aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 27 maja 2015
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Opublikowano 18-11-2014 22:41
Mieliśmy tu podać jak w minionych wyborach poszło członkom Solidarności, ale nie da się ponieważ w kraju jest totalny bajzel! Czegoś podobnego jeszcze nie widziałem: mnożą się karty na poszczególnych kandydatów, zmieniane są wyniki w okręgach już policzonych (ręcznie), na facebooku pokazują zdjęcia podartych i sztukowanych protokółów ... To jakiś horror. Nasza demokracja właśnie wpadła w kolejny dołek, a może nawet dół....
więcej »
Opublikowano 18-11-2014 22:26
     Z powodu kłopotów z systemem informatycznym nadal nie ma pełnych oficjalnych wyników wyborów samorządowych, które odbyły się w niedzielę. Najdłużej trwa ustalanie wyników wyborów do sejmików wojewódzkich. Wojewódzkie komisje wyborcze w całym kraju informują, że nie otrzymują protokołów z powiatowych i miejskich komisji wyborczych. Protokoły te są podstawą do obliczenia wyników wyborów do sejmików.
    W 2010 roku Platforma wygrała w 12 sejmikach, PiS w dwóch, a PSL - w jednym. PO zwyciężyła w województwach: lubuskim, opolskim, dolnośląskim, śląskim, wielkopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, małopolskim i łódzkim. Prawo i Sprawiedliwość wygrało w województwach: lubelskim i podkarpackim. PSL zwyciężyło w świętokrzyskim. W województwie podlaskim PO i PiS uzyskały równą liczbę mandatów.
Podczas wyborów w 2006 roku Platforma Obywatelska wygrała w 8 sejmikach wojewódzkich, PiS wygrało w 6 sejmikach. W jednym województwie - opolskim - PO i PiS zdobyły równą liczbę mandatów - po 8. W jednym sejmiku - świętokrzyskim - wygrało PSL.
    Jak wynika z cząstkowych nieoficjalnych wyników głosowania w tegorocznych wyborach samorządowych, które podała PKW, w wyborach do sejmików PO prowadzi w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim. PiS wygrywa w województwie: podkarpackim, śląskim i małopolskim. W pozostałych dziesięciu województwach wygrywa PSL.
     W sejmiku w woj. kujawsko-pomorskim prowadzi PSL z 28,23 proc., wyprzedzając PO, która ma 28,07 proc. głosów i PiS - z 21,20 proc. Na kolejnym miejscu jest SLD z 12,66 proc. głosów. Progu wyborczego nie przekroczyły: Nowa Prawica z 3,54 proc. głosów, Ruch Narodowy z 0,91 proc. głosów i Demokracja Bezpośrednia (0,16 proc.).
więcej »
Opublikowano 13-11-2014 20:10
P. Duda: Polska samorządowa to dziecko „Solidarności”
- Polska samorządowa to dziecko NSZZ "Solidarności", dlatego związek angażuje się w wybory – tłumaczył dziennikarzom Piotr Duda podczas regionalnej konwencji Pis w Rzeszowie.
Jak informuje Polska Agencja Prasowa, lider Solidarności podziękował działaczom, którzy posłuchali jego apelu i zaangażowali się w wybory, kandydując do władz na rożnych szczeblach. - Tu są nasze małej ojczyzny i tu musimy być jako członkowie Solidarności - zaznaczył.
Przewodniczący podkreślił, że władza musi służyć społeczeństwu, a nie działać przeciw niemu. Zdaniem Dudy, w ostatnich latach było dużo przykładów, gdzie władza nie liczyła się z głosem społeczeństwa.
- Jako społeczeństwo pamiętamy i będziemy rozliczać tych wszystkich ludzi i tych wszystkich posłów, którzy chcą się ukryć i kandydują do samorządu, a głosowali przeciwko wielu milionom ludzi, którzy podpisali się pod wnioskami pod referendum w sprawie wieku emerytalnego, o referendum ws. sześciolatków i wiele bardzo ważnych inicjatyw obywatelskich zabili. My im tego nie zapomnimy - oświadczył szef "S".
Piotr Duda wręczył marszałkowi woj. podkarpackiego Władysławowi Ortylowi wyróżnienie, jakie otrzymali św. Jan Paweł II i śp. prezydent Lech Kaczyński.
więcej »
Opublikowano 13-11-2014 18:43
Image and video hosting by TinyPic
- Doczekaliśmy się szykan i poniewierki. Problem jest w tym, że cały majestat Rzeczypospolitej chroni łobuzów, a powinien chronić zwykłego obywatela, który w spokoju chce pracować - uważa Jerzy Gawęda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Solino.
W IKS "Solino" trwa 24 dzień głodówki. Kilkanaście osób zakończyło protest w szpitalu, obecnie głoduje sześciu pracowników.
- To co się dzieje tutaj jest karygodne, bo dzieje się to w największym koncernie państwowym, spółce skarbu państwa. To co dzieje się się tutaj, będzie się pewnie działo w innych zakładach pracy - mówił wiceprzewodniczący "Solidarności" Jerzy Lewandowski.
Dziś do protestujących przedstawicieli związków zawodowych w Solino dotarli związkowcy z innych rejonów Polski, w tym ze Śląska, a następnie wszyscy ruszyli ulicami miasta pod siedzibę zarządu kopalni. Tam odczytano postulaty. Jak już informowaliśmy - pracodawca jednostronnie wypowiedział układ zbiorowy pracy, zaś załoga twierdzi, że w firmie dochodzi do licznych przypadków mobbingu. Uczestnicy protestu są przeciwni likwidacji systemu pracy tzw. pięciobrygadówki, ponieważ w ich ocenie spowoduje to znaczny spadek zatrudnienia w Orlenie. Ponadto bardzo negatywnie postrzegają politykę Prezesa Jacka Krawca, pod przewodnictwem którego zarząd IKS Solono S.A. przeznacza kilkuset milionowe środki na sponsoring i marketing.
    Przed tygodniem przedstawiciele związkowców spotkali się z reprezentantami Ministerstwa Gospodarki oraz PKN Orlen, a także z wojewodą. Spotkanie nie przyniosło jednak porozumienia i protest wciąż trwa.
   Zarząd Solino wydal oświadczenie, w którym uważa, że cała wina za eskalacje konfliktu leży po stronie związkowców.
Foto pochodzi ze strony Ino online.pl
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 13-11-2014 08:06
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 10-11-2014 16:50
Inowrocław, dnia 07 listopada 2014 r.
Pan
Ryszard Brejza
Prezydent Miasta Inowrocławia
ZAWIADOMIENIE
Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność, Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Górników w Polsce, Związek Zawodowy „KADRA”, Komisja Międzyzakładowa KNSZZ „Solidarność 80”, działające przy Inowrocławskich Kopalniach Soli „SOLINO” S.A. (zwane dalej Związkami Zawodowymi) zawiadamiają, że w dniu 13 listopada 2014 roku zamierzają zorganizować zgromadzenie publiczne w postaci przemarszu (przejścia) wskazaną niżej trasą ulicami miasta Inowrocławia.
Trasa przemarszu uczestników zgromadzenia jest następująca:
• miejscem rozpoczęcia trasy przemarszu jest parking przy ul. Dworcowej 1-5 w Inowrocławiu,
• następnie uczestnicy zgromadzenia udadzą się ulicą Królowej Jadwigi w stronę Rynku,
• dalej przejdą przez Rynek w kierunku ul. Św. Ducha,
• następnie przejdą ul. Św. Ducha do siedziby zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli „SOLINO” S.A., znajdującej się przy ul. Św. Ducha 26A,
• miejscem zakończenia przemarszu jest skwer przed siedzibą zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli „SOLINO” S.A., przy ul. Św. Ducha 26A.
Z uwagi na planowaną liczbę uczestników (ok. 500 osób) przemarsz odbędzie się po drodze publicznej. Przemarsz uczestników zgromadzenia spowoduje zablokowanie ruchu drogowego na trasie przejścia.
Celem zgromadzenia jest realizacja postulatów zgłoszonych przez osoby głodujące w IKS SOLINO. Zgromadzenie jest formą szerszego protestu przeciwko działaniom Zarządu Spółki „SOLINO” S.A., które mają na celu uchylenie dotychczasowego układu zbiorowego pracy i w konsekwencji pozbawienie pracowników oraz emerytów i rencistów Spółki części świadczeń i należności pieniężnych, przewidzianych w obecnym układzie zbiorowym pracy. Zgromadzenie publiczne ma na celu zwrócić uwagę opinii publicznej na sytuację pracowników Spółki „SOLINO” S.A., których desperacja doprowadziła do podjęcia protestu głodowego. Oczekujemy, że nagłośnienie protestu spowoduje interwencję władz publicznych, które nakłonią władze Spółki do podjęcia rozmów z protestującymi. Celami zgromadzenia są w szczególności:
 realizacja Porozumień,
 zaprzestanie zastraszania i mobbingu wobec pracowników, kultywowania chorego, opartego na powiązaniach towarzysko-koteryjnych stylu zarządzania Spółką,
 przestrzeganie przez PKN ORLEN S.A. postanowień Pakietu Socjalnego, gwarantującego rozwój Spółki we wszystkich obszarach jej działalności oraz miejsca pracy w Solino S.A.,
 zobowiązanie nowego składu Zarządu Solino S.A. do przestrzegania Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy,
 bezwarunkowe przywrócenie do pracy Iwony Stachel, pracownika zwolnionego
za dopominanie się o prawa pracownicze i równe traktowanie w Spółce,
 przywrócenie pakietu akcji Solino S.A. pracownikom Solino S.A. w wysokości nie mniejszej, od stanu posiadania przed przymusowym wykupem przez PKN ORLEN S.A.,
 przywrócenie przedstawiciela Pracowników do Rady Nadzorczej Solino S.A.,
 powołanie niezależnej od PKN ORLEN S.A., rządowej komisji do oceny sprawności stanu układu logistycznego magazynów ropy i paliw,
 wyjaśnienia dlaczego Rząd RP, szczególnie Minister Skarbu w 2011r., będąc
w posiadaniu pełnej wiedzy o faktycznym stanie technicznym podziemnych bezzbiornikowych magazynów ropy i paliw, zbył wszystkie akcje należące do Skarbu Państwa na rzecz PKN ORLEN S.A., przez co pozbawił Rząd bezpośredniej kontroli nad Spółką,
 uchylenie szkodliwej dla Spółki strategii oraz rozpoczęcia prac związanych z budową kopalni na nowym złożu zaprojektowanym pod bezzbiornikowe podziemne magazyny,
 wdrożenie przedłożonej przez Związki Zawodowe Premierowi RP w dniu 30 grudnia 2008r. koncepcji budowy niezależnego, podziemnego systemu magazynów węglowodorów płynnych,
 wypowiedzenie szkodliwej ekonomicznie dla naszej Spółki umowy między Agencją Rezerw Materiałowych z PKN ORLEN S.A i zawarcie umowy z Solino S.A., która pozbawia naszą Spółkę możliwości rozwoju, a tym samym tworzenia nowych miejsc pracy,
 zmiana w strukturze akcjonariatu tak, aby zagwarantować stabilność i rozwój Spółki oraz aby Skarb Państwa bezpośrednio nadzorował podziemne bezzbiornikowe magazyny ropy i paliw utworzone w komorach solnych, ze względu na niewywiązywanie się z umów i zobowiązań wobec państwa polskiego.

Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 13.30. Przewidziany czas jego trwania łącznie z przejściem to około 2,5 godziny. Zakończenie zgromadzenia jest zaplanowane na godz. 16.00. Program zgromadzenia przewiduje przemówienie przewodniczących poszczególnych Związków Zawodowych działających przy IKS „SOLINO”, odczytanie petycji. Ok. godz. 16.00 przy ul. Św. Ducha 26A nastąpi rozwiązanie zgromadzenia i rozejście się osób biorących w nim udział.
Przewidziana liczba uczestników zgromadzenia około 500 osób.
Organizatorem zgromadzenia są:
1. Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność,
przewodniczący - Jerzy Gawęda, urodzony w dniu 27 czerwca 1961 roku, zam. 88-101 Inowrocław Góra 11 m. 2, Pesel 61062706413, Dowód Osobisty ANW 623646 wydany przez Wójt Gminy Inowrocław,
2. Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Górników w Polsce,
przewodniczący – Krzysztof Kaszak, urodzony w dniu 24 maja lipca 1959 roku, zam. 88-300 Mogilno ul. Jana Pawła II 2 m. 19, Pesel 59052412813, Dowód Osobisty AHR 545008 wydany przez Burmistrz Mogilna,
3. Komisja Międzyzakładowa KNSZZ „Solidarność 80”,
przewodniczący – Marek Strózik, urodzony w dniu 20 grudnia 1963 roku, zam. 88-140 Gniewkowo ul. 17 Stycznia 19 m. 1, Pesel 63122008679 Dowód Osobisty ALE 296411 wydany przez Burmistrz Gniewkowa
działające przy IKS „SOLINO”.
Siedziby wszystkich wymienionych Związków Zawodowych znajdują się w Inowrocławiu, przy ul. Św. Ducha 26A.
Przewodniczącym zgromadzenia będzie Jerzy Gawęda, urodzony w dniu 27 czerwca 1961 roku, zam. 88-101 Inowrocław Góra 11 m. 2, Pesel 61062706413, Dowód Osobisty ANW 623646 wydany przez Wójt Gminy Inowrocław.
Językiem zgromadzenia będzie język polski.
Zabezpieczenie zgromadzenia (pikiety i przejścia) będzie dokonane przez członków Związków Zawodowych w liczbie 10 osób, którzy będą posiadali założone na prawych rękawach opaski w kolorze zielonym, których zadaniem będzie pilnowanie porządku i ładu oraz spokojnego przebiegu zgromadzenia.

W załączeniu:
1) zdjęcie Jerzego Gawędy, przewodniczącego zgromadzenia.
2) Mapa Inowrocławia z zaznaczoną trasą przemarszu.
więcej »
Opublikowano 09-11-2014 21:52
W piątek 7 listopada obradował Zarząd Regionu. Choć nie przyjęto żadnych uchwał, ustalono kilka spraw o znaczeniu wewnątrz związkowym i przeprowadzono dyskusję o bieżącej sytuacji pracowników. Podsumowano rezultaty rozmów z marszałkiem województwa, a także oceniono przebieg pikiety w Rojewie (chodzi o pikietę przed domem wójta, który uporczywie odmawia zaakceptowania wyników konkursu na dyrektora lokalnej szkoły). Protest był przeprowadzony bardzo dobrze, zaś jego efekty powinny być widoczne za kilka dni. Poruszono także sprawę udziału związkowców w wyborach samorządowych (spośród członków Zarządu Regionu kilku bierze w nich udział jako kandydaci). 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 05-11-2014 23:16
    W corocznym badaniu ankietowym firmy Universal Blogal biorą udział absolwenci uczelni wyższych, któtrzy głosują na firmę, w której najbardziej chcieliby pracować.
W Google chcą pracować zarówno absolwenci kierunków biznesowych, jak i inżynierskich. Firma z siedzibą w kalifornijskim Mountain View zatrudnia ponad 52 tysiące pracowników, z czego większość to biali mężczyźni. Firma dba o pracowników, oferując opiekę zdrowotną w miejscu pracy i bezpłatne wyżywienie bez limitu. Kolejne miejsca zajęły firmy zajmujące się audytem finansowym przedsiębiorstw - tzw. "wielka czwórka": Ernst & Young (drugie miejsce po raz drugi), PricewaterhouseCoopers (PwC), KPMG oraz Deloitte.
Pełne zestawienie dziesięciu najlepszych pracodawców - zdaniem tegorocznych absolwentów:
1. Google
2. Ernst & Young
3. PricewaterhouseCoopers
4. KPMG
5. Deloitte
6. Microsoft
7. Proctor & Gamble
8. Goldman Sachs
9. Apple
10. J.P.Morgan
więcej »
Opublikowano 04-11-2014 23:22
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|164|165|166
następna »