aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeProgram
Piątek, 22 czerwca 2018
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Opublikowano 20-05-2011 21:48
   19 maja 2011 r. we Włocławku oraz w Grudziądzu już kolejny raz spotkali się Członkowie Rady Regionalnej SIP - ćwiczenia w wydawaniu zaleceń i uwag poprowadziła przewodnicząca rady Marta Zielińska-Adamczyk. Członkowie rady wysłuchali również wykładu z zakresu przepisów BHP. Wszyscy uczestnicy aktywnie i z dużym zaangażowaniem pracowali. Posypało się dużo pytań, na które wspólnie podjęliśmy próbę udzielenia odpowiedzi. Niektórzy SIP podzielili się z pozostałymi uczestnikami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z dotychczasowej pracy jako SIP.
   Oddziały we Włocławku i Grudziądzu gościnnie podjęły uczestników spotkania stwarzając SIP dogodne warunki pracy. Wszyscy Społeczni Inspektorzy Pracy zostali na koniec zajęć poproszeni o zastanowienie się i nadesłanie do Regionu tematów na które chcieliby dyskutować i dowiedzieć się więcej - pozwoli to prezydium RR SIP opracować ciekawy program nowych zajęć po przerwie wakacyjnej.
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 20-05-2011 21:28

Uwaga! Komunikat dla związkowców z Torunia chcących wziąć udział w planowanej na 25 maja demonstracji w Bydgoszczy. Zbiórka na parkingu przy Cinema City o godz. 12.

więcej »
Opublikowano 16-05-2011 20:08
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 16-05-2011 18:51
Image and video hosting by TinyPic
Dziś, 16 maja, od rana przed siedzibą Zarządu Regionu członkowie Prezydium ZR zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o wzroście płacy minimalnej. Chcemy takiego rozwiązania, dzięki któremu płaca minimalna będzie stopniowo, w tempie zgodnym ze wzrostem gospodarczym, podnoszona przynajmniej do poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. dziś byłoby to ok. 1700 zł. Przechodnie, zachęcani słowami Jacka Żurawskiego i pozostałych członków Prezydium ZR na ogół chętnie podpisywali się na listach poparcia, a wielu z uznaniem wyrażało się o inicjatywie Solidarności. Akcja spotkała się też ze sporym zainteresowaniem lokalnych mediów. Na zdjęciu od lewej - Tomasz Jeziorek i Mariusz Kawczyński w akcji. (fot. Piotr Grążawski)
więcej »
Opublikowano 10-05-2011 21:21
Panie Premierze, My pracownicy Inowrocławskich Kopalni Soli „Solino" S.A. oraz Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej postanowiliśmy zabrać głos w ważnych dla nas sprawach. Jesteśmy rozczarowani biernością Rządu, reprezentującego Skarb Państwa i będącego akcjonariuszem naszej Spółki wobec negatywnych działań głównego akcjonariusza PKN ORLEN, który podejmuje w stosunku do „Solino" S.A., Spółki o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa gospodarczego państwa i jego obywateli, działania uniemożliwiające jej prawidłowy rozwój. Stwarza przez to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa i całej infrastruktury z tym związanej. Wpływa to również na osłabienie i tak złego stanu gospodarczego regionu kujawsko-pomorskiego. Nie realizowanie przez głównego akcjonariusza - PKN ORLEN S.A. umów społecznych np. pakietu gwarancji socjalnych, szczególnie po stronie inwestycji, grozi likwidacją miejsc pracy.
więcej »
Opublikowano 05-05-2011 20:39
Podczas dzisiejszego (5 maj) posiedzenia Prezydium Zarządu Regionu zapadła decyzja o tymczasowym przekształceniu Prezydium ZR w sztab protestacyjny. Przewodniczącym- koordynatorem do spraw organizacji protestów wybrano Janusza Dębczyńskiego (wiceprzewodniczącego ZR, szefa Oddziału Włocławek).
Przypominamy  - 25 maja (środa), w całym kraju mają mieć miejsce lokalne demonstracje inspirowane przez Solidarność. Nasz Region tego dnia spotka się przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Sprawę należy potraktować prestiżowo i na ten jeden dzień trzeba odłożyć wszystkie inne zajęcia, tak aby wziąć udział w demonstracji. Jeżeli nie teraz, to kiedy? Do udziału w niej zaproście znajomych.
Już dziś zgłaszajcie przewodniczącemu waszej komisji zakładowej swoją chęć udziału w bydgoskiej demonstracji!
więcej »
Opublikowano 05-05-2011 18:24
więcej »
Opublikowano 03-05-2011 21:46
16 pikiet wojewódzkich zorganizowanych w tym samym dniu oraz duża manifestacja w Warszawie - dziś Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zdecydowała o akcjach protestacyjnych w najbliższych miesiącach. Pikiety w miastach wojewódzkich zaplanowano na środę 25 maja. Organizatorem protestów będzie NSZZ „Solidarność”, ale do udziału w protestach zaproszone będą też inne organizacje związkowe. Początek akcji zaplanowano wstępnie na godz. 14.00.
więcej »
Opublikowano 03-05-2011 20:50
29 kwietnia, w Toruniu obradowali członkowie Zarządu Regionu. W trakcie obrad przyjęto m.in. niektóre dokumenty na zbliżający się Walny Zjazd Delegatów, który tym razem odbędzie się w Inowrocławiu. Omówiono wstępne przygotowania do zaplanowanych na najbliższe tygodnie akcji protestacyjnych (najpierw 25 maja przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy, a potem warszawskiej). Podjęto stosowne uchwały finansowe dla zabezpieczenia tych przedsięwzięć. Skarabnik Regionu przedstawił rozliczenie wydatków na medale okolicznościowe z okazji XXX-lecia Związku. Na wniosek MKZ Pracowników Oświaty podjęto uchwałę upoważniającą do reprezentowania członków związku wobec dyrektorów placówek oświatowych.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...|227|228|229|230|231
następna »