aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Niedziela, 24 lipca 2016
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Opublikowano 07-09-2015 20:57
Znalezione obrazy dla zapytania nowelizacja kodeksu pracy    Wielka nowelizacja Kodeksu pracy dotycząca umów terminowych (która wchodzi w życie w lutym 2016 roku) zmienia dość poważnie zasady wypowiadania takich umów. A co za tym idzie – zmianie ulegną także zasady wypowiadania warunków pracy i płacy takich umów. Będą m.in. nowe okresy wypowiedzenia (takie, jak w przypadku umów na czas nieokreślony), ale nie tylko.
   Natomiast bez zmian pozostanie zasada, zgodnie z którą przedłużenie aneksem umowy na czas określony jest równoznaczne z zawarciem kolejnej takiej umowy – na potrzeby limitu maksymalnie 3 (obecnie 2) takich umów. Z kolei – tak jak dotychczas – również po zmianach wypowiedzenie innych warunków pracy np. co do miejsca pracy, nie będzie uważane za zawarcie kolejnej umowy.
więcej »
Opublikowano 07-09-2015 20:57
Jest pierwszy klip z Festynu Rodzinnego Solidarności we Włocławku. Na pierwszy ogień zobaczcie sympatyczną grupę Fokus w słynnym przeboju z repertuaru CC Cath. Uśmiech obowiązkowy...  Zresztą zespół fajnie bawił cała publikę, a o to tu chodziło.
więcej »
Opublikowano 07-09-2015 19:30
Image and video hosting by TinyPic
 
    Kiedy słuchało się skarg premier Ewy Kopacz wygłaszanych przez kilka dni w mediach, urażonej, że nie została zaproszona przez Solidarność na obchody Sierpnia’80 do Szczecina i Gdańska, nie można oprzeć się wrażeniu, że z każdego jej słowa bił fałsz.
Przez osiem lat rządów koalicji PO-PSL obchody Sierpnia nie miały większego znaczenia dla ludzi kierujących Platformą. Nagle teraz, przed wyborami, uznano jednak, że taką rocznicę można i trzeba wykorzystać instrumentalnie do uderzenia w Solidarność, w prezydenta Andrzeja Dudę i PiS.
     Przecież nie o to chodzi obecnej władzy, by identyfikować się z tamtym Sierpniem 1980, jego historią i dziedzictwem. Ta pamięć dla Ewy Kopacz, a wcześniej dla Donalda Tuska to niepotrzebne obciążenie. Przypomnijmy sobie tylko rok 2009, kiedy ówczesny premier, zapraszany przez Solidarność na 20. rocznicę wyborów 4 czerwca do Gdańska, postanowił oficjalne obchody przenieść do Krakowa. Zorganizował tam jednocześnie szczyt Grupy Wyszehradzkiej, całkowicie pomijając miasto będące od zawsze symbolem obalenia komunizmu.
Od samego początku rządów koalicji PO-PSL to właśnie premier Donald Tusk wyznaczał kierunek w polityce wewnętrznej, polegający na eliminowaniu Solidarności.
Fot. - Jerzy Kłosiński podczas wizyty w siedzibie ZR dwa lata temu
Cały artykuł znajdziesz w zakładce po lewej stronie "Artykuły naszych korespondentów", lub kliknij link www.solidarnosc.torun.pl/124,sami-sie-nie-zaprosili.html
więcej »
Opublikowano 06-09-2015 21:48
Henryk Wujec, doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego przeprosił za sugestię, że w okresie stanu wojennego szef „Solidarności” był w ZOMO.
"Przepraszam Pana za użyte przeze mnie w tej audycji sformułowanie, że był pan funkcjonariuszem ZOMO, który osłaniał telewizję". Słowa te Wujec wypowiedział w programie „To był dzień” na Polsat News 31 sierpnia br.
"Za dyskredytowanie Pana tą wypowiedzią w opinii publicznej, przepraszam" – napisał w liście Henryk Wujec.
W odpowiedzi Piotr Duda napisał – "Zawsze darzyłem Pana szacunkiem za Pańską działalność opozycyjną i zasługi dla naszej ukochanej „Solidarności”. Tym bardziej zabolały mnie Pańskie słowa i tym ważniejsze jest dzisiejsze Pańskie słowo – przepraszam".
Szef Związku uznał sprawę za zamkniętą.
więcej »
Opublikowano 06-09-2015 20:46
Image and video hosting by TinyPic
 Wielkie tłumy włocławian bawiły się na XIV Festynie Rodzinnym Solidarności. Przy dobrej pogodzie, dźwiękach lekkiej muzy, serwowanym dobrym jedzeniu i piwie do późnego wieczora wraz z kolejnymi wykonawcami śpiewano ulubione przeboje, zaś gdy nadszedł finał wszystkich pożegnał wspaniały pokaz sztucznych ogni.
  Z małą, ale jednak obawą przystępowałem do organizacji tegorocznego festynu. Były przecież aż trzy lata przerwy, co przy tego typu imprezach zazwyczaj jest zabójcze - wyznał główny twórca Festynu wiceprzewodniczący ZR Janusz Dębczyński. - Tymczasem okazało się, iż ludzie tylko czekali na reaktywację przedsięwzięcia i mimo tego, iż w mieście w tym samym czasie odbywała się inna masowa impreza o podobnym charakterze, to bardzo wielu przyszło właśnie na naszą - dodał wiceprzewodniczący.
   Rzeczywiście, około godziny 19 na placu było kilka tysięcy! Wypada tu zaznaczyć, iż poszczególni wykonawcy muzyczni (wszak oni byli tu główna atrakcją) starali się jak mogli aby sprostać zadaniu bawienia publiczności. Błysnął włocławski zespół "Arsenał", choć wystąpił w dość nietypowym składzie i w lekkim repertuarze, a mimo to jego lider, gitarzysta Wiesław Herliczko wykorzystywał każdy moment, aby solówkami gitary przypomnieć o swojej fascynacji rockiem. Show zrobili także członkowie formacji "Fokus". Tym razem rock reprezentował młody włocławski zespół "Inni", który bez strachu zagrał klasyczny repertuar, od Hendriksa po zespoły współczesne. Czuć, że mają rockowy pazur, talent, lubią "przygrzać" i jeśli z sobą wytrzymają, to może z nich wyrosnąć całkiem dobra kapela. Znaczną część wszystkich występów została zarejestrowana kamerą redaktora i wkrótce będzie udostępniana na naszej stronie.
  Na koniec należy dodać, iż w organizację włączyło się wiele osób, m.in. włocławscy nauczyciele, którzy kilka godzin organizowali gry i zabawy dla dzieci. Furorę wywołał poseł PiS Łukasz Zbonikowski, który w siermiężnym fartuchu kucharza rozdał trudną do oszacowania liczbę porcji znakomitej grochówki. Kolejka po nią była imponująca, co pewnie będzie widać na fotach, które jutro się tu pojawią. Przy okazji festynu zbierano podpisy pod petycja do marszałka województwa aby swoimi decyzjami spowodował przywrócenie do pracy kilkunastu zwolnionych ratowników medycznych z Włocławskiego Szpitala Wojewódzkiego. To (zbieranie podpisów) koordynował radny wojewódzki, działacz Solidarności oświaty Wojciech Jaranowski.
Dalsze relacje w kolejnych dniach.
Zdjęcia; górne - publiczność włocławskiego Festynu bawiła się doskonale; dolne, od prawej Janusz Dębczyński, Jacek Żurawski i przewodniczący Rady Miejskiej Włocławka Jarosław Chmielewski (PiS); najniżej włocławscy nauczyciele w akcji..
Text & foto Piotr Grążawski
  
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 03-09-2015 21:45
więcej »
Opublikowano 02-09-2015 21:38
 
Image and video hosting by TinyPic
XIV FESTYN RODZINNY SOLIDARNOŚCI WE WŁOCŁAWKU! ZAPLANUJ SOBIE CZAS, ABYŚ MÓGŁ TAM BYĆ! PRZYPOMINAMY  - 5 WRZEŚNIA, OD GODZINY 15! MNÓSTWO ATRAKCJI I FAJNA MUZYKA!
więcej »
Opublikowano 31-08-2015 21:47
   Wydarzenia rozpoczęła (o godz. 11.00) msza święta w miejscowym kościele, po której zebrani przeszli na teren zakładu karnego, gdzie po złożeniu kwiatów pod tablicą był czas na oficjalne wystąpienia. Następnie (w pałacu Potulickich) miała miejsce ceremonia odznaczenia Krzyżem Wolności i Solidarności. To ustanowione w 2010 roku polskie odznaczenie cywilne przyznawane jest (przez prezydenta RP na wniosek prezesa IPN) zasłużonym działaczom antypeerelowskiej opozycji z lat 1956–1989. W Potulicach odebrały je dwadzieścia cztery osoby. Odbyła się też promocja wydanej przez IPN książki Sylwii Galij-Skarbińskiej i Wojciecha Polaka „Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi. Obóz internowania w Potulicach 1981-1982”.
    Inicjatorem umieszczenia tablicy w murze potulickiego więzienia był wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński. Po raz pierwszy przedstawił publicznie tę ideę w sierpniu ubiegłego roku w Przysieku pod Toruniem, podczas tradycyjnego spotkania działaczy solidarnościowej opozycji. Zjednał dla niej nie tylko to środowisko, ale także ważne osoby w administracji rządowej, samorządowej i penitencjarnej. Wmurowaną nieopodal głównej bramy wjazdowej inskrypcję zaprojektował znany toruński rzeźbiarz profesor Andrzej Borcz. Obok umieszczona została informacja historyczna przygotowana przez historyków z Instytutu Pamięci Narodowej.
www. kujawsko-pomorskie.pl
więcej »
Opublikowano 31-08-2015 21:34
 Posłuchaj ciekawych wypowiedzi posła PiS z naszego regionu J.K. Ardanowskiego o wyborach, a przede wszystkim o Solidarności. www.radiopik.pl/21,697,jan-krzysztof-ardanowski
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|190|191|192
następna »