aktualnościzdjęcia
Czwartek, 13 grudnia 2018
Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Opublikowano 28-05-2011 15:51
 
27 maja, w Inowrocławiu odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu Toruńsko-Włocławskiego. Choć początkowo na sali obrad zasiadła spora liczba delegatów, to tuz przed rozpoczęciem glosowań wyszło, iż część z nich opuściła zebranie i do wymaganego kworum brakowało … jednego związkowca. Taki stan rzeczy (minimalny brak kworum) utrzymał się już do końca WZD, co spowodowało, iż przyjmowano jedynie stanowiska i prowadzono dyskusje. Zebranie prowadzili: Jan Dybicz i Jan Jóśków. Na początku gościł tez prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i wieloletni inspektor PIP Krzysztof Adamski, który został uhonorowany Medalem XXX lecia Związku (foto niżej). Przemawiali m.in.: Bogdan Biś – wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ”S” i przewodnicząca Regionalnej Rady Koordynacyjnej SIP Marta Adamczyk Zielińska, która zwróciła się do zebranych o pielęgnowanie jak najlepszego wizerunku SIP, bo już się zdarzają wypadki podważania sensu istnienia tej pożytecznej instytucji. Po przerwie sprawozdanie z pracy związku za ostatni rok złożył przewodniczący Jacek Żurawski. Ponieważ każdy delegat dysponował dokumentem pisanym tego sprawozdania, więc przewodniczący pomijając szczegóły na dłużej zatrzymał się nad kwestią udziału w przedsięwzięciach związku, a zwłaszcza w demonstracjach. Stwierdził, iż nie wolno lekceważyć tego rodzaju wezwań, bo to jedna z najskuteczniejszych broni związkowych, natomiast nasz arsenał nie jest znowu tak wielki… Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 26-05-2011 20:52
 
We środę 25 maja kilkuset związkowców z naszego Regionu uczestniczyło w demonstracji, jaka przeszła ulicami Bydgoszczy, by zakończyć się pod Urzędem Wojewódzkim. Na wezwanie Komisji Krajowej podobne manifestacje odbyły się w całej Polsce, we wszystkich miastach wojewódzkich. Nasz Region wystawił całkiem pokaźną reprezentację, przewiezioną na miejsce 10 autokarami. Głównym hasłem było - „Podnieśmy Polakom płacę minimalną”, choć zostało do niego dodanych sporo postulatów i problemów lokalnych z obydwu Regionów współorganizujących demonstrację (Toruńsko-Włocławski i Bydgoski). Nasze odczytał Janusz Dębczyński, a wśród nich były: wsparcie państwa dla inowrocławskiej Huty Szkła, pomoc zwalnianym pracownikom cywilnym wojska, wstrzymanie bezsensownego dzielenia na spółki ENERGI, wstrzymanie procedur związanych z dzieleniem Anwilu, przeznaczenia większej ilości pieniędzy na aktywne formy zwalczania bezrobocia. Spośród bydgoskich spraw na pierwsze miejsce przebijał się skandal w tamtejszych wodociągach, gdzie prezes firmy zlecił prywatnej agencji inwigilację szefowej Solidarności. Działo się to w iście SB-cki sposób.
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 24-05-2011 21:02
więcej »
Opublikowano 20-05-2011 21:48
   19 maja 2011 r. we Włocławku oraz w Grudziądzu już kolejny raz spotkali się Członkowie Rady Regionalnej SIP - ćwiczenia w wydawaniu zaleceń i uwag poprowadziła przewodnicząca rady Marta Zielińska-Adamczyk. Członkowie rady wysłuchali również wykładu z zakresu przepisów BHP. Wszyscy uczestnicy aktywnie i z dużym zaangażowaniem pracowali. Posypało się dużo pytań, na które wspólnie podjęliśmy próbę udzielenia odpowiedzi. Niektórzy SIP podzielili się z pozostałymi uczestnikami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z dotychczasowej pracy jako SIP.
   Oddziały we Włocławku i Grudziądzu gościnnie podjęły uczestników spotkania stwarzając SIP dogodne warunki pracy. Wszyscy Społeczni Inspektorzy Pracy zostali na koniec zajęć poproszeni o zastanowienie się i nadesłanie do Regionu tematów na które chcieliby dyskutować i dowiedzieć się więcej - pozwoli to prezydium RR SIP opracować ciekawy program nowych zajęć po przerwie wakacyjnej.
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 20-05-2011 21:28

Uwaga! Komunikat dla związkowców z Torunia chcących wziąć udział w planowanej na 25 maja demonstracji w Bydgoszczy. Zbiórka na parkingu przy Cinema City o godz. 12.

więcej »
Opublikowano 16-05-2011 20:08
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 16-05-2011 18:51
Image and video hosting by TinyPic
Dziś, 16 maja, od rana przed siedzibą Zarządu Regionu członkowie Prezydium ZR zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o wzroście płacy minimalnej. Chcemy takiego rozwiązania, dzięki któremu płaca minimalna będzie stopniowo, w tempie zgodnym ze wzrostem gospodarczym, podnoszona przynajmniej do poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. dziś byłoby to ok. 1700 zł. Przechodnie, zachęcani słowami Jacka Żurawskiego i pozostałych członków Prezydium ZR na ogół chętnie podpisywali się na listach poparcia, a wielu z uznaniem wyrażało się o inicjatywie Solidarności. Akcja spotkała się też ze sporym zainteresowaniem lokalnych mediów. Na zdjęciu od lewej - Tomasz Jeziorek i Mariusz Kawczyński w akcji. (fot. Piotr Grążawski)
więcej »
Opublikowano 10-05-2011 21:21
Panie Premierze, My pracownicy Inowrocławskich Kopalni Soli „Solino" S.A. oraz Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej postanowiliśmy zabrać głos w ważnych dla nas sprawach. Jesteśmy rozczarowani biernością Rządu, reprezentującego Skarb Państwa i będącego akcjonariuszem naszej Spółki wobec negatywnych działań głównego akcjonariusza PKN ORLEN, który podejmuje w stosunku do „Solino" S.A., Spółki o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa gospodarczego państwa i jego obywateli, działania uniemożliwiające jej prawidłowy rozwój. Stwarza przez to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa i całej infrastruktury z tym związanej. Wpływa to również na osłabienie i tak złego stanu gospodarczego regionu kujawsko-pomorskiego. Nie realizowanie przez głównego akcjonariusza - PKN ORLEN S.A. umów społecznych np. pakietu gwarancji socjalnych, szczególnie po stronie inwestycji, grozi likwidacją miejsc pracy.
więcej »
Opublikowano 05-05-2011 20:39
Podczas dzisiejszego (5 maj) posiedzenia Prezydium Zarządu Regionu zapadła decyzja o tymczasowym przekształceniu Prezydium ZR w sztab protestacyjny. Przewodniczącym- koordynatorem do spraw organizacji protestów wybrano Janusza Dębczyńskiego (wiceprzewodniczącego ZR, szefa Oddziału Włocławek).
Przypominamy  - 25 maja (środa), w całym kraju mają mieć miejsce lokalne demonstracje inspirowane przez Solidarność. Nasz Region tego dnia spotka się przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Sprawę należy potraktować prestiżowo i na ten jeden dzień trzeba odłożyć wszystkie inne zajęcia, tak aby wziąć udział w demonstracji. Jeżeli nie teraz, to kiedy? Do udziału w niej zaproście znajomych.
Już dziś zgłaszajcie przewodniczącemu waszej komisji zakładowej swoją chęć udziału w bydgoskiej demonstracji!
więcej »

« poprzednia
1|2|...|227|228|229|230|231
następna »
Copyright 2010 - 2018 by NSZZ Solidarność
Projekt i wykonanie: Arat Media
HISTORIA REGIONU - ARTYKUŁY
MOŻESZ POMÓC - odpisz 1%
AKTUALNOŚCI