
więcej »
Opublikowano 03-05-2011 20:50
29 kwietnia, w Toruniu obradowali członkowie Zarządu Regionu. W trakcie obrad przyjęto m.in. niektóre dokumenty na zbliżający się Walny Zjazd Delegatów, który tym razem odbędzie się w Inowrocławiu. Omówiono wstępne przygotowania do zaplanowanych na najbliższe tygodnie akcji protestacyjnych (najpierw 25 maja przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy, a potem warszawskiej). Podjęto stosowne uchwały finansowe dla zabezpieczenia tych przedsięwzięć. Skarabnik Regionu przedstawił rozliczenie wydatków na medale okolicznościowe z okazji XXX-lecia Związku. Na wniosek MKZ Pracowników Oświaty podjęto uchwałę upoważniającą do reprezentowania członków związku wobec dyrektorów placówek oświatowych.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 27-04-2011 22:20
27 kwietnia 2011. Z inicjatywy Prezydium Zarządu Regionu doszło dziś do spotkania marszałka województwa Piotra Całbeckiego z szefami komisji zakładowych czterech - dotąd odrębnych - PKS-ów naszej części województwa: Brodnicy, Lipna, Wlocławka, Inowrocławia.
Przypomnę, że po przejęciu tych przedsiębiorstw przez samorząd wojewodztwa wstępnie dokonano połączenia (choć do tej pory nie bradzo wiadomno na jakich zasadach, bo w KRS to wciąż odrębne, konkurencyjne spólki): PKS Brodnica z PKS Włocławek, natomiast PKS Lipno z PKS Inowrocław. Na razie załogom firm trudno się doszukać w tym jakiejś głąbszej logiki ale marszałek Całbecki twierdzi, że ma dobry plan na rozwój tych przedsiębiorstw po całkowitym ich scaleniu.
Prezydium ZR podzielając racje i niepokoje pracowników wystąpiło do marszałka o spotkanie w celu wyjaśnienia wątpliwości. Wzięli w nim udział nie tylko szefowie wspomnianych kz NSZZ"S" z czterech PKS, lecz także przewodniczący Jacek Żurawski, oraz jego zastępca Janusz Dębczyński.
Na razie nie znamy zbyt wielu konkretów, poza tym, że wiemy, iż czwórka idzie do konsolidacji w jeden organizm, w jedną spółkę, choć na razie nawet nie wiadomo gdzie, w jakim mieście będzie siedziba jej zarzadu. Marszałek wyraził chęć daleko idącej współpracy, a także wstępnie przyjął stanowisko związkowców, że będziemy dążyć do zawarcia układu zbiorowego pracy.
Na zdjęciu część uczestników spotkania u marszałka, podczas uprzednich rozmów w siedzibie Zarządu Regionu.
więcej »
Opublikowano 24-04-2011 09:53
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 13-04-2011 18:19
więcej »
Opublikowano 11-04-2011 18:56
 
P I K I E T A
Koleżanki i Koledzy Pocztowcy, Związki zawodowe działające w ramach wspólnej reprezentacji, w obronie naszych miejsc pracy i dostępu wszystkich obywateli do powszechnych usług pocztowych, wzywają wszystkich pracowników do wzięcia czynnego udziału w pikiecie. Plany i działania obecnego Zarządu Poczty Polskiej S.A. zmierzają do tego, aby zlikwidować dużą ilość istniejących urzędów pocztowych i zastąpić je „punktami pocztowymi”, na stacjach benzynowych lub w innych punktach handlowych. To obniżenie jakości świadczonych usług pocztowych boleśnie odczują wszyscy mieszkańcy naszego województwa, a w szczególności mieszkańcy wsi oraz małych miasteczek, w których urzędy pocztowe zostaną zlikwidowane.
więcej »
Opublikowano 10-04-2011 21:17
25 Marca miała miejsce trzecia w tym roku sesja Zarządu Regionu. W trakcie niemal czterogodzinnych obrad zebrani większością głosów m.in. przyjęli bilans za rok ubiegły, jako prawidłowe ocenili wykonanie budżetu i uchwalili budżet na bieżący rok.. Porządek obrad przyjęto jednogłośnie. Następnie wysłuchano sprawozdania sekretarza Piotra Grążawskiego z prac Prezydium Zarządu Regionu. Relacja została uzupełniona o informację Żurawskiego na temat prac Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, natomiast Janusz Dębczyński dodał sprawozdanie o działaniach Oddziału Włocławek w sprawach zamiaru likwidacji przez tamtejsze władze samorządowe niektórych placówek oświatowych. Sprawozdanie z prac Komisji Krajowej złożył Janusz Dębczyński, a uzupełnił Jacek Żurawski. Temat został ostatnio zdominowany przez inicjatywę zbierania podpisów pod projektem podniesienia najniższej pensji krajowej do wysokości 50% średniego wynagrodzenia.
więcej »
Opublikowano 03-04-2011 18:25
Inspekcja pracy przedstawiła plan swojego działania na 2011 rok. Dzięki niemu możemy wskazać, które zakłady i branże mogą szczególnie spodziewać się wizyty inspektora w tym roku. Inspekcja pracy zamierza przeprowadzić w tym roku w sumie ok. 88 tys. kontroli. Można się ich spodziewać przede wszystkim:
• w budownictwie (także drogowym), w tym także przy pracach rozbiórkowych,
• w transporcie drogowym,
• w zakładach, gdzie wykryto nieprawidłowości lub wystąpiły wypadki przy pracy oraz, gdzie występują prace o szczególnych warunkach lub charakterze,
• w placówkach ochrony zdrowia,
• w energetyce, branży naftowej, na stacjach paliw i autogazu
• w korporacjach (w tym bankach),
• u pracodawców stosujących tzw. ustawę antykryzysową,
• w placówkach handlowych
• w branżach, gdzie występuje największe ryzyko nielegalnego zatrudnienia
więcej »

« poprzednia
1|2|...|227|228|229|230|231
następna »
Copyright 2010 - 2018 by NSZZ Solidarność
Projekt i wykonanie: Arat Media
HISTORIA REGIONU - ARTYKUŁY
MOŻESZ POMÓC - odpisz 1%
AKTUALNOŚCI