aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Piątek, 19 grudnia 2014
Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
Opublikowano 02-07-2014 22:04
Wymiar urlopu wynosi 20 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat lub 26 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat – przypomina PIP.
Jak podaje Państwowa Inspekcja Pracy, do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do urlopu i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, bez względu na przerwy w zatrudnieniu oraz sposób ustania stosunku pracy.
„Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia: zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata; średniej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat” – informuje PIP w komunikacie.
Jak dodaje, w przypadku ukończenia średniej szkoły zawodowej przez absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych do okresu pracy wlicza się 5 lat. Z kolei ukończenie średniej szkoły ogólnokształcącej zwiększa okres zatrudnienia o 4 lata. Absolwentom szkół policealnych, zgodnie z przepisami, do okresu zatrudnienia dolicza się 6 lat, a osobom legitymującym się dyplomem szkoły wyższej - 8 lat.
Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, zgodnie ze stanowiskiem Inspekcji, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
więcej »
Opublikowano 02-07-2014 21:59
Image and video hosting by TinyPic
Dnia 28.06.2014 r. zmarł w Bydgoszczy artysta malarz Jerzy Puciata . Urodził się w Wilnie w 1933 roku, ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu . W 1980 został Prezesem Zarządu Głównego Związku Polskich Artytów Plastyków. Był współorganizatorem Kongresu Kultury Polskiej . W styczniu 1981 tworzy cykl obrazów "Wojna" następnie cykle "Śwatło w ciemności" - 1982 r. "Światło znak krzyża" - 1984 r. poświęcone męczeńskej śmierci ks.Jerzego , "Światło"-1987r poświęcone wizycie Ojca Świętego w Polsce. Powyższe cykle były prezentowane w kościołach Warszawy ,Gdańska, Gdyni ,Torunia , Krakowa , Wrocławia i Poznania . Z jego mieszkania na Kapuściskach były nadawane audycje Bydgoskiego Radia "Solidarność". W 1985 r. Jerzy Puciata bierze udział w wielkiej wystawie "Artyści w 5 lecie Solidarności " w kościele św. Brigidy w Gdańsku .Wystawa była jedną z największych w tamtych latach manifestacją oporu wobec komunistycznego reżimu środowisk twórczych. Odszedł człowiek wielkiego ducha ,charyzmy, zaangażowany w ruch solidarności , którymu był wierny do końca , wielki artysta naszych czasów .

Uroczystosci pogrzebowe odbędą się w Bydgoszczy 3.07.2014 o godz.15:30 w Białych Błotach przy ul. Łochowskiej (pożegnanie).
Pogrzeb w Toruniu dnia 04.07.2014 o godz.13.00 na Cmentarzu przy ul. Gałczyńskiego.
foto. Remigiusz Stasiak
więcej »
Opublikowano 02-07-2014 21:47
Image and video hosting by TinyPic
     Prezes spółki Soda Polska Ciech SA Jarosław Czerwiński skierował do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego skargę na prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Za co? Za to, że ten nie rozwiązał manifestacji przedstawicieli załogi 17 czerwca br., którzy domagali się zaprzestania redukcji etatów pracowniczych w z związku z bardzo dobrą sytuacją finansową zakładu.
Już w dniu manifestacji prezes bezskutecznie dwukrotnie interweniował u prezydenta, domagając się od niego wprowadzenia zakazu dla zgłoszonej manifestacji, nazywając to poważnym zagrożeniem dla porządku i bezpieczeństwa publicznego.
Teraz prezes daje wyraz swojemu oburzeniu, że obecny w trakcie manifestacji prezydent Ryszard Brejza nie rozwiązał jej pomimo, iż jej forma i sposób w jaki się ona odbywała uwłaczała władzom spółki oraz doprowadziła do zakłócenia w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 25.
    Nie dam się zastraszyć, tak jak nie dała się zastraszyć załoga Sody. Nie jest kompetencją organu Prezydenta ocenianie haseł wznoszonych w trakcie demonstracji. Jeśli ktoś się czuje urażony, to przysługuje jemu skierowanie sprawy do sądu – mówi Prezydent Ryszard Brejza. Szkoda, że prezes Sody nie jest inowrocławianinem, bo mieszkańcy Inowrocławia wiedzą, że granica miasta kończy się na Noteci. Manifestanci blokowali drogę krajową poza granicami miasta tam, gdzie nie sięga władza prezydenta, o czym prezes Czerwiński zdaje się, że nie wie – kończy prezydent Ryszard Brejza.
W najbliższy piątek w Bydgoszczy Wojewoda Ewa Mes, w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, poprowadzi spotkanie na temat sytuacji w Sodzie z udziałem m.in. związkowców i władz spółki.
Fot. Blokada drogi w dniu protestu.
więcej »
Opublikowano 02-07-2014 21:15
     Nie musicie już czekać na kolejne taśmy z podsłuchów. Jeśli kogoś interesuje treść rozmowy Bieńkowskiej z szefem CBA to polecamy lekturę raportu Kazimierza Turalińskiego, a złożonego na ręce Pani Wicepremier. Opisano w nim proceder masowych oszustw przy inwestycjach w infrastrukturę drogową, gdzie szkody liczone są w miliardach zł. Wszystkie przekręty w ministerstwie Bieńkowskiej (przejętym od Nowaka) były robione według tego klucza, więc nic innego szef CBA raczej z tego źródła nie usłyszał. Miażdżący w swojej wymowie dokument przeszedł bez echa… i konsekwencji!
    Raport ws. zorganizowanej przestępczości ekonomicznej w sektorze budownictwa drogowego oraz korupcji i paserstwa w toku wydatkowania środków unijnych przeznaczonych na budowę polskich dróg ekspresowych i autostrad, przekazany w połowie grudnia 2013 r. wicepremier Elżbiecie Bieńkowskiej za pośrednictwem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
Poniższe opracowanie prezentuje naruszenia prawa cywilnego, metodykę działania sprawców masowych oszustw „w białych rękawiczkach” popełnianych na szkodę polskich, uczciwych firm budowlanych będących podwykonawcami budowy polskich dróg i autostrad oraz zaniedbania władzy państwowej w zakresie wydatkowania środków publicznych (w tym miliardowych dotacji z Unii Europejskiej) a także w oryginale ujawnia tożsamość sprawców zarzucanych przestępstw oraz podmiotów gospodarczych w ramach których realizowali oni swą działalność.
Tu raport - pressmix.eu/index.php/2014/06/27/ujawniamy-o-czym-rozmawiala-bienkowska-z-wojtunikiem-raport-ws-zorganizowanej-przestepczosci-ekonomicznej-w-sektorze-budownictwa-drogowego-oraz-korupcji-i-paserstwa-w-toku-wydatkowania-srodkow-unijn/
więcej »
Opublikowano 02-07-2014 21:09
Ruszył na ul. Piotrkowskiej w Łodzi 25 jubileuszowy Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków organizowany przez Region "S" Ziemia Łódzka przez Waldemara Krenca.
więcej »
Opublikowano 01-07-2014 22:13
Fot. Youtube.plRok temu mówiłem na Kongresie PiSu, że premier Tusk to kłamca i tchórz, to się obecnie jedynie potwierdza
— mówi przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda w rozmowie z portalem Stefczyk.info.
Wskazuje, że nie dziwią go treści rozmów, jakie ujawniono na nagraniach z restauracji.
Rządzący to dla mnie banda ludzi, którzy powinni dawno być w rynsztoku politycznym, a nie sprawować władzę w kraju. Oni przynoszą nam wstyd — wskazuje Duda. Podkreśla, że „wiedział od lat, że ci ludzie w ten sposób podchodzą do Polski, że traktują nasz kraj jako swój prywatny folwark”. Przewodniczący Piotr Duda w rozmowie ze Stefczyk.info mówi również m.in. o tym, czy „Solidarność” może włączyć się w protesty związane z aferą taśmową.
CZYTAJ TU - www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/duda-premier-tusk-to-klamca-i-tchorz,11038669551
 
więcej »
Opublikowano 29-06-2014 23:55
 
więcej »
Opublikowano 29-06-2014 20:09
Image and video hosting by TinyPic
29.06., o godz. 17 w Toruniu, przy pomniku Kopernika miała miejsce demonstracja wspierająca powszechne żądania dymisji gabinetu Tuska. Jednym z przemawiających był profesor Andrzej Zybertowicz. Wśród dziesiątków - głównie młodych demonstrantów można było dostrzec także kilku bardziej znanych działaczy NSZZ"S" w naszym Regionie. Po serii wystąpień, przeplatanych nieprzychylnymi dla rządu okrzykami (że określę to dość oględnie), większość uczestników przeszła  (a właściwie "przeskakała" - kto nie skacze ten jest z Tuskiem!) pod pobliskie biura poselskie PO. Tam, po kolejnej serii "nieprzychylnych dla rządu" okrzyków (najłagodniejsze to - "Tusk, dupa i kamieni kupa!") i odśpiewaniu 5(!) zwrotek hymnu polskiego demonstrację zakończono.
Na fot Jan Jóźków - jeden z naszych delegatów na WZD przed demonstracją.
tekst i foto - Piotr Grążawski
więcej »
Opublikowano 28-06-2014 18:27
Leszek Walczak został wybrany przewodniczącym Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność. Był on jedynym zgłoszonym kandydatem na tę funkcję. Na 148 oddanych prawidłowo głosów otrzymał 118 mandatów.
             Serdecznie gratulujemy wyboru!
Piotr Grążawski - sekretarz ZR Toruńsko- Włocławskiego
Zdjęcie: LESZEK WALCZAK PRZEWODNICZĄCYM NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" REGIONU BYDGOSKIEGO
======================================
Dotychczasowy przewodniczący NSZZ "Solidarność" LESZEK WALCZAK ponownie został wybrany na stanowisko szefa ZWIĄZKU. Na 148 oddanych prawidłowo głosów otrzymał 118 mandatów. Serdecznie gratulujemy Panu Przewodniczącemu i życzymy udanej następnej kadencji.
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|150|151|152
następna »