aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Wtorek, 31 maja 2016
Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Opublikowano 19-08-2015 15:32
     Wódka Żytnia Extra chciała zareklamować się na Facebooku. Marka opublikowała na swoim oficjalnym profilu post o treści: "Gdy wieczór kawalerski wymknie się spod kontroli. Wina Żytniej?". Na załączonym zdjęciu przedstawiono śmiertelnie postrzelonego w stanie wojennym Michała Adamowicza, w chwili gdy grupa mężczyzn wynosi go spod milicyjnego ostrzału. Adamowicz był elektrykiem w Zakładach Górniczych w Lubinie, członkiem „Solidarności”, który zmarł w wyniku ran postrzałowych głowy, odniesionych podczas tłumienia przez milicję demonstracji 31 sierpnia 1982 r. w Lubinie.
    Autorem zdjęcia jest Krzysztof Raczkowiak. O wykorzystaniu jego dzieła w tak nikczemny sposób oczywiście nie miał pojęcia. W wypowiedzi dla Radia Wrocław powiedział - - Odebrało mi mowę i czucie w członkach... nie mogę w to uwierzyć - żeby zareagować muszę się uspokoić, ale na pewno tego tak nie zostawię.
    Niestety sprawa ma także watek toruński. Firma Project z Torunia przyznała, że to ona jest odpowiedzialna za zamieszczenie na facebookowym profilu marki Extra Żytnia zdjęcia z tragicznych wydarzeń, do których doszło w Lubinie w 1982 roku. Polmos Bielsko-Biała (właściciel Extra Żytniej) zerwał współpracę z tą firmą. Firma Project wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym podkreśla, że „to nasza spółka jest podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za treść ww. publikacji”. Przyznaje w nim też: „Nie sposób znaleźć odpowiednich słów dla wytłumaczenia tak daleko idącej ignorancji i braku profesjonalizmu naszego pracownika odpowiedzialnego za tę publikację. Zapewniamy wszystkich Państwa, że treść ww. publikacji nie była przejawem braku szacunku dla ofiar zbrodni lubińskiej oraz innych jej uczestników, a także historii naszego kraju, lecz następstwem zaniedbań w aspekcie kontroli i weryfikacji publikowanych treści”. Sam Polmos też złożył przeprosiny.
 
   Do zbrodni lubińskiej doszło 31 sierpnia 1982 r. Milicja i ZOMO strzelały do pokojowej manifestacji zorganizowanej z okazji rocznicy porozumień sierpniowych. Od kul zginęły trzy osoby: Michał Adamowicz, Andrzej Trajkowski i Mieczysław Poźniak, a kilkadziesiąt zostało rannych.
 
Na marginesie
  Ten "brak profesjonalizmu naszego pracownika"  toruńskiej firmy po prostu zwala z nóg. Brak profesjonalizmu?... Zatrudniliście po prostu koszmarnego przygłupa, przy którym najobleśniejsza cmentarna hiena jest tylko formatu pokojowego pudelka. Lepiej niech ta wasza firma już zniknie z rynku, bo zrobiliście obciach i wstyd także Toruniowi (w uniwersyteckim mieście pracuje idiota jako spec od reklamy - litości!) na cała Polskę. Obrzydliwość!
Piotr Grążawski
więcej »
Opublikowano 18-08-2015 21:36
 
XIV FESTYN RODZINNY ODBĘDZIE SIĘ W TRADYCYJNYM MIEJSCU!
MOC ATRAKCJI, FAJNA MUZYKA, FAJNI LUDZIE - NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ!
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 18-08-2015 21:30
 
więcej »
Opublikowano 18-08-2015 20:56
 
więcej »
Opublikowano 18-08-2015 20:49
Znalezione obrazy dla zapytania Solidarnośc pokoleń„Solidarność pokoleń” – Festyn rodzinny na 35–lecie powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” 29 sierpnia – teren Stoczni Gdańsk – start godz. 15:00
Więcej: http://www.solidarnosc.org.pl/solidarnosc-pokolen  

PROGRAM (sczegóły na plakacie):

Godz. 14.15 - Manifestacja przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców

Godz. 15.00-19.00 - Scena Piknikowa

Godz. 19.30-21.30 - Koncert “My Naród” 

Godz. 22.00-23.30 - Gwiazda wieczoru: Chris de Burgh


więcej »
Opublikowano 16-08-2015 20:21
Image and video hosting by TinyPic
A propos publikowanego już zdjęcia Rodzinki Radwańskich, zobaczcie to;  ten Gość w środku to nasz skarbnik Mariusz Kawczyński (znany miłośnik tenisa ziemnego), a dziewczyny to oczywiście siostry Radwańskie. 
więcej »
Opublikowano 16-08-2015 19:56
Image and video hosting by TinyPic
   W bardzo upalnym 21.Międzynarodowym Maratonie Solidarności w Gdańsku w ścisłej czołówce uplasował się zawodnik z Inowrocławia Marcin Gralak zajął wysokie 36 miejsce w kategorii OPEN i z czasem 3.13,03 min oraz 7 miejsce w klasyfikacji członków NSZZ Solidarność. Należy dodać że kolega który reprezentuję KZ NSZZ OSiR Inowrocław uzyskał to w debiucie w tym królewski dystansie maratonu. Jednocześnie dodał: "że dzięki wspaniałej współpracy z koleżanką ze Sztumu Małgorzatą Tuwalską, która zajęła bardzo wysokie piąte miejsce wśród kobiet i była najlepsza z Polek z czasem 3.12,35 min. uzyskałem ten satysfakcjonujący rezultat -".Och te kobiety, gdyby nie one......ale tak poważnie to liczy się dobra zabawa, pomoc i przezwyciężanie własnych słabości, pomimo rywalizacji sportowej ale zawsze w duchu fair play. Ogromne gratulacje za osiągnięcie i wynik oraz doskonałą promocję dla naszego Regionu.
    Bieg ten wygrał reprezentant Kenii Joel Maina Mwangi w czasie 2.28,38 min., a wśród kobiet jego rodaczka Gladys Jepkurui Biwott uzyskując czas 2.42,37 min.  Na starcie stanęło 806 zawodników i zawodniczek a ukończyło 722.
Fot. Chyba większość z Was poznaje tego faceta w okularach - to nasz "Iron Man" z Inowrocławia Marcin Gralak
więcej »
Opublikowano 16-08-2015 19:56
Wydarzenia sierpnia 1920 roku dotyczą także naszego regionu, że przypomnę tylko dramatyczną obronę Włocławka, ale takich miejsc jest więcej. 15 sierpnia 1920 roku, mimo oporu Straży Obywatelskiej i nowo sformowanych kompanii wojska bolszewicy zajęli Brodnicę. Okupowali miasto do 18 sierpnia, gdy spadła na nich ofensywa wojsk polskich wyprowadzona spod Jabłonowa Pomorskiego. Zobaczcie film.
więcej »
Opublikowano 12-08-2015 21:58
Agnieszka, Urszula i Piotr (ojciec) Radwańcy. Ojciec naszych znakomitych tenisistek Agnieszki i Urszuli - Piotr Radwański może zostać kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu. informuje „Dziennik Polski”. Radwański należał do honorowego komitetu poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.
  Wciągnięcie Piotra Radwańskiego na listę PiS zaproponował były minister sprawiedliwości Jarosława Gowin. Ojciec słynnych tenisistek od lat jest znany z prawicowych sympatii i należał do honorowego komitetu poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Radwański musiałby się zmierzyć w Krakowie z politykami PO: senatorem Bogdanem Klichem i posłem Jerzym Fedorowiczem, który chce Sejm zamienić na Senat.
     Choć PiS jeszcze nie podał oficcjalnie kandydatów na listach wyborczych to ze znanych osób wymieniana jest Anna Anders, córka naczelnego wodza Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Andersa, która prawdopodobnie będzie kandydować do Senatu z listy PiS na warszawskim Żoliborzu. Z PiS do Senatu ma również wystartować Konstanty Radziwiłł, były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który jest wnukiem Konstantego Mikołaja Radziwiłła, który był kiedyś właścicielem Zegrza.
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|188|189|190
następna »