aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Wtorek, 07 lipca 2015
Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
Opublikowano 12-12-2014 17:20
 
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 17:20
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 17:20
Image and video hosting by TinyPic
Dziś w dwóch miastach regionu, tj. w Inowrocławiu i Włocławku odbyły się protesty polegające na blokowaniu ulic przez związkowców. Była to wspólna akcja różnych central związkowych działających w firmach branży chemicznej (Włocławek) i górnictwa soli (Inowrocław). Obydwie demonstracje przeprowadzono o tej samej porze i obydwie przebiegły bez znaczących incydentów, a nawet - pomimo oczywistej uciążliwości dla kierowców - obydwie spotkały się z licznymi wyrazami poparcia ze strony przejeżdżających.
  W Inowrocławiu (ze strony Prezydium uczestniczyli w niej przewodniczący J. Żurawski, wiceprzewodniczący T. Jeziorek, skarbnik M. Kawczyński) w blokadzie wzięło udział około 100 związkowców, którzy przechodząc "w kółko" po pasach na ul. Poznańskiej co kilkanaście minut przepuszczali pojazdy. Tamtejszym reporterom mediów Jacek Żurawski przekazał, że: Są już efekty samej zapowiedzi tego protestu. To pismo z Ministerstwa Skarbu Państwa, z którego wynika, że jutro minister chce się spotkać z przedstawicielami załogi i chce rozmawiać na temat kopalni soli w Inowrocławiu.
Jerzy Gawęda, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" przy IKS Solino niejako w uzupełnieniu dodał: Myślę, że ten okres został wykorzystany na uporządkowanie po stronie akcjonariusza i po stronie rządowej. Skoro dochodzi do tych rozmów, to sądzę, że są to rozmowy poważne, które mają doprowadzić nie tylko do zakończenia protestu, ale do uregulowania problemu w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i to jest najważniejsze.
    We Włocławku do akcji blokowania drogi przystąpili głównie związkowcy z fabryki Anwil i spółek pokrewnych (np. Remwil). Zablokowali krajową drogę numer 91, czyli dawną jedynkę. To był nie tylko akt solidarności z pracownikami Solino, lecz także manifestacja własnych postulatów wobec swoich pracodawców. Główny to utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia, ponieważ zarząd Anwilu chce przejść na czterobrygadowy system pracy, co może kosztować nawet osiemdziesiąt miejsc pracy. We Włocławku obciążonym potężnym bezrobociem to cyfra nie do przyjęcia. Nic zatem dziwnego, że w trakcie trwania protestu pojawił się nowy prezydent miasta Marek Wojtkowski, który złożył zebranym obietnicę swoich mediacji, a także zapewnił, iż "jest po stronie tu zgromadzonych", choć namawia do osiągnięcia kompromisu. Zarząd Regionu reprezentował wiceprzewodniczący Janusz Dębczyński (miał dwukrotne wystąpienie do protestujących) i sekretarz P. Grążawski, oraz S. Szablewski. Obecny był też radny Sejmiku Samorządowego W. Jaranowski.
  W trakcie włocławskiego protestu, związkowcy co dwadzieścia minut, na parę chwil, schodzili z pasów, tym samym umożliwiając przejazd, ale mimo to krajowa droga numer 91 przez Włocławek  i tak była trudna do przebycia. Blokada trwała do 16.00. Wkrótce film.
tekst & foto Piotr Grążawski
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 17:20
Image and video hosting by TinyPic
Po raz pierwszy od czasu naszego udziału we współorganizowaniu konferencji mieliśmy do czynienia ze spontanicznymi działaniami innego rodzaju, niż dyskusja. Tu chodziło o "zbudowanie muru" z kolorowych bloków (a każdy kolor coś oznaczał) i wypisanie krótkich haseł utrudniających wejście na rynek nowych produktów. Miłą niespodzianką dla uczestników konferencji  "Skuteczni w działaniu - innowacyjni w zmianach" było losowanie 20 świątecznych niespodzianek (fot wyżej) wśród najaktywnmiejszych uczestników. Ich sponsorami było Międzynarodowe Centrum Wiedzy i Innowacji.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 17:20
W najbliższą środę, we wczesnych godzinach popołudniowych będą demonstracyjne blokady dróg w dwóch miastach regionu; w Inowrocławiu i we Włocławku. Ich organizatorami są komitety złożone z pracowników firm chemicznych.
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 17:20
Image and video hosting by TinyPic
Dziś w Inowrocławiu w sali miejscowego OSiR odbyła się kolejna konferencja z cyklu CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA w ramach projektu pt. Skuteczni w działaniu - innowacyjni w zmianach. Jej uczestnicy, tj. przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy (lub ich przedstawiciele) oraz reprezentanci samorządów (administracji) wysłuchali trzech wystąpień ekspertów z zakresu nauk społecznych i ekonomii na tematy związane z różnymi aspektami pracy. I tak: Pani Maria Kościńska (pierwsza z prawej na dolnym zdjęciu) mówiła o dialogu dwustronnym w nowoczesnym przedsiębiorstwie, oraz o korzyściach dla przedsiębiorstwa nastawionego na pracę zespołową; Pani Małgorzata Leszczyńska o formach świadczenia pracy z uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw; Pani Iwona Fot o wykorzystaniu potencjału pracowników 50+ w przedsiębiorstwie w edukacji młodych pracowników. Każde wystąpienie kończyła dyskusja na temat poruszony przez prelegenta. Organizatorami konferencji były ZR Toruńsko-Włocławskiego NSZZ"S" oraz Międzynarodowe Centrum Wiedzy i Innowacji, z którego przedstawicielami mamy bardzo owocna współpracę. Z naszej strony odpowiedzialnymi za przedsięwzięcie byli": wiceprzewodniczący ZR Tomasz Jeziorek i skarbnik Mariusz Kawczyński. Moderował Piotr Grążawski. Uczestniczyło całe Prezydium.
Jutro informację uzupełnimy. 
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 17:20
    W związku z przeciągającą się głodówką pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli „Solino” w Inowrocławiu i braku reakcji strony rządowej w podjęciu negocjacji z protestującymi, Regionalny Sztab Protestacyjny NSZZ „Solidarność” wraz z komisją zakładową przy Inowrocławskich Kopalniach Soli „Solino” postanawia przeprowadzić blokadę drogi krajowej (ul. Poznańska, Staszica, Górnicza na wysokości stacji paliw BP).
Blokada drogi przeprowadzona zostanie dnia 17 grudnia (środa) od godziny 14:30.
Zbiórka uczestników godz. 14:20 – parking przy stacji paliw BP ul. Poznańska.
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 17:20
W biurze Oddziału Inowrocław. Oryginalna bombka na tle Mariusza Kawczyńskiego - szefa tamtejszych struktur i skarbnika ZR Toruńsko-Włocławskiego. 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 12-12-2014 16:54
Podana wcześniej informacja o przygotowywanej blokadzie drogi na terenie Płocka nie potwierdziła się. Taka demonstracja nie jest przygotowywana. Mylną wiadomość dostaliśmy ze sztabu protestujących pracowników chcących zorganizować blokady drogi krajowej w Inowrocławiu i rozważających  o urządzeniu takiej we Włocławku. 
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|167|168|169
następna »