aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeProgram
Piątek, 22 czerwca 2018
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Opublikowano 27-04-2011 22:20
27 kwietnia 2011. Z inicjatywy Prezydium Zarządu Regionu doszło dziś do spotkania marszałka województwa Piotra Całbeckiego z szefami komisji zakładowych czterech - dotąd odrębnych - PKS-ów naszej części województwa: Brodnicy, Lipna, Wlocławka, Inowrocławia.
Przypomnę, że po przejęciu tych przedsiębiorstw przez samorząd wojewodztwa wstępnie dokonano połączenia (choć do tej pory nie bradzo wiadomno na jakich zasadach, bo w KRS to wciąż odrębne, konkurencyjne spólki): PKS Brodnica z PKS Włocławek, natomiast PKS Lipno z PKS Inowrocław. Na razie załogom firm trudno się doszukać w tym jakiejś głąbszej logiki ale marszałek Całbecki twierdzi, że ma dobry plan na rozwój tych przedsiębiorstw po całkowitym ich scaleniu.
Prezydium ZR podzielając racje i niepokoje pracowników wystąpiło do marszałka o spotkanie w celu wyjaśnienia wątpliwości. Wzięli w nim udział nie tylko szefowie wspomnianych kz NSZZ"S" z czterech PKS, lecz także przewodniczący Jacek Żurawski, oraz jego zastępca Janusz Dębczyński.
Na razie nie znamy zbyt wielu konkretów, poza tym, że wiemy, iż czwórka idzie do konsolidacji w jeden organizm, w jedną spółkę, choć na razie nawet nie wiadomo gdzie, w jakim mieście będzie siedziba jej zarzadu. Marszałek wyraził chęć daleko idącej współpracy, a także wstępnie przyjął stanowisko związkowców, że będziemy dążyć do zawarcia układu zbiorowego pracy.
Na zdjęciu część uczestników spotkania u marszałka, podczas uprzednich rozmów w siedzibie Zarządu Regionu.
więcej »
Opublikowano 24-04-2011 09:53
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 13-04-2011 18:19
więcej »
Opublikowano 11-04-2011 18:56
 
P I K I E T A
Koleżanki i Koledzy Pocztowcy, Związki zawodowe działające w ramach wspólnej reprezentacji, w obronie naszych miejsc pracy i dostępu wszystkich obywateli do powszechnych usług pocztowych, wzywają wszystkich pracowników do wzięcia czynnego udziału w pikiecie. Plany i działania obecnego Zarządu Poczty Polskiej S.A. zmierzają do tego, aby zlikwidować dużą ilość istniejących urzędów pocztowych i zastąpić je „punktami pocztowymi”, na stacjach benzynowych lub w innych punktach handlowych. To obniżenie jakości świadczonych usług pocztowych boleśnie odczują wszyscy mieszkańcy naszego województwa, a w szczególności mieszkańcy wsi oraz małych miasteczek, w których urzędy pocztowe zostaną zlikwidowane.
więcej »
Opublikowano 10-04-2011 21:17
25 Marca miała miejsce trzecia w tym roku sesja Zarządu Regionu. W trakcie niemal czterogodzinnych obrad zebrani większością głosów m.in. przyjęli bilans za rok ubiegły, jako prawidłowe ocenili wykonanie budżetu i uchwalili budżet na bieżący rok.. Porządek obrad przyjęto jednogłośnie. Następnie wysłuchano sprawozdania sekretarza Piotra Grążawskiego z prac Prezydium Zarządu Regionu. Relacja została uzupełniona o informację Żurawskiego na temat prac Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, natomiast Janusz Dębczyński dodał sprawozdanie o działaniach Oddziału Włocławek w sprawach zamiaru likwidacji przez tamtejsze władze samorządowe niektórych placówek oświatowych. Sprawozdanie z prac Komisji Krajowej złożył Janusz Dębczyński, a uzupełnił Jacek Żurawski. Temat został ostatnio zdominowany przez inicjatywę zbierania podpisów pod projektem podniesienia najniższej pensji krajowej do wysokości 50% średniego wynagrodzenia.
więcej »
Opublikowano 03-04-2011 18:25
Inspekcja pracy przedstawiła plan swojego działania na 2011 rok. Dzięki niemu możemy wskazać, które zakłady i branże mogą szczególnie spodziewać się wizyty inspektora w tym roku. Inspekcja pracy zamierza przeprowadzić w tym roku w sumie ok. 88 tys. kontroli. Można się ich spodziewać przede wszystkim:
• w budownictwie (także drogowym), w tym także przy pracach rozbiórkowych,
• w transporcie drogowym,
• w zakładach, gdzie wykryto nieprawidłowości lub wystąpiły wypadki przy pracy oraz, gdzie występują prace o szczególnych warunkach lub charakterze,
• w placówkach ochrony zdrowia,
• w energetyce, branży naftowej, na stacjach paliw i autogazu
• w korporacjach (w tym bankach),
• u pracodawców stosujących tzw. ustawę antykryzysową,
• w placówkach handlowych
• w branżach, gdzie występuje największe ryzyko nielegalnego zatrudnienia
więcej »
Opublikowano 02-04-2011 21:09
29 marca 2011 w siedzibie Regionu "S" w Toruniu sala konferencyjna wypełniła się pierwszymi uczestnikami szkoleń dla SIP. Dziś pierwsze szlify zdobywali SIP, którzy zadeklarowali swój udział w RR SIP z Torunia i okolic: Cargo, Wodociągi, Sharp, Nordzucer, Grupa Żywiec, muzeum, biblioteka, Towimor... Uczestnicy aktywnie brali udział w ćwiczeniach prowadzonych przez Regionalną Koordynator ds. BHP Martę Zielińską- Adamczyk. Wszyscy obecni z dużym zainteresowaniem dotrwali do końca zajęć i już zapisują się na kolejne, które odbędą się 3-4 czerwca w Górznie. Na pierwszą część szkolenia zaprosimy 16 i 17 maja SIP do Włocławka, Inowrocławia i Grudziądza. Deklaracje nadal można składać w sekretariacie Zarządu Regionu "S" w Toruniu.
więcej »
Opublikowano 31-03-2011 21:13
W Górznie (koło Brodnicy) trwa kolejna tura szkoleń na temat technik negocjacji. Prowadzą je trenerzy Komisji Krajowej: Jan Plata Przechlewski i Marek Lewandowski. W kursie uczestniczą przedstawiciele komisji zakładowych NSZZ "S" z inowrocławskiej SODY CIECH, DRUMETU Wlocławek, KSM Inowrocław, DPS Wielka Nieszawka, Żywiec Grupa, Hydrovacuum Grudziądz.
Zobacz Galerię
więcej »
Opublikowano 27-03-2011 17:28
W dniu 25 marca obradowali członkowie Zarządu Regionu. Najważniejszym punktem obrad była sytuacja pracowników lokalnych zakładów pracy oraz przyjęcie budżetu na 2011 rok.
   Po dyskusji nad wykonaniem poprzedniego planu finansowego został on przyjęty zdecydowaną większością głosów, a następnie uchwalono budżet na rok bieżący. Jego skonstruowanie było to pierwszym tak poważnym przedsięwzięciem skarbnika Mariusza Kawczyńskiego.
Wysłuchano raportów o sytuacji pracowników lokalnych zakładów. W dużych ośrodkach miejskich jest ona dość stabilna (nawet inowrocławska Huta Szkła IRENA, która przeszła stan upadłości już powoli odzyskuje moce produkcyjne), a jednak w mniejszych miastach powiatowych już nie można jej tak określić. W Chełmnie największe zakłady miasta wciąż przechodzą kryzys, w Brodnicy ZSM POLMO ma trudności, a w PKS właśnie zmieniono dyrektora ("speca" z SLD zastąpił "spec" z PO), co pewnie nie polepszy słabych wyników firmy. W Golubiu Dobrzyniu pozostały jedynie drobne firmy...
Jako uzupełnienie należy stwierdzić niepokój załogi włocławskiego Anwilu stojącej w obliczu rozczłonkowania firmy, a nawet możliwości sprzedaży jej rozmaitych składników (po wydzielaniu spółek). I to wszystko w sytuacji, gdy firma przynosi do budżetru państwa spory zysk, a także daje dobrą pracę wielu włocławianom.
  Zarząd Regionu przyjął stanowisko w sprawie sytuacji w Japonii, gdzie po ostatnich trzęsieniach ziemi ucierpiało wielu ludzi. Podobne w tonie pismo zostało skierowane do Japończyków z zarządu zakładów SHARP (przy Toruniu).
    Podjęto uchwałę precyzującą nagrywanie każdej sesji Zarządu Regionu przy pomocy elektronicznych urządzeń nagrywających.
    Ponieważ związkowcy Poczty Polskiej S.A. 12 kwietnia planują demonstrację w Bydgoszczy (w obronie przed nieprzemyślaną, złą restrukturyzacją i utratą miejsc pracy), postanowiono, że w tym przedsięwzięciu powinni udział wziąć również członkowie Zarządu Regionu Toruńsko Włocławskiego
więcej »

« poprzednia
1|2|...|227|228|229|230|231
następna »