aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram WYBORY W ZWIĄZKU
Sobota, 24 marca 2018
Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Opublikowano 28-06-2011 20:22
Zgodnie z prośbą, czy też życzeniem wielu członków naszego związku, którzy brali udział w bydgoskiej demonstracji (25 maja), a także decyzją przewodniczącego Zarządu Regionu Jacka Żurawskiego przedstawiam wierne kopie "Protokółu uzgodnień" jaki sporządzono w wyniku negocjacji ciągnących się do późnych godzin nocnych.  KLIKNIJ NA - "więcej"
Piotr Grążawski
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 26-06-2011 15:55
Kanał „Solidarności” na portalu youtube rośnie w siłę. Można tam obejrzeć już ponad 60 filmów. - Związkowe materiały wideo pokazują często to, co w telewizji bywa pomijane: opinie członków naszego związku, kulisy akcji protestacyjnych.
     TV Solidarność ceni inteligencję widza: nie mówimy mu co ma myśleć, nie komentujemy – dodaje Piotr Machnica, który w dziale informacji Komisji Krajowej odpowiada za administrowanie kanałem. Do rosnącej popularności naszego kanału wideo przyczyniły się ostatnio spoty promujące pikiety, emitowane w regionalnych telewizjach. Informacje o nich zamieściła prasa, temat poruszała radiowa Trójka i Tok FM.
   Aby wejść na stronę TV Solidarność naciśnij stosownie opisany przycisk (po lewej stronie ekranu), a potem link.Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 24-06-2011 20:59
Przed nami mocny finał czerwca - demonstracja w Warszawie. Niejako na rozgrzewkę reminiscencja z ubiegłego roku - fragment doskonałego występu bardzo energetycznego zespołu Zdrowa Woda. Grali na włocławskim Festynie Rodzinnym Solidarności (Włocławek, koniec sierpnia 2010). Ciekawe co Janusz Dębczyński szykuje na ten rok? A tak przy okazji - to w "Multimedialnym archiwum" znajdziecie filmik z demonstracji w Bydgoszczy, gdzie - przypomnę - byliśmy 25 maja.
 
więcej »
Opublikowano 22-06-2011 13:13
 
więcej »
Opublikowano 22-06-2011 13:00
     Zbliża się 21 sierpnia 2011 roku. W tym dniu upłyną 2 lata od wejścia w życie tzw. ustawy antykryzysowej, która wprowadziła 24-miesięczny limit trwania umów na czas określony. I wówczas niektórzy pracodawcy, którzy zawarli z nami umowy wykraczające poza ten dzień mogą mieć duży problem, bo dla wielu umów limit niedługo się skończy
    Zgodnie z tzw. ustawą antykryzysową kolejne umowy na czas określony zawierane przez pracodawcę przedsiębiorcę mogą trwać maksymalnie 24 miesiące (chyba, że wystąpi między nimi co najmniej 3-miesięczna przerwa). Dotychczas ten limit nie był w praktyce zbyt "groźny", bowiem nie minęły jeszcze 24 miesiące od dnia wejścia w życie ustawy, czyli żadna umowa nie zdążyła jeszcze "osiągnąć" maksymalnego limitu. Ale 21 sierpnia 2011 r. miną 2 lata od dnia wejścia ustawy antykryzysowej i wiele umów terminowych powinno być już tego dnia zakończonych. Coraz mniej czasu na zmianę umów A co będzie jeśli upłynie limit a umowy będą trwały? Nikt do końca tego nie wie, ponieważ ustawodawca nie przewidział wyraźnej sankcji za naruszenie limitu. Ale np. może się okazać, że sąd uzna "przeterminowaną" umowę na czas określony za umowę na czas nieokreślony.
więcej »
Opublikowano 16-06-2011 21:58
 
W ramach akcji protestacyjnej prowadzonej przez NSZZ „Solidarność”, Komisja Krajowa zaprasza wszystkich Członków Związku na organizowaną przez siebie Manifestację pod hasłem: Polityka Wasza – Bieda Nasza, która odbędzie się w dniu 30 czerwca 2011 roku w Warszawie. Przybycie uczestników Manifestacji na Plac Piłsudskiego wyznacza się na godzinę 10.00, zgodnie z przyjętym porządkiem.
 
GRUPA NR 3 Regiony: Mazowsze, Gdański, Warmińsko-Mazurski, Elbląski, Płocki, Koszaliński Pobrzeże, Słupski, Podlaski, Toruńsko-Włocławski, Bydgoski przywożą manifestantów bezpośrednio na miejsca parkingowe usytuowane na Wisłostradzie na wysokości Kościoła św Anny
PARKING DLA GRUPY NR 3 Miejscem parkingowym dla Regionów należących do GRUPY NR 3 jest Wisłostrada na wyokości Kościoła św. Anny
OZNAKOWANIE AUTOKARÓW Autokary powinny posiadać oznakowanie w formie białej kartki A4 z napisem „Solidarność” lub literą „S”, która winna widnieć w prawej części szyby przedniej. Policja tak oznakowane autokary, będzie kierowała na wyznaczone parkingi.
 
TRASA PRZEMARSZU MANIFESTACJI
* godzina 10.00 przybycie na Plac Piłsudskiego
* godzina 11.00 powitanie Uczestników
* godzina 12.45 formowanie się czołówki Manifestacji
* godzina 13.15 wymarsz Manifestacji ulicami: • Królewską • Krakowskie Przedmieście • Nowy Świat • Plac Trzech Krzyży • Wiejska • Piękna • Aleje Ujazdowskie ( złożenie petycji w KPRM)
więcej »
Opublikowano 12-06-2011 12:09
 
Ławnikiem może zostać ten, kto:
1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
2) jest nieskazitelnego charakteru,
3) ukończył 30 lat,
4) jest zatrudniony lub zamieszkuje w miejscu kandydowania co najmniej od roku,
5) nie przekroczył 70 lat,
6) jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika,
7) posiada co najmniej wykształcenie średnie.
 
Ławnikami nie mogą być:
1) osoby zatrudnione w sądach powszechnych i innych sądach oraz w prokuraturze,
2) osoby wchodzące w skład organów, od których orzeczenia można żądać skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego,
3) funkcjonariusze Policji oraz inne osoby zajmujące stanowiska związane ze ściganiem przestępstw i wykroczeń,
4) adwokaci i aplikanci adwokaccy,
5) radcy prawni i aplikanci radcowscy,
6) duchowni,
7) żołnierze w czynnej służbie wojskowej,
8) funkcjonariusze Służby Więziennej,
9) radni gminy, której rada dokonuje wyboru ławników. Nie można być ławnikiem jednocześnie w więcej niż jednym sądzie.
 
                                                                                                                                                  Dowiedz się więcej...
więcej »
Opublikowano 11-06-2011 21:17
8,9,10 czerwiec były dniami ostatniego przed wakacjami szkolenia naszych związkowców. Na koniec zostawiono najbardziej atrakcyjny temat, a mianowicie "Wizerunek medialny". Ma on przygotować działaczy do występowania w radio, przed kamerami, reporterami prasy itd. W trakcie kursu szkoleni poznają główne tajniki marketingu osoby, sposoby przekazów, mowę ciała, a nawet elementy psychologii.
To wszystko w gorznieńskim ośrodku WILGA wykładali: Maryla Kościńska i Marek Lewandowski, zaś uczestników tych zajęć możecie zobaczyć na fotkach Piotra Grążawskiego, pod przyciskiem ZDJĘCIA..
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 07-06-2011 21:08
Dziś (11.06), na jeziorze Szańce odbyły się Zawody Wędkarskie im. Józefa Ciemielewskiego o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność" . Przy dobrej pogodzie, w pięknej scenerii jeziora (a własciwie dwóch, bo przedzielonych jedynie wąska groblą) zawody przebiegły baz najmniejszych zakłóceń, ze sporymi myśliwsko-sportowymi emocjami. Wprawdzie same ryby średnio podzielały zaangażowanie i entuzjazm wędkarzy, to jednak te, które mimo wszystko dały się namówić do zabawy, w większości i tak wróciły do jeziora.
      Pierwsze miejsce zajęła drużyna PKP I w składzie: Andrzej Charchuła, Sławomir Kalinowski, Mirosław Stanisławski. Drugie miejsce przypadło zespołowi ELANY w składzie: Bogdan Kurczewski, Przemysław Kurczewski, Maciej Folborski. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy UMK w składzie: Henryk Maśliński, Dariusz Mruk, Dariusz Szpejna.
   Indywidualnie w kategorii JUNIOR wygrała Magda Gruźlewska, przed Aleksandrą Zygierską, Szymonem Grabowskim i Patrycją Szpejna.
    Wśród seniorów najlepszy był Mirosław Stanisławski, przed Sławomirem Kalinowskim i Andrzejem Charchułą.
W FOTOGRAFIE zobacz fotoreportaż Piotra Grążawskiego z tej imprezy.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...|221|222|223|224|225|226
następna »