aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Niedziela, 30 kwietnia 2017
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
Opublikowano 15-06-2016 22:11
hosting
     Z inicjatywy Wojciecha Gonery i Kujawskiego Centrum Kultury przy wsparciu Oddziału Inowrocław NSZZ ,,Solidarność" w piątek 3 czerwca zostało zorganizowane spotkanie działaczy związkowych z Inowrocławia. Na zaproszenie Instytutu Prymasa Józefa Glempa do naszego miasta przyjechał ksiądz kanonik Ryszard Pruczkowski, proboszcz parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy. Ks. Ryszard Pruczkowski niemal od początku swojej posługi kapłańskiej był związany z Inowrocławiem, a w 1980 r. został kapelanem miejscowej „Solidarności”.
    Podczas wykładu opowiedział o historii tworzenia się struktur naszego związku, m.in. przypomniał o strajku w Hucie Szkła Gospodarczego „Irena” we wrześniu 1980 r. i mszy św., którą odprawił na terenie zakładu dla protestujących pracowników. Ks. Ryszard Pruczkowski nawiązał także do wydarzeń z działalności „S” w mieście oraz okoliczności powołania związku zawodowego rolników. W swoim wystąpieniu dużo miejsca poświęcił dramatycznym wydarzeniom ze stanu wojennego. Ze wzruszeniem wspominał Jarosława Brejzę i Piotra Bartoszcze, działaczy opozycji antykomunistycznej, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolną Polskę. Wystąpienie zostało wzbogacone o prezentację unikatowych fotografii ze zbiorów prywatnych księdza kanonika, przedstawiających najważniejsze wydarzenia z działalności NSZZ „Solidarność” w Inowrocławiu.
hosting
Wojciech Gonera
 
więcej »
Opublikowano 13-06-2016 22:00
hosting
Kim był człowiek, który miał zamiar zastrzelić przywódcę Kościoła katolickiego? Kto zlecił zabójstwo papieża? – tych odpowiedzi szuka Zbigniew Branach w swojej najnowszej książce „Spisek stulecia. Jan Paweł II – Obsesja Kremla – Wyrok śmierci”. Na kartach książki poznajemy zawiłą drogę młodzieńca z Turcji do Watykanu, gdzie przybył w jednym celu – żeby zabić Papieża. Dlaczego? Kto go wynajął, kto opłacił? Co spowodowało, że nie wykonał zadania? Niedawno promocja książki miała miejsce w Inowrocławiu.
Zbigniew Branach na górnym zdjęciu pierwszy z lewej.
hosting
więcej »
Opublikowano 12-06-2016 15:04
Skąd taki intrygujący tytuł i dziwaczny plakat poniżej? Wszystko w najnowszym tekście Wojciecha Gonery. Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu poprzez naciśnięcie zakładki z lewej, lub po prostu tego linku  - www.solidarnosc.torun.pl/131,brat-prymasa-i-plakat-bez-walesy.html
hosting
więcej »
Opublikowano 09-06-2016 23:09
hosting
   3 czerwca, we Włocławku piłkarze amatorzy spotkali się na boisku "Orlik" aby zgrać turniej pod hasłem "Gol dla Wiktorii".Same rozgrywki zaplanowano jako 10 minutowe mecze w systemie każdy z każdym. Uczestników podzielono na dwie grupy A i B. W grupie A znalazły się drużyny: Nauczyciele, Ratownicy Medyczni, Urząd Miasta, MPK, Solidarność Drumet, Mas-Drob, Łokietek Siniarzewo, zaś w grupie B : Anwil, Bomilla, Media i Przyjaciele, Prezesi, Policja i Saniko. Do półfinałów awansowały z pierwszych miejsc drużyny Solidarność Drumet oraz Policja, natomiast z drugich miejsc zespół Nauczycieli oraz Media i Przyjaciele.
    W pojedynkach półfinałowych żadna z drużyn nie chciała okazać się gorsza i tak pierwszy z nich, w którym zmierzyli się Nauczyciele z Policją zakończył się wygraną Nauczycieli po serii rzutów karnych (3:0). W finale z Nauczycielami zmierzyli się zawodnicy Media i Przyjaciele, pokonując wcześniej Solidarność Drumet 4:2. Mecz finałowy rozegrany został o godzinie 3:10 i mimo tak późnej pory, zawodnicy dawali z siebie wszystko. Po blisko pół godzinie rzuty karne wyłoniły zwycięzcę Turnieju Nocnych Marków, którymi okazała się drużyna Nauczycieli.
   Uroczystego wręczenia medali oraz pucharu zwycięzcom i finalistom dokonała mama Wiktorii wraz z członkiem zarządu UKS Lider – Eweliną Brodzińską oraz prezesem Kwiatkowskim. Poza atrakcją sportową było też coś dla miłośników rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, bowiem można było skorzystać z grilla i napić się kawy, herbaty. Wszyscy uczestnicy posili się także żurkiem. Podczas imprezy najważniejsze jednak było uzyskanie jak największego wsparcia dla Wiktorii, dlatego też można było wziąć udział w loterii fantowej i zdobyć m.in piłki z podpisami Anwil Team, reprezentacji Polski U-20, koszulkę Lidera, Junaka, karty piłkarskie z autografami piłkarzy Legii Warszawa, a także rozmaite gadżety, nie tylko piłkarskie.
   Uzyskaną kwotę w wysokości 3428,57 zł wręczono mamie bohaterki turnieju na boisku Orlik przy ZS 11. Jak zapowiadają działacze to był pierwszy lecz nie ostatni taki turniej we Włocławku.
Zdjęcie pochodzi z portalu q4.pl, a tu link do pozostałych fotografii   -     q4.pl/
więcej »
Opublikowano 02-06-2016 20:54
hosting
 
Dziś obradowało Prezydium ZR, poruszając m.in. temat sytuacji kopalni Solino, regionalnej służby zdrowia i omawiano wnioski wynikające z niedawnego Walnego Zebrania Delegatów Regionu.
W ocenie Prezydium sytuacja pracowników służby zdrowia wciąż daleka jest od uporządkowania systemowego. Poszczególne grupy zawodowe, jak lekarze, pielęgniarki opierając się na branżowych strukturach różnych związków usiłują wywalczyć jakieś punktowe (w różnych placówkach) ustępstwa (głównie finansowe). Tymczasem rozmowy z ministrem na temat całościowego uporządkowania sprawy zaczynają się przeciągać, co już wywołuje widoczne zniecierpliwienie.
Nadto Prezydium zauważyło, że jedynie NSZZ "Solidarność" ma w swoich postulatach kwestie wszystkich grup pracowników służby zdrowia, a więc personelu pomocniczego, jak i technicznego, administracji. Jedynie silne wsparcie ze strony pracowników tych grup zawodowych może zapewnić sukces negocjacji.
Do sprawy będziemy wracali.
 
więcej »
Opublikowano 01-06-2016 10:25
Koledze wiceprzewodniczącemu Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ"S"
Januszowi Dębczyńskiemu składamy wyrazy szczerego współczucia z powodu
zgonu jego śp. Mamy.
Pracownicy i działacze Zarządu Regionu Toruńsko Włocławskiego
więcej »
Opublikowano 31-05-2016 22:55
 
hosting
więcej »
Opublikowano 29-05-2016 21:18
 
hosting
więcej »
Opublikowano 29-05-2016 21:01
hosting
Na Kongres, który odbywał się w dniach 9-13 maja przyjechali do Lublina kolejarze z całej Europy. To okazja by nie tylko wymienić doświadczenia czy poglądy, ale też poznać kraj, w którym organizowane jest spotkanie. Kongres rozpoczęła msza święta w lubelskiej archikatedrze, celebrowana przez metropolitę lubelskiego abp Stanisława Budzika. Była też wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku. Jak twierdzą uczestnicy Kongresu, kolejarze aktywnie uczestniczą w życiu społeczno-zawodowym ale tez polityczno-gospodarczym kraju. To wyjątkowa grupa, która łączy etos pracy obowiązku i odpowiedzialności.
W obradach kongresu uczestniczyła także delegacja kolejarzy toruńskich - związkowców NSZZ"S"..
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|205|206|207
następna »