aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 26 października 2016
Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Opublikowano 15-11-2015 20:31
Znalezione obrazy dla zapytania don't cry politic   Posłowie i senatorowie, którzy z końcem mijającej kadencji stracą swoje mandaty - z wyjątkiem tych, którzy zamienili izbę niższą na wyższą lub odwrotnie - przysługiwać będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami odprawa parlamentarna w wysokości trzech miesięcznych uposażeń, czyli ok. 30 tys. zł brutto.
Łączna wartość odpraw dla byłych parlamentarzystów wyniesie w tym roku ok. 8 mln zł, z czego Kancelaria Senatu wypłaci 1 mln 157 tys. 400 zł.
   Poziom i zasady przyznawania odpraw dla parlamentarzystów reguluje ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Według jej zapisów w związku z zakończeniem kadencji odprawa przysługuje każdemu parlamentarzyście - z wyjątkiem tych, którzy zostali wybrani na kolejną kadencję
więcej »
Opublikowano 12-11-2015 21:52
Przewodniczący Forum Związków Zawodowych, Tadeusz Chwałka zginął w wypadku samochodowym.
   Chwałka szefował Forum ZZ od 2010 roku. Wcześniej pracował w branży górniczej. W 1989 współtworzył związek zawodowy „Kadra”. W latach 1998–2006 przewodniczył tej organizacji. W 1991 był jednym z założycieli Porozumienia Związków Zawodowych „Kadra". W 2001 znalazł się w komitecie założycielskim Forum Związków Zawodowych. Organizacja ta, zarejestrowana w 2002, stała się jedną z trzech ogólnopolskich central związkowych wchodzących obok "Solidarności" i OPZZ w skład Komisji Trójstronnej, a następnie Rady Dialogu Społecznego. Tadeusz Chwałka pełnił w Forum od początku funkcję wiceprzewodniczącego, a w 2010 został przewodniczącym.
    W Dniu Niepodległości, wracając z Warszawy na Śląsk, zginął w wypadku samochodowym w Stobiecku Szlacheckim koło Radomska.
     Rodzinie oraz bliskim wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia w imieniu Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" składa Piotr Duda, przewodniczący.
 
   Także Zarząd Regionu Toruńsko- Włocławskiego z żalem i smutkiem przyjął śmierć Tadeusza Chwiałki. Ceniliśmy go jako człowieka i związkowca - naszego kolegę. Przyłączamy się do kondolencji. Pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci.
więcej »
Opublikowano 11-11-2015 18:44
więcej »
Opublikowano 09-11-2015 09:36
Podczas spotkania z członkami Zarządu Regionu poseł Krzysztof Czabański odpowiadał na rozmaite pytania zadawane mu przez związkowców. Między innymi zapytano go o zamiary nowego kierownictwa mediów publicznych wobec niektórych wyjątkowo nieobiektywnych, stronniczych dziennikarzy. Zobacz co poseł na to odparł.
więcej »
Opublikowano 08-11-2015 20:38
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 07-11-2015 12:41
Image and video hosting by TinyPic
Obrady Zarządu Regionu tym razem miały dość nietypowy przebieg, a to ze względu na obecność zaproszonych posłów. Zaraz na wstępie głos zabrali Joanna Borowiak (PiS) oraz Krzysztof Ardanowski, którzy zapewnili, że chcą reprezentować w parlamencie także elementy programu społecznego NSZZ"Solidarność". Po krótkich wystąpieniach odpowiadali na zadawane pytania w większości dotyczące spraw dość ogólnych, z zakresu bieżącej polityki, choć nie do końca, ponieważ Sławomir Dorsz (Oddział Włocławek) przekazał nowym parlamentarzystom stanowisko zakładowej Solidarności w sprawie sytuacji w Grupie Anwil, jak się wyraził "w celu zapoznania posłów z niepokojącymi pracowników procesami w firmie".
    Przed zakończeniem sesji na salę dotarł także poseł Krzysztof Czabański w towarzystwie byłego redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność" Jerzego Kłosińskiego, który został uhonorowany specjalnym listem listem, w podziękowaniu za dobrą współpracę i bardzo dobre prezentowanie spraw Regionu Toruńsko-Włocławskiego w TS, w okresie, gdy był redaktorem naczelnym.
   Posła Czabańskiego pytano głównie o jego ocenę sytuacji w mediach publicznych. Zapowiedział reformę programową, polegającą na produkowaniu i emitowaniu przez publiczne media zdecydowanie większej ilości programów "wartościowych i ambitnych". Potwierdził wcześniejsze zapowiedzi włączenia abonamentu RTV do stałych opłat, np. za prąd, w każdym razie tak, aby znacząco podnieść jego ściągalność. W sposób bardzo wyważony potwierdził plany różnych zmian osobowych w publicznej TV (głównie).  
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 05-11-2015 21:17
Znalezione obrazy dla zapytania Zebranie    6 listopada, w piątek odbędą się obrady Zarządu Regionu. Zaplanowany na siedem punktów porządek przewiduje między innymi ocenę funkcjonowania związkowców na terenie działania Zarządu Regionu, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Geofizyce, fabryce SHARP, oraz PKP Cargo. Zebrani mają też ocenić sytuację związku po wyborach parlamentarnych i wysłuchać wystąpień kilku nowo wybranych posłów.
   
więcej »
Opublikowano 02-11-2015 21:19
Znalezione obrazy dla zapytania picie w pracy    Pracodawcy nie wolno dopuścić do spożywania alkoholu przez pracowników, czy chociażby wnoszenia go na teren zakładu pracy. Nie wolno też dopuścić do pracy pracownika nietrzeźwego. Zabronione jest sprzedawanie, podawanie czy spożywanie alkoholu na terenie całego zakładu pracy, także np. w stołówce zakładowej. Za przestrzeganie tych zasad odpowiedzialny jest pracodawca. Szczególna odpowiedzialność w tym zakresie ciąży także na kierownikach działów.
   Są jednak wyjątkowe przypadki, gdy niewielkie ilości alkoholu mogą być tolerowane (a przynajmniej nie powodują możliwości dyscyplinarnego zwolnienia pracownika). Mianowicie, udział pracowników w prywatnym spotkaniu okolicznościowym lub pożegnalnym innych pracowników zorganizowanym za zgodą pracodawcy po godzinach pracy w wydzielonej części (pomieszczeniu socjalnym) siedziby pracodawcy, połączony ze spożywaniem za zgodą pracodawcy niewielkich ilości alkoholu, nie jest ciężkim naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych (art. 52 § 1 pkt 1 kp). Chyba że naruszono porządek i spokój w miejscu pracy lub porządek publiczny. Tak wynika z niedawnego wyroku Sądu Najwyższego.
więcej »
Opublikowano 02-11-2015 21:05
Współpracownicy i znajomi naszego związku organizują w Inowrocławiu KUJAWY ROCK FESTIWAL na który serdecznie zapraszają solidarnościowców, wśród których - jak wiemy doskonale - nie brakuje fanów tego rodzaju muzyki. Mamy fajne warunki nabycia biletów wstępu. Szczegóły szef Oddziału w Inowrocławiu i red. strony.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|196|197|198
następna »