aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Niedziela, 01 maja 2016
Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony
Opublikowano 06-08-2015 22:14
No i mamy wreszcie nowego Prezydenta Rzeczpospolitej! Wszystkiego dobrego Panie Prezydencie!
więcej »
Opublikowano 05-08-2015 13:45
Image and video hosting by TinyPic
Tu możesz zobaczyć zdjęcia z zawodów wędkarskich w Połajewie (wciśnij zakładkę "zdjęcia" albo puknij w ten link obok) - www.solidarnosc.torun.pl/82,zdjecia.html
więcej »
Opublikowano 05-08-2015 13:04
Image and video hosting by TinyPic
Już po raz trzeci z kolei Zarząd Koła Wędkarskiego nr 105 Soda Polska Ciech spółka z o.o. wraz Zarządem Regionu Toruńsko - Włocławskiego Oddział Inowrocław zorganizowało zawody spinningowe o Puchar Przewodniczącego NSZZ Solidarność. Imprezę przeprowadzono w Połajewie nad malowniczym Jezioro Gopło.
Zawody wygrał kolega Grzegorz Kowalski wynikiem 2280 pkt sztuk 18 ryb
II miejsce kolega Mateusz Kaczmarek wynikiem 1520 pkt ryb 14
III miejsce Marian Skowroński - 740 pkt sztuk ryb 3
    Laureaci zostali uhonorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi z rąk Przewodniczącego Regionu Jacka Żurawskiego oraz Skarbnika Mariusza Kawczyńskiego, a wszyscy uczestnicy w miłej atmosferze w tą niedzielne popołudnie skonsumowali strawę dla ciała w postaci smacznego obiadu :) Serdecznego podziękowanie dla organizatorów oraz Prezesa Zarządu Kujawsko - Pomorskiego Związku Wędkarskiego.
Fot i tekst nadesłane z Inowrocławia
więcej »
Opublikowano 03-08-2015 22:13
Image and video hosting by TinyPic
   Gośćmi przewodniczącego ZR Jacka Żurawskiego były dziś (3.VIII) dwie dziennikarki (na fot.) niemieckiego "Radia 1" (nadaje w Berlinie i całej Bawarii) zainteresowane działalnością Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Były ciekawe jak Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" ocenia takie rozwiązania, jakie widzimy dobre strony, a jakie są mankamenty na przykładzie Strefy pod Toruniem (w Łysomicach). Umożliwiliśmy im też kontakt bezpośredni z grupą pracowników jednego z takich zakładów. Przy okazji obie panie dowiedziały się sporo o pracy polskiego związku zawodowego w starciu z żarłocznym kapitałem.
Piotr Grążawski
więcej »
Opublikowano 03-08-2015 21:24
Image and video hosting by TinyPic
 Podczas dzisiejszego (3VIII) posiedzenia Prezydium ZR m.in. dokonano podsumowania pracy dwóch koordynatorów krajowych Marii Bem i Dariusza Gojowczyka wspierających działania naszych związkowców przy organizowania pracowników. Finałem tego było podpisanie "umowy o współpracy" między ZR reprezentowanym przez Jacka Żurawskiego i Janusza Dębczyńskiego, a Działem Rozwoju Związku reprezentowanym przez Kacpra Stachowskiego (na fot. po prawej).
   Przez dwa miesiące Maria i Dariusz współpracowali z działaczami włocławskich struktur Regionu i wynik ich pracy oceniono jako dobry, bo wyraźnie podniosło się  zainteresowanie pracowników do organizowania się. Powstały trzy nowe komisje zakładowe, wzrosła liczebność innych. Podczas obrad Prezydium ZR omawiano najważniejsze problemy wynikające z przedsięwzięć tego typu; dobre i słabe strony podobnych akcji. Wnioski posłużą w dalszej pracy, bo, że nie poprzestaniemy na tym - to pewne. Przewodniczący Oddziału Włocławskiego Janusz Dębczyński, na którego spadł obowiązek "przygotowania terenu" koordynatorom (wszystko zostało poprzedzone tzw. mapowaniem miejscowych firm, ustaleniem kontaktów itd.) - także jest umiarkowanie zadowolony z efektów (umiarkowanie wynika z przekonania, że przecież zawsze można więcej osiągnąć) i akcję ocenia jako udaną. Z doświadczenia wiemy (to drugie działanie na taką skalę), że prawdziwy efekt, to nie tylko deklaracje nowych związkowców, czy nowe komisje uzyskane już, lecz dopiero za jakiś czas powinny być owoce pracy informacyjnej, jaka towarzyszy działalności koordynatorów. Zresztą w trakcie dyskusji Kacper Stachowski mocno podkreślił prawdziwy cel, jakim jest pokazywanie pracownikom, że nie są sami, że mają prawa, zaś zorganizowani w związek mogą je szybciej i pewniej egzekwować.
Tekst i foto. Piotr Grążawski 
więcej »
Opublikowano 29-07-2015 23:43
"Prezydent Komorowski zaskakuje nas coraz bardziej różnymi fatalnymi decyzjami. Żartujemy sobie, że jeszcze do 6 sierpnia prezydent ma czas, aby dać medal Lidlowi. Teraz to przeniesienie wreczęnia orderu przez szefa MSZ... to tylko potwierdza, że cała dezycja jest niezrozumiała i kuriozalna. Biedronka nie zasługuje na wyróżnienie, ale na zwiększone kontrole Państwowej Inspekcji Pracy i bardziej ścisły nadzór" – powiedział portalowi niezalezna.pl Marek Lewandowski rzecznik NSZZ „Solidarność”.
    Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej został przyznany dyrektorowi Biedronki przez Bronisława Komorowskiego. Odznaczenie miało być wręczone za "wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią". Dziś (29.07) dowiedzieliśmy się ze strony MSZ, że uroczystość została przesunięta.
    Przypomnijmy - trzy tygodnie temu Ewa Kopacz wyjechała w publicznej telewizji z promocją Biedronki - największej zagranicznej sieci sklepów działającej na terytorium Polski. Prowadzący program Piotr Kraśko zadał obecnej premier pytanie dlaczego sklepy wielkopowierzchniowe nie miałyby podzielić się swoimi zyskami z budżetem państwa w postaci specjalnego podatku. W odpowiedzi aktualna premier naszego kraju zaczęła bronić zagranicznych sieci handlowych, by w końcu palnąć następujące zdanie: "W Gdańsku mieszkam obok Biedronki. Chcę panu powiedzieć, że kupuję w Biedronce i te warzywa są super".
 
  Gdy my - jako związek zawodowy zabiegamy o utrzymanie w tej firmie podstawowych praw pracowniczych i związkowych, Komorowski nadaje jej kierownictwu jedno z najwyższych odznaczeń państwowych, a premier beztrosko reklamuje jej produkty. Znacie jeszcze jakiś inny kraj, gdzie takie nieprawdopodobne hece mają miejsce?
Red.Fot Jedna z akcji związkowych w obronie praw pracowniczych wlaśnie w Biedronce
więcej »
Opublikowano 29-07-2015 07:42
    Jak dowiedziało się Radio Wrocław, na wyjazdowe posiedzenie rządu w stolicy regionu dla premier i ministrów specjalnie przywieziono... stoły i krzesła.Rzecznik rządu Cezary Tomczyk nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, skąd jechały meble dla rządu do Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Zażartował, że nie wie, czy służby organizacyjne zabrały też lampy i długopisy. Mamy natomiast informację, że do podobnej sytuacji doszło w Łodzi. Tam rząd obradował na terenie strefy ekonomicznej.
Cały artykuł wraz z materiałem dźwiękowym tu - www.prw.pl/articles/view/44179/Ewa-Kopacz-oprocz-ministrow-przywiozla-do-Wroclawia-stoly-i-krzesla
więcej »
Opublikowano 29-07-2015 00:06
Spór polityczny w Inowrocławiu już dawno zdominował debatę nad przeszłością naszego miasta. Widoczny od wielu lat podział z pewnością utrudnia prowadzenie badań historycznych, w tym również zrealizowanie autorskich projektów poświęconych dziejom opozycji politycznej w okresie Polski Ludowej. Dla wielu działaczy „Solidarności” Jarosław Brejza pozostaje symbolem oporu i poświęcenia. Nie brakuje jednak głosów krytycznych, zwłaszcza pod adresem tych, którzy „wciągnęli” go do działalności związkowej. Taka sytuacja nie pozwala wyjaśnić wszystkich wątpliwości. W krótkiej i zarazem tragicznej historii niepokornego ucznia z Inowrocławia nie brakuje pytań, zwłaszcza w dwóch kwestiach.
Cały artykuł tu - ki24.info/z-kart-historii-niepokorny
więcej »
Opublikowano 28-07-2015 23:56
Jeżeli zdarzy się wypadek w pracy to
telefoniczne zgłaszanie wypadków przez całą dobę pod nr - 602 591 278
„Pracodawca jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić właściwego okręgowego inspektora pracy i prokuratora o śmiertelnym, ciężkim lub zbiorowym wypadku przy pracy oraz każdym innym wypadku, który wywołał wymienione skutki, mającym związek z pracą, jeżeli może być uznany za wypadek przy pracy” (Kodeks pracy art. 234 § 2)
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|186|187|188
następna »