aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 25 listopada 2015
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Opublikowano 07-05-2015 21:21
Image and video hosting by TinyPic
        Dziś (7 maj) w Toruniu, przed siedzibą Urzędu Miejskiego miała miejsce pikieta nauczycieli zorganizowana przez Komisję Międzyzakładową NSZZ"S" Pracowników Oświaty i Wychowania w Toruniu. Protestujący chcieli zwrócić uwagę na "przeładowanie" liczebności klas pierwszych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, co znacznie pogarsza jakość kształcenia. Domagano się także dostosowania liczby wicedyrektorów do potrzeb tych placówek.
      Stosowną petycję w tej sprawie, na ręce zastępcy prezydenta miasta złożył Jerzy Wiśniewski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Toruniu. Nauczyciele domagają się m.in. stworzenia strategii dla oświaty w Toruniu.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 06-05-2015 21:43
 Już za jedenaście dni gala w Inowrocławiu organizowana przez Mariusza Grabowskiego, gdzie w głównej walce wieczoru Damian Jonak (38-0-1, 21 KO) spotka się z Ayoubem Nefzim (23-4-1, 4 KO). Dla pięściarza z Górnego Śląska będzie to debiut z Robertem Złotkowskim w narożniku. Zobaczymy jak ta współpraca będzie się im układać, ale z pewnością Złotkowski to jeden z najbardziej niedocenianych polskich szkoleniowców.
    Wcześniej na dystansie ośmiu rund pokaże się Ewa Brodnicka (7-0, 2 KO). Jej rywalką na dystansie ośmiu rund będzie Monica Gentili (4-2, 1 KO). - Przed poprzednią walką doznałam kontuzji stawu skokowego, dlatego teraz szczególnie uważam na lewą nogę. Na zajęcie biegowe czy szybkościowe zakładam stabilizator na stopę, bo nie chcę ryzykować długotrwałego rozbratu z boksem. Cieszę się, że będę walczyć z Włoszką, bo jeszcze tak agresywnej rywalki nie miałam - nie ukrywa zawodniczka stajni Tymex Boxing Promotion.
   Ciekawy powinien być również powrót Krzysztofa Cieślaka (22-5, 7 KO). Naprzeciw "Skorpiona" stanie Oszkar Fiko (11-11, 9 KO). Początkowo miało to być pożegnanie z ringiem Polaka, ale jeśli wypadnie dobrze, być może da się jeszcze namówić na kolejne występy. - Teraz nagle wszyscy chcą się ze mną spotkać. Szkoda, że nie byli tak otwarci kilkanaście miesięcy wcześniej - mówi z uśmiechem Cieślak. Ale jeśli będzie zadowolony ze swojej formy, być może da się skusić na inne walki.
   W Inowrocławiu pokażą się inni zawodnicy Grabowskiego - perspektywiczny Michał Leśniak (1-0), wracający po porażce Michał Żeromiński (7-2, 1 KO), a Nikodem Jeżewski (9-0-1, 5 KO) po przeciętnym występie przeciwko Łukaszowi Zygmuntowi spróbuje zrehabilitować się w konfrontacji z Tomislavem Rudanem (3-3-1). Ze sportowego punktu widzenia warto również zobaczyć Marcina Siwego (10-0, 4 KO). Ważący ostatnio w granicach 110 kilogramów pięściarz na przełomie października i listopada 2008 roku zdobył brązowy medal I Młodzieżowych Mistrzostw Świata w wadze ciężkiej. Potem jego kariera została zastopowana, walczył rzadko, ale teraz miejmy nadzieję znów nabierze rozpędu. Na starcie nowej współpracy przeciwnikiem Marcina będzie Vjekoslav Bajić (9-10, 3 KO).
Bilety na Gale dostępne na stronie eBilet.pl
oraz w salonach sieci Empik, a także w Inowrocławiu:
- w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4;
- w Krytej Pływalni „Wodny Park” przy ul. Toruńskiej 46 – 48.
     Zobacz świetną walkę Damiana Jonaka
więcej »
Opublikowano 06-05-2015 08:30
- „Godne życie w bezpiecznej Polsce” to nie tylko hasło, ale wizja. Gospodarka, podatki powinny sprzyjać obywatelom, a tak się nie dzieje. Jako Prezydent RP chciałabym stać na straży dialogu społecznego i być jego patronem. Wierzę, że dialog jest możliwy i, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zacząć wspólnie go realizować – mówił wczoraj, podczas spotkania z Komisją Krajową kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda.
www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/10716-umowa-i-poparcieUmowa i poparcie dla Andrzeja Dudy
więcej »
Opublikowano 05-05-2015 11:31
   Pięściarka Tymex Boxing Promotion Ewa Brodnicka już dziś wieczorem, tj. 4 maja (g. 20:50) zadebiutuje w popularnym programie TVN "Ugotowani". - Zapraszam do wspólnego gotowania. Będzie i kuchnia włoska, i wegetariańska - zdradza jedna z najlepszych polskich zawodniczek.
- Debiut "Ugotowanych" z udziałem sportowców już dziś wieczorem, natomiast odcinek z mojego domu wyemitowany zostanie we wtorek 5 maja. O szczegółach nie będę mówić, zachęcam do oglądania. Na pewno będzie ciekawie i smacznie - mówi Ewa Brodnicka, która o główną nagrodę w programie rywalizowała z Anielą Bogusz (sporty sylwetkowe), Tomaszem Puzonem (karate) i Tomaszem Wojdą (sumo). - Podczas czterech przepełnionych sportową rywalizacją wieczorów dowiemy się, czy Rocky Balboa jadał zapiekanki, który z uczestników marzy o byciu celebrytą, oraz czy po raz pierwszy w programie zobaczymy Nyotaimori, szerzej znane jako body sushi! - w ten sposób reklamowany jest program "Ugotowani". Ewa Brodnicka nie ukrywa, że podczas nagrań wcale nie było łatwo. - Rano trenowałam i przygotowywałam się do walki z Giną Chamie, a od g. 14:00-15:00 do późnych godzin wieczornych, nawet g. 22:00-23:00 pracowaliśmy w kuchni w towarzystwie kamer. Początkowo one peszyły, ale potem można powiedzieć, że do nich przywykłam. Przecież  ten program cieszy się ogromną popularnością, ogląda go cała Polska - powiedziała. Pięściarka promowana przez Mariusza Grabowskiego oczywiście nie może zdradzić, kto zwyciężył w "Ugotowanych".
- Zapraszam do wspólnego oglądania i gotowania. Było naprawdę ciekawie i mocno się wciągnęłam. Kiedy zaproponowano mi udział w programie, zastanawiałam się może z 10 sek. Wiedziałam, że to wspaniała przygoda - dodał zawodniczka, która już niebawem ma szansę boksować o Mistrzostwo Świata.
Już 16 maja Ewa Brodnicka wystąpi na gali Tymex Boxing Promotion w Inowrocławiu, z udziałem m.in. Damiana Jonaka, który powalczy w walce wieczoru.
- Przed poprzednią walką doznałam kontuzji stawu skokowego, dlatego teraz szczególnie uważam na lewą nogę. Na zajęcie biegowe czy szybkościowe zakładam stabilizator na stopę, bo nie chcę ryzykować długotrwałego rozbratu z boksem. Cieszę się, że będę walczyć z Włoszką Monicą Gentili, bo jeszcze tak agresywnej rywalki nie miałam - mówi.
W zawodowej karierze bokserskiej Ewa Brodnicka wygrała wszystkie 7 walk, a Włoszka ma rekord 4-2.
więcej »
Opublikowano 05-05-2015 08:22
  Na zaproszenie komisji zakładowej i dyrekcji Inowrocławskich Wodociągów obrady Zarządu Regionu zorganizowano właśnie w tej firmie. Tym razem najważniejszym punktem obrad była sytuacja pracowników w kilku dużych firmach regionu. Największe obawy mają zatrudnieni w toruńskiej Geofizyce, gdzie po serii zwolnień wcale się nie poprawiło i firmie grożą przestoje, a pracownikom dalsze zwolnienia. Od dawna Geofizyka nie wygrywa przetargów na dobre inwestycje, ponieważ ... jest prowadzona zgodnie z prawem, a załoga ma dość dobre warunki pracy i płacy. Chodzi o to, że dziś rozmaite rynki opanowują firmy mogące maksymalnie zbyć ceny usług (a nie te najlepsze), w tym głównie te zatrudniające na śmieciówkach, stosujące najniższe, często niebezpieczne standardy pracy.
   Inną firmą mającą kłopoty nawet z wypłatami dla swoich pracowników to FAM Chełmno. Ta niegdyś sztandarowa firma regionu, wciąż zatrudniająca ponad 400 pracowników (co dla powiatowego miasta ma kapitalne znaczenie) "ledwo zipie", wynagrodzenia płacąc w ratach!
   W inowrocławskiej Sodzie także generalnie odchodzi się od dawnych standardów zatrudnienia, co między innymi powoduje wzrost wypadków przy pracy (niedawno miało tam miejsce zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym).
  Niezadowoleni są nauczyciele z toruńskiej Oświaty "S", którzy w czwartek, o godz. 15, przed Urzędem Miasta w Toruniu chcą zorganizować pikietę. Chodzi m.in. o to, że zdaniem naszych związkowców skala wypowiedzeń pracy nauczycielom jest zbyt wielka, a nadto są poważne niedociągnięcia w organizacji całej oświaty na terenie Torunia. 
   W trakcie posiedzenia poruszono wiele spraw o charakterze wewnętrznym, o istocie których możecie się dowiedzieć od swoich przedstawicieli w Zarządzie Regionu. Wiele czasu poświęcono omówieniu kwestii rozmaitych bieżących przedsięwzięć w tym gali boksu zawodowego, jaka chcemy zorganizować w Inowrocławiu.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 03-05-2015 12:53
    W Toruniu 1-3 maja 1982r. 1 maja gdy komuniści świętowali swój pochód Solidarność zorganizowała taki kontr pochód na Bulwarze Filadelfijskim, taki niby spacer ale to miało mocno solidarnościowy wydźwięk. Ulotki latały w powietrzu. Spod Bulwaru ludzie poszli pod pomnik Kopernika i tam zaczęła się demonstracja brutalnie rozpędzona przez ZOMO. W sumie zatrzymano kilkaset osób, pewnie jakby policzyć wszystkie to ze 400. 3 maja doszło wręcz do oblężenia kościoła Jezuitów. Tam była odprawiana Msza za Ojczyznę, po Mszy gdy ludzie wychodzili z kościoła zostali zaatakowania przez ZOMO. Cześć ludzi się schroniła w kościele i całą noc prawie siedzieli w kościele nie mogąc wyjść bo pod kościołem było ZOMO.
    W pewnym momencie udało się osiągnąć pertraktacje z kapitanem ZOMO Szulcem, który zapewnił, że jeżeli ludzie będą dziesiątkami wychodzić to będą tylko legitymowani i wypuszczani. Więc parę dziesiątek takich ludzi wyszło. W końcu grupa chłopaków weszła na murek między kościołem, a klasztorem wzdłuż ulicy Różanej i zaczęła obserwować co się dzieje z tymi ludźmi, a ci ludzie byli pałowani i wrzucani do samochodów. Tyle było warte słowo honoru pana kapitana Szulca. Więc ludzie przestali wychodzić z kościoła nie wiedząc co będzie dalej. Zomowcy wprawdzie wbiegali do przedsionka, pobili gabloty, wrzucali petardy, ale do kościoła nie śmieli wejść. W końcu nad ranem odjechali, a tych ludzi, których udało im się zatrzymać stawiano przed kolegiami i skazywano nawet do trzech miesięcy aresztu. Cały art. tu - www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/wspomnienia-ze-stanu-wojennego/
więcej »
Opublikowano 03-05-2015 12:41
Znalezione obrazy dla zapytania damian jonak boxrec     Mało kto dziś pamięta, że Inowrocław zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego pięściarstwa, a podczas pierwszych mistrzostw Polski dwaj tutejsi bokserzy stanęli na najwyższym podium krajowego championatu.
       W 1921 roku porucznik 4 Pułku Artylerii Polowej Wiktor Junosza Dąbrowski, stacjonując w Inowrocławiu założył tu Kujawski Klub Bokserski. Prowadzone przez niego treningi odbywały się głównie na powietrzu, a przy wyjątkowo niekorzystnych warunkach atmosferycznych… na werandzie domu, w którym został zakwaterowany. Trzy lata później dwaj podopieczni Junoszy: Jan Gotowała i Kazimierz Świtek zdobyli tytuły mistrzów Polski. Świtek był uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Paryżu – w tym samym 1924 roku.
      Junosza to postać w polskim boksie wyjątkowa; był trenerem, tworzył pierwszy regulamin i należał do grona założycieli Polskiego Związku Bokserskiego, był jednym z pierwszych w kraju pięściarzy zawodowych. Z zawodu oficer i dziennikarz (zdobywca pierwszego Złotego Pióra), z wykształcenia prawnik (absolwent uczelni w Odessie i paryskiej Sorbonie), z zamiłowania artysta – malarz i poeta. Z jego inicjatywy powstała impreza dla początkujących pięściarzy pn. Pierwszy Krok Bokserski.
Dalszy ciąg tu - www.solidarnosc.torun.pl/110,rozne-artykuly-o-kulturze-etnografii-historii-pomorza-i-kujaw.html
więcej »
Opublikowano 01-05-2015 12:30
więcej »
Opublikowano 29-04-2015 10:11
Szanowne Panie i Panowie!
Koleżanki i Koledzy!
Drodzy przyjaciele !

     Od tamtych dramatycznych protestów i demonstracji Torunian, brutalnie spacyfikowanych przez SB i ZOMO, mijają 33 lata. Tak jak w kilku ostatnich już latach, zachęcam Was wszystkich, wasze rodziny, a wnusie w szczególności, do upamiętniania tamtych masowych toruńskich wystąpień i wspólnego pielęgnowania pamięci o prawie 300-tu brutalnie pobitych, aresztowanych i skazywanych. Jak co roku, oddajmy im naszą pamięć i honor, za ich odwagę, ideały, za marzenia o wolności, ale nade wszystko za pragnienia i dążenia do prawdy.
    Spotykamy się 3 maja 2015 roku o godz. 11:00, przed pomnikiem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko, na skwerze Ślimaka Getyńskiego w Toruniu. Tam po wspólnym odśpiewaniu Ojczyzno Ma i po modlitwie dziękczynnej Bogu, za dar dobrego i szlachetnego księdza, patrona Solidarności, którą poprowadzi ks. Prałat Józef Nowakowski, złożymy kwiaty jako nasze wyrażenie wdzięczności i podziękowania.
     W uformowanym pochodzie z pocztami sztandarowymi Solidarności Zarządu Regionu i ludzi pracy toruńskich zakładów, przejdziemy pod kościół akademicki pw. Świętego Ducha. Tam przy tablicy upamiętniającej ludzkie dramaty z 1 i 3 maja 1982 roku, powstałej z inicjatywy min. Staszka Śmigla, odśpiewamy Hymn Polski, a okolicznościowe wspomnienie i zarys historyczny, nakreśli prof. Wojciech Polak.
     Po wystąpieniu profesora, złożymy po jednej różyczce, dla każdego wówczas represjonowanych, jako symbol naszej pamięci.
O godz. 12, na rynku Starego Miasta, odbędzie się Eucharystia w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie ks. biskup Andrzej, ordynariusz Diecezji Toruńskiej.
Nie zapomnijcie o flagach biało-czerwonych, bądź Solidarności, a w szczególności o tych do których ja, nie mam adresu e-poczty, a według Was też chcieliby wiedzieć i uczestniczyć w upamiętnianiu tamtego dramatu wielu Torunian.
Pozdrawiam, Piotr Łukaszewski, wówczas w 1982 roku czł. Tajnego Prezydium Zarządu Regionu Solidarności.
Fot Wjazd Milicji na Rynek Staromiejski w Toruniu, 1 maj 1982, fot . Czerniak
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|179|180|181
następna »