aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram WYBORY W ZWIĄZKU
Sobota, 24 marca 2018
Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Opublikowano 17-07-2011 22:06
 
XIII FESTYN RODZINNY SOLIDARNOŚCI WE WŁOCŁAWKU ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 27 SIERPNIA 2011
   
Mamy wstępny program - do dnia Festynu może się coś zmienić ale wówczas podamy to w tym serwisie
 
PROGRAM FESTYNU
• Godz. 1400 rozpoczęcie Festynu – zespoły muzyki tanecznej
• Godz.1500 występ grupy ANDRZEJ KUCIŃSKI SCHOW
• Godz. 1600 pierwszy blok konkursowy
• Godz.1620 występ grupy ANDRZEJ KUCIŃSKI SCHOW
• Godz. 1710 drugi blok konkursowy
• Godz. 1730 występ zespołu „Tequila”
• Godz. 1900 trzeci blok konkursowy
• Godz. 1920 występ zespołu „Styl”
• Godz. 2050 czwarty blok konkursowy
• Godz. 21 występ zespołu „Akcent”
Przewidziane są także dodatkowe atrakcje, jak np. pokazy sprawności strażackiej, place zabaw dla dzieci, kramy handlowe, bary piwne, grille.
 
   A po "puknięciu"  w ten link zobaczysz i usłyszysz jedną z gwiazdek Festynu
youtu.be/caDdGc6ftjk
więcej »
Opublikowano 11-07-2011 12:12
Powoli kończy się akcja naszego związku, tj. zbierania podpisów poparcia pod inicjatywą zwiększenia wysokości minimalnej pensji krajowej. Do najbliższej środy (13 lipiec) należy dostarczyć listy z podpisami do Zarządu Regionu. Kto z jakichś powodów nie zdąży tego uczynić, radzimy, aby po prostu wysłał je do Komisji Krajowej (nie zmarnujmy żadnego podpisu).
 
   Zarząd Regionu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zbierali podpisy pod naszą inicjatywą. Już teraz wiadomo, iż dzięki Państwa zaangażowaniu akcja na tym etapie skończy się sukcesem. Dalsza część należy już do polityków, tego, jak dalece słuchają wyborców. Oczywiście - my związkowcy - wcale nie zamierzamy biernie przyglądać się ich działaniom, ale to już inna sprawa.
   Dziękujemy też wszystkim, którzy złożyli swoje podpisy, tym samym popierając słuszną akcję. Dziękujemy za liczne wyrazy poparcia, za setki rozmów przy stolikach, za okazaną sympatię, za uwagi. To był niezwykle cenny i fajny czas i wierzymy, że przysłuży się dobrze sprawie nas - pracobiorców.
            Dziękujemy
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 10-07-2011 17:40
 W związku ze zgłoszeniami o nieprawidłowościach w zatrudnianiu praktykantów przypominamy że:
*   Zawarcie umowy o praktykę absolwencką w formie pisemnej jest konieczne bez względu na to, czy praktyka jest odpłatna, czy nieodpłatna. Zgodnie z przepisami ustawy o praktykach absolwenckich praktyka może odbywać się odpłatnie lub nieodpłatnie. Bez względu na decyzje w przedmiocie odpłatności praktyki konieczne jest zawarcie pisemnej umowy o praktykę absolwencką pomiędzy praktykantem, a podmiotem przyjmującym na praktykę.
*   Umowa powinna zawierać co najmniej następujące elementy: rodzaj pracy, w ramach której praktykant ma uzyskiwać doświadczenie i nabywać umiejętności praktyczne, okres odbywania praktyki, tygodniowy wymiar czasu pracy w ramach praktyki. Jeżeli praktyka jest odpłatna, w umowie musi znaleźć się dodatkowo postanowienie o wysokości świadczenia pieniężnego (wynagrodzenia).
*   Z powyższego wynika, iż obowiązek zawarcia pisemnej umowy istnieje także w sytuacji, gdy praktykant nie otrzymuje wynagrodzenia. Strony mogą w umowie określić także inne warunki odbywania praktyki, jednak nie jest to zabieg obowiązkowy. Podstawa prawna: art. 3 ust. 1, art. 5 ust. 1, ust. 2 i ust. 6 ustawy z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich (Dz.U. z 2009 r. nr 127, poz. 1052).
więcej »
Opublikowano 10-07-2011 17:22
 Drodzy Melomani
      Koncert w którym uczestniczymy to efekt pracy wielu osób. Wymiar tej pracy jest na pozór ulotny i nie da się zamknąć w cyfrach i tabelach choć dotyka najważniejszych i najdelikatniejszych sfer osobowości, inteligencji i wyobraźni człowieka. Być może dlatego zawód artysty często jest lekceważony przez tych, do których przemawiają wyłącznie wskaźniki ekonomiczne. Jeżeli chcemy jednak tworzyć dojrzałe społeczeństwo "mocne w mądrości i dobroci", musimy je karmić sztuką. Polscy twórcy - artyści i wykonawcy wbrew wielu codziennym trudnościom starają się sprostać temu zadaniu. Niestety, nasza egzystencja w Polsce staje się z roku na rok coraz cięższa. W otoczeniu nowych, pięknych gmachów oper czy filharmonii - często zapomina się o tym, że prawdziwym domem sztuki jest sam artysta, często w naszym kraju wykorzystywany i ignorowany. Oto niedawno postanowiono "uelastycznić" zasady stosunków pracy w zawodach artystycznych, łamiąc europejskie i polskie standardy zatrudnienia, mimo negatywnej opinii Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej. Odbywa się to w ramach procesu legislacyjnego, faworyzującego wąską grupę interesu, wbrew stanowisku wielu ogólnopolskich organizacji twórców.
                                                                                                                                                                                                     zobacz na więcej
więcej »
Opublikowano 05-07-2011 13:46
 
więcej »
Opublikowano 05-07-2011 13:46
 
więcej »
Opublikowano 01-07-2011 12:23
Image and video hosting by TinyPic
30 czerwca przejdzie do historii nie tylko jako wigilia przejęcia polskiej prezydencji w UE, lecz także jako dzień jednej z największych, najliczniejszych demonstracji NSZZ "Solidarność". Były reprezentowane wszystkie branże, wszystkie regiony, a takich tłumów nie widziałem od pamiętnej manifestacii z maja 1994 roku (natomiast ta wczorajsza demonstracja była nawet wg niechętnych obserwatorów co najmniej ponad dwa razy większa).
   Nasz Region wystawił kilkusetosobowa reprezentację (ok 700 uczestników), która do Warszawy dotarła głównie autobusami, lecz także sporo przyjechało koleją, busami, ba, nawet prywatnymi samochodami. Obecne było całe Prezydium ZR i zdecydowana większość Zarządu Regionu. Zwróciła uwagę liczna reprezentacja związkowców oświaty. Podczas tej manifestacji po raz pierwszy pokazały się nasze "skrzydła husarskie", czyli wielkie banery pionowe z logo naszego Regionu.
      W zgodnej ocenie komentatorów czwartkowy "pochód Solidarności" mimo poważnych haseł cechowała większa "pogoda ducha".  Niemal zupełnie nie było incydentów, czy starć z policją, zaś związkowe służby porządkowe doskonale sobie radziły z prowokacjami, czy nieprzemyślanymi zachowaniami. Także warszawiacy w większości przyjmowali wydarzenie z życzliwym zaciekawieniem, choć rzadko kto z nich przyłączał się do pochodu. Z elementów zupełnie nowych, dotąd nie stosowanych w naszej "demonstracyjnej praktyce" to występ przed wymarszem znakomitego - jak zwykle - Pawła Kukiza, udział kibiców piłkarskich (niezwykle głośna reprezentacja fanów Lechii Gdańsk), a także pojawienie się sterowca z logo związku, czerwonego "londyńskiego" autobusu (atrybut parad) i grupy urodziwych czirliderek, które przed fotoreporterami i ciekawskimi musiał chronić niemal zwarty mur ochroniarzy związkowych... Obrazy z demonstracji możecie zobaczyć w naszej galerii foto, a wkrótce (na początku przyszłego tygodnia) pojawi się też na naszej stronie filmowe sprawozdanie. Czytaj też na stronie głównej NSZZ Solidarność - www.solidarnosc.org.pl
                                                                                                                                                               Piotr Grążawski
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 28-06-2011 21:19
 
Image and video hosting by TinyPic
Gdy wszedłem do ringu i poczułem jego ciężką ręką, zdawałem sobie sprawę, że każdy jego cios może zakończyć walkę przed czasem. Ale to ja byłem szybszy – mówi Damian Jonak, mistrz świata federacji WBC i IBC. Podczas sobotniej gali „Wojak Boxing Night” w Rzeszowie należący do "Solidarności" Damian Jonak (30-0-1, 20 KO) zmierzył się z doświadczonym Francuzem Mammadou Thiamem (47-10, 44 KO). Walka trwała 90 sekund!  Jonak trafił mocnym ciosem w głowę rywala, w okolicy błędnika. Mammadou zachwiało, zaczął wykonywać dziwne ruchy i po poprawce wylądował na deskach.
- To skutki trafienia w błędnik. Sam miałem podobną sytuację na sparingu i wiem, co to oznacza. Gdy poprawiłem prawym sierpem, byłem pewnym, że się nie podniesie, a nawet jeśli, to naprawdę na krótko – opisuje Jonak. I tak się stało. Rywal co prawda zdołał się podnieść, ale wkrótce znowu leżał na deskach po kolejnym celnym trafieniu Damian Jonaka. Sędzia policzył do dziesięciu i zakończył walkę. (przeczytaj więcej)
więcej »
Opublikowano 28-06-2011 21:06
 
Image and video hosting by TinyPic Tak nieco ponad rok temu wyglądał Bulwar Filadelfijski w Toruniu... (fot  Mateusz Grążawski)
więcej »

« poprzednia
1|2|...220|221|222|...|224|225|226
następna »