aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Piątek, 28 08 2015
Imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława
Opublikowano 15-02-2015 17:48
Wypadki przy pracy 2014
Rok Liczba wypadków ogółem w tym
Śmiertelne Ciężkie Zbiorowe Lekkie
2014 styczeń 14 1 10 2 1
luty 11 2 3 2 4
marzec 12 1 8 2 1
kwiecień 15 3 7 1 4
maj 10 0 3 6 2
czerwiec 14 5 5 2 3
lipiec 11 3 5 2 1
sierpień 20 2 11 0 7
wrzesień 17 4 7 2 4
październik 14 5 7 1 1
listopad 6 0 4 2 0
grudzień 20 3 7 7 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
więcej »
Opublikowano 15-02-2015 17:11
   29 prezydentów miast z całej Polski podpisało w sobotę w Katowicach deklarację poparcia dla Bronisława Komorowskiego. Samorządowcy zaapelowali też o poparcie jego kandydatury w zbliżających się wyborach prezydenckich. Z terenu działania naszego Regionu są w tej grupie prezydent Włocławka Marek Wojtkowski i Inowrocławia Ryszard Brejza.
   Deklaracje obu prezydentów wzbudziły spore zdziwienie w niektórych, dotychczas popierających ich środowiskach. Wielu podkreśla, że tu nawet nie idzie o zaangażowanie po stronie Komorowskiego, a o zaangażowanie w twardą politykę w ogóle, co musi niepotrzebnie drażnić i dzielić samorządowców.
    Wojtkowski rządzi popierany przez koalicję PO i PiS w Radzie Miejskiej Włocławka, natomiast Ryszard Brejza (Inowrocław) z ostatnich wyborów samorządowych wyszedł mocno "poobijany" (wygrał ze swoim rywalem tylko 347 glosami) i przed drugą turą dostał wsparcie środowisk, które z pewnością nie popierają Komorowskiego. Po co prezydentom zarzewie awantury - na razie nie wiadomo.
Fot - prezydent Włocławka Wojtkowski
więcej »
Opublikowano 12-02-2015 21:22
W związku z ogłoszonym przez nasz Związek Ogólnopolskim Pogotowiem Strajkowym oraz decyzjami Sztabu Protestacyjnego informuję iż, dnia 19 lutego [czwartek] przeprowadzona zostanie masowa akcja informacyjna – w tym dniu odbędą się również kolejne akcje protestacyjne.
W związku z tym należy:
- Pobrać z właściwych sobie Zarządów Regionów ulotki i inne materiały informujące o postulatach strony społecznej.
- 19.02. strojem – ubiorem w pracy podkreślić swoją przynależność [czarne t-shirty, koszulki z logo ,,Solidarność”, znaczki z napisami ,,Popieram Protest” lub ,,Protestuję”].
- Informacje zawarte w ulotkach przekazywać koleżankom i kolegom z pracy, pacjentom i ich rodzinom.
- Oflagować zakłady pracy.
O dalszym przebiegu akcji informować będziemy na bieżąco w miarę decyzji podejmowanych przez Sztab Protestacyjny.
Jednocześnie informuję, iż trwają rozmowy Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” z Ogólnopolskim Związkiem Pielęgniarek i Położnych oraz Federacją Pracowników Ochrony Zdrowia OPZZ na temat koordynacji wspólnych działań protestacyjnych.
Z poważaniem
Maria Ochman Przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”
więcej »
Opublikowano 10-02-2015 22:30
Znalezione obrazy dla zapytania ZŁODZIEJE    Poprzez zawieranie różnego typu umów z Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyprowadzono w ostatnich kilku latach ok. 100 mln zł. Za 2014 rok zarząd JSW mógł otrzymać wynagrodzenie w wysokości 7 mln 748 tys. zł - wynika z dokumentów, do których dotarł Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.
     - Na podstawie tych dokumentów można wywnioskować, że ludzie związani w tej chwili albo w przeszłości z górnictwem na bazie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zarabiali lub zarabiają olbrzymie pieniądze. Trudno nam ocenić te umowy pod względem formalno-prawnym, ale noszą one znamiona wyprowadzania, najprawdopodobniej w sposób legalny, ale wyprowadzania pieniędzy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W świetle tych dokumentów pod względem moralnym funkcjonowanie zarządu JSW budzi ogromne wątpliwości - powiedział podczas konferencji MKPS Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
Jak wynika z informacji przedstawionych przez związkowców, w 2014 roku umowa na kontrakty menadżerskie dla członków zarządu JSW opiewała na kwotę 7 mln 748 tys. zł - Do tej pory wypłacono niespełna 6 mln zł z tej sumy. W 2014 roku, który zakończył się dla spółki olbrzymią stratą finansową, mimo fatalnego zarządzania, mimo fatalnej sytuacji ekonomicznej spółki zarząd JSW łącznie z prezesem Zagórowskim mógłby otrzymać, czy być może otrzyma najwyższe wynagrodzenie w historii spółki - zaznaczył Dominik Kolorz.
    Kolejne kwoty przytoczone podczas konferencji dotyczyły umów o doradztwo biznesowe zawieranych z ludźmi związanymi z polskim górnictwem. - Od 2011 roku zawarto z panem Krzysztofem Sędzikowskim, obecnym prezesem Kompanii Węglowej, umowy na doradztwo biznesowe, z których to umów wynagrodzenie dla firmy pana Sędzikowskiego oscyluje w granicach 900 tys zł. Były prezes JSW, a obecny wiceprezes KW Andrzej Tor, mimo że nie świadczył pracy na rzecz JSW, mimo że wziął olbrzymią odprawę z tytułu rezygnacji z członkostwa w JSW, świadczył również usługi doradcze dla spółki i z tego tytułu prawdopodobnie pobrał wynagrodzenie w granicach 240 tys. zł - powiedział szef śląsko-dąbrowskiej „S”.
    Przedstawiciele MKPS zażądali wyjaśnień w sprawie przedstawionych na konferencji informacji od nadzoru właścicielskiego Jastrzębskiej Spółki Węglowej, czyli Ministerstwa Skarbu Państwa. - Najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym skierujemy też wniosek albo do prokuratury, albo do MSW, żeby odpowiednie organy rzetelnie zajęły się analizą tych umów - podkreślił Dominik Kolorz. Przewodniczący zapowiedział, że od 11 lutego rozpoczną się na Śląsku kolejne solidarnościowe akcje protestacyjne wspierające strajkujących górników z JSW. Przeprosił też mieszkańców regionu za niedogodności, które mogą powstać w wyniku szykowanych akcji. - Nie mamy innego wyjścia. My nie możemy górników z Jastrzębia zostawić samych. Na razie będą to akcje solidarnościowe, oby na Śląsku nie musiało dojść do czegoś więcej - dodał szef śląsko-dąbrowskiej „S”.
więcej »
Opublikowano 09-02-2015 23:50
Policja siłą stłumiła protest górników przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W środku zimy używała armatek wodnych, strzelała do ludzi z broni gładko lufowej. 12 osób zostało rannych. Nadal nie ma porozumienia między zarządem spółki a związkowcami. 
więcej »
Opublikowano 08-02-2015 13:13
"Zainicjuję przywrócenie poprzednich kryteriów przechodzenia na emeryturę".
więcej »
Opublikowano 08-02-2015 13:12
   3 tysiące nowych członków NSZZ „Solidarność”, 34 nowe organizacje związkowe, wśród nich 26 zakładowych i 8 oddziałowych, rozwinięcie kilkudziesięciu organizacji istniejących. 10 Porozumień o współpracy na rzecz rozwoju z Zarządami Regionów, szereg nieformalnych wspólnych działań ze strukturami regionalnymi, branżowymi i zakładowymi to wymierne efekty pracy Działu Rozwoju Związku Komisji Krajowej w 2014 roku.
    Dział zaktywizował ponad 100 młodych liderów zakładowych podczas realizowanego przez KK międzynarodowego projektu dotyczącego sytuacji młodych ludzi na rynku pracy, prowadził szereg działań promocyjnych i uczestniczył w wielu akcjach protestacyjnych. Rok upłynął pod znakiem licznych kampanii organizowania pracowników, kreowaniem nowych pomysłów na rozwój, ale i walką z antyzwiązkowymi pracodawcami.- Na słowa uznania zasługują organizatorzy związkowi, którzy są na tzw. pierwszej linii - – mówi zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S” odpowiedzialny za struktury terenowe Tadeusz Majchrowicz. - To oni prowadzą bezpośrednio rozmowy z pracownikami i od ich umiejętności i determinacji zależy, czy pracownik uzna, że warto się organizować, czy nie. Ta około trzydziesto osobowa kadra sprawdza się i zasługuje na miano Budowniczych „Solidarności”. Jednak jasno trzeba powiedzieć, że jest to zbyt mała liczba organizatorów, aby pozyskać taką liczbę nowych członków, by rozpocząć „marsz w górę”. Apeluję więc i proszę wszystkie regiony i sekretariaty branżowe o to, żeby w nowym 2015 roku, roku jubileuszu XXXV-lecia naszego Związku, priorytetem był rozwój Związku. Obchody jubileuszowe musimy wykorzystać do jeszcze większej promocji i rozwoju. Musimy też zwielokrotnić liczbę naszych organizatorów, bo to pozwoli nam rozpocząć wspomniany „marsz w górę” – podkreśla Tadeusz Majchrowicz.
więcej »
Opublikowano 07-02-2015 21:41
 
więcej »
Opublikowano 05-02-2015 19:12
21 stycznia na 69 posiedzeniu Senatu RP VIII kadencji Senator Stanisław Kogut stwierdził:
Pan minister chyba nie wie, że w ostatnich dwunastu latach spółki konsultingowe, spółki koleżków zarobiły na Śląsku prawie 10 miliardów zł. Drodzy Państwo, 10 miliardów zł. Ja bym zadał pytanie, kto za tym stoi.
tu cały stenogram: http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,412,1.html#lVnD...
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|172|173|174
następna »