aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Niedziela, 28 08 2016
Imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława
Opublikowano 22-09-2015 21:42
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 20-09-2015 21:47
Tym razem Zarząd Regionu obradował (18 września) w gościnnej - jak zawsze - Chełmży. Burmistrz tego starego, pomorskiego miasta Jerzy Czerwiński (na zdjęciu po prawej) udostępnił dla realizacji celu salę posiedzeń Rady Miejskiej Chełmży. Decyzją Prezydium ZR został wyróżniony dyplomem honorowym za wspieranie i dobrą, długą współpracę ze związkiem. Stroną organizacyjną zajął się nasz niezastąpiony Tomek Zieliński - chełmżyński działacz Solidarności "od zawsze", niestrudzony propagator swojego miasta.
   Tym razem obrady ZR zostały podzielone na część uroczystą (podczas której przewodniczący uhonorował kilka osób), roboczą (normalne rozpatrywanie problemów) i nieoficjalną (zwiedzanie niezwykłej chełmżyńskiej katedry). Krotko podsumowano ostatnie uroczystości związane z 35 -leciem związku i przystąpiono do oceny sytuacji bieżącej.  Z umiarkowanym zadowoleniem przyjęto pierwszy etap podwyżek płac dla pielęgniarek, lecz do zadowolenia z kwoty i formy jeszcze daleko. Ponadto Solidarność zabiega aby regulacje płacowe objęły cały personel Służby Zdrowia. 
Cześć tematyki posiedzenia nie powinna być rozpowszechniana ze względu na strategię związku, to też podam tylko tyle, że zapowiedź programowa Platformy Obywatelskiej co do wyrzucenia związków zawodowych z zakładów pracy pozbawia nas resztki złudzeń (jeżeli jeszcze ktoś je miał) co do antyobywatelskiego charakteru tej partii. Politycy, którzy pełnymi garściami nagarniają dla siebie pieniądze z budżetu państwa, opowiadają idiotyzmy o pazerności związkowców i podburzają opinię społeczną chuligańskimi wypowiedziami. Ten fakt nie pozostawia nam żadnego manewru co do decyzji wyborczych. Do sprawy wrócimy.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 20-09-2015 21:26
Image and video hosting by TinyPic
Wprawdzie to wiadomość mocno remanentowa, jednak przegapiona w bieżącym serwisie musi się pojawić choćby teraz, bo żadnej aktywności nie możemy zmarnować. Głównie dzięki naszym związkowcom z Inowrocławia mocno zaznaczyliśmy obecność przedstawicieli Regionu Toruńsko-Włocławskiego podczas demonstracji pod Senatem (gdy decydowano ws. referendum). 
Fot  powyżej- część naszej grupy. Fot niżej - pamiątkowe zdjęcie z przewodniczącym obowiązkowe.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 18-09-2015 07:47
Zobaczcie filmowy zapisa przebiegu uroczystości we Włocławku.
więcej »
Opublikowano 15-09-2015 11:36
Podczas uroczystości we włocławskiej katedrze ks Szygienda wygłosił kazanie będące po trosze historią Regionu Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, a po trosze napomnieniem i wskazówką co czynić na przyszłość, aby przywrócić Polsce ducha narodowej solidarności.  Słowa księdza poruszyły wielu słuchaczy. Oto spory fragment wystąpienia (wkrótce cały film z włocławskich uroczystości).
więcej »
Opublikowano 14-09-2015 20:26
Dziś urodziny Ks. Jerzego Popiełuszki 14.09.1947.
więcej »
Opublikowano 13-09-2015 23:19
Image and video hosting by TinyPic
W zakładce u góry "zdjęcia" można zobaczyć fotografie z uroczystości jakie odbyły się w Toruniu 11 września. Ze względów technicznych nie wszystkie fotografie wyróżnionych nadawały się do umieszczenia w serwisie (kilka było "poruszonych, zamazanych itp - jak to się zdarza w trakcie żywiołowego fotografowania).
Na fot powyżej wiceprzewodniczący ZR Tomasz Jeziorek. Aby zobaczyć wszystkie foty można też kliknąć na ten link (zdjęcia powiększają się po kliknięciu na nie, a potem można sterować w lewo- prawo) - www.solidarnosc.torun.pl/82,zdjecia.html
więcej »
Opublikowano 13-09-2015 21:42
Proszę Państwa, wydarzenia ostatnich dni dostarczyły tyle "materiału dziennikarskiego i kronikarskiego", że zamieniły się w istną bombę bitową, którą należy rozbroić (publikować ) systematycznie, przy okazji luk w codziennej związkowej pracy. Proszę o cierpliwość - red.
więcej »
Opublikowano 13-09-2015 21:22
Image and video hosting by TinyPic
W niedzielę (13.IX) włocławscy związkowcy spotkali się w sali miejscowego teatru, aby podziękować za prace na rzecz NSZZ "Solidarność" najbardziej zasłużonym członkom. Przedtem wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy św. we włocławskiej katedrze, zaś po niej dokonano złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi i pomnikiem ks. prymasa Wyszyńskiego.
   Galę poprowadził przewodniczący Oddziału ZR Włocławek Janusz Dębczyński i on potem wraz z przewodniczącym J. Żurawskim wręczał okolicznościowe dyplomy. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele miejscowych władz samorządowych oraz duchowieństwa.
   Fotorelację i klipy filmowe będziemy wrzucać na stronę w miarę opracowywania.
Fot niżej - te oklaski na stojąco to dla Janusza Dębczyńskiego
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|191|192|193
następna »