aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Piątek, 31 października 2014
Imieniny:
Opublikowano 31-05-2014 14:12
 
więcej »
Opublikowano 31-05-2014 13:07
Profesor Uniwersytetu Mikołają Kopernika W Toruniu Aleksander Nalaskowski o pogrzebie Jaruzelskiego - "I jak młodzieży powiedzieć o złu, o stagnacji, zbrodniach (tak, do cholery-zbrodniach!!!) Polski Jaruzelskiego z jednoczesnym opowiadaniem o Kuklińskim, Olszewskim, Żołnierzach Wyklętych? No jak. Do diabła-jak? Jeśli jedni i drudzy mają być święci? Każde ludzkie truchło winno gdzieś spocząć. Ale nie każde musi usłyszeć czołobitne hołdy, pokrętne wyjaśnienia biogramu i salwę honorową.
Jak, jak teraz uczyć młodzież. „Wszystko co zrobicie pozostanie bezkarne?” No co im teraz powiedzieć? „Stan wojenny fatalny”, ale „autor stanu beatyfikowany?” Wszystko pedagogicznie rozmyliśmy i tyko idioci i cynicy myślą, że to nic nie znaczy.
W wychowaniu niezbędna jest wyrazistość, jasność, jednoznaczność poglądów. W przypadku Jaruzelskiego mamy absolutną esencję zła, podległości, służalczości przekładanych na bohaterstwo, baumanowską ambiewalencję, rozmycie i kompletną utratę orientacji co jest dobre, a co złe. To dekretowanie drogi do historycznej schizofrenii. I tak już zostanie. Już zawsze będziemy tak uczyć."
Całość tu - wpolityce.pl/spoleczenstwo/198495-dekalog-pochowku-prof-aleksander-nalaskowski-dla-wpolitycepl-jak-jak-teraz-uczyc-mlodziez-no-co-im-teraz-powiedziec-wszystko-co-zrobicie-pozostanie-bezkarne
więcej »
Opublikowano 31-05-2014 10:16
 
więcej »
Opublikowano 30-05-2014 13:31
Image and video hosting by TinyPic
WZD Regionu już w pierwszych głosowaniach dokonało wyboru składu Zarządu Regionu, Regionalnej Komisji Rewizyjnej, a także delegatów na Krajowe WZD. Aktualnie przyjmowane są stanowiska i uchwały WZD. Sa to dokumenty o różnej treści; od apelu do władz samorządowych aby nowym ulicom nadawać imię płk. Kuklińskiego po sprawy programu szkoleń.
Fot - reklamowy baner Inowrocławskich Wodociągów - producenta znakomitej wody mineralnej - stal się gadżetem do fotek.
więcej »
Opublikowano 30-05-2014 12:39
Image and video hosting by TinyPic
W głosowaniu 118 delegatów, 106 Z NICH oddało swój głos na kandydaturę Jacka Żurawskiego. Jacek Żurawski został wybrany przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ "S" Regionu Toruńsko- Włocławskiego!
więcej »
Opublikowano 30-05-2014 11:10
Image and video hosting by TinyPic
W dyskusji nad sprawozdaniem Zarządu Regionu jako pierwszy wystąpił Edmund Szymborski (PKP), który udzielił dodatkowych informacji na temat związkowej straży przy grobie ks. Popiełuszki. Wyjaśnił, iż w Regionie jest 12 strażników, którzy pełnią swą służbę w oparciu o koordynację na szczeblu krajowym. Złożył im wszystkim podziękowanie. Następnym dyskutantem był Jerzy Romaniuk (UMK). Upomniał się o ponowne przeanalizowanie okoliczności i przyczyn przejścia organizacji grudziądzkich do Regionu Bydgoskiego. Odpowiadał Żurawski i Ewa Zydorek. Przewodniczący Regionu przypomniał, iż podłożem przejścia był konflikt wśród samych grudziądzan, a także jego (Żurawskiego) z ówczesnym przewodniczącym podregionu grudziądzkiego. Następni dyskutanci poruszali m.in. sprawy szkoleń (ich tematyki - wzmocnić nastawienie na prawo związkowe), udziału Regionu w programach unijnych, kwestia lokat (chodzi o zmianę banku). WŁAŚNIE ZGŁOSZONO KANDYDATURĘ JACKA ŻURAWSKIEGO NA FUNKCJĘ PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU REGIONU. ŻURAWSKI ZACZĄŁ SWOJĄ PREZENTACJĘ. JEST JEDYNYM KANDYDATEM.
więcej »
Opublikowano 30-05-2014 10:42
Image and video hosting by TinyPic
Stwierdzono prawomocność obrad. Ze 140 wybranych delegatów na sali jest obecnych 125 delegatów, co stanowi wystarczającą większość. W tej chwili przewodniczący ZR Jacek Żurawski składa sprawozdanie z pracy za okres kadencji. Przedtem swoje wystąpienia mieli goście. Sekretarz Komisji Krajowej Ewa Zydorek (na fot) podziękowała za dobrą współpracę Regionu z Komisją Krajową i zwróciła uwagę, że chyba zbyt mało zdajemy sobie sprawę z własnych sukcesów, a przecież takie były. Ksiądz rektor WSKSiM Zdzisław Klafka podziękował Solidarności za wsparcie okazane sprawie funkcjonowania TV TRWAM i tworzenia dobrej atmosfery wobec innych dzieł powstałych przy Radiu MARYJA. Przewodniczący NSZZ RI Janusz Walczak dziękując za współpracę "w wielu przedsięwzięciach, nie tylko protestach", zauważył, że obecnie związki zawodowe funkcjonują w bardzo trudnych warunkach. gdyż "przeciwnik często wywodzi się z dawnego obozu Solidarności, choć już zapomniał o wartościach w jakich ona się zrodziła. Obrady trwają....
więcej »
Opublikowano 30-05-2014 10:14
W Toruniu rozpoczęły się obrady Walnego Zebrania Delegatów Regionu.  Po mszy św. odprawionej przez ks. prałata Nowakowskiego delegaci przystąpili do wyboru prezydium zebrania. Obrady prowadzi Jan Dybicz (Zakłady Tłuszczowe Kruszwica), a jego zastępcami zostali Wiesław Wnukowski i Jan Jóśków. Na sali jest obecny przewodniczący NSZZ"S" Rolników Indywidualnych Janusz Walczak, ks. prałat Józef Nowakowski, sekretarz KK Ewa Zydorek, ks. rektor Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej Zdzisław Klafka.
Fot. Część delegatów w oczekiwaniu na rozpoczęcie obrad

Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 28-05-2014 20:43
Image and video hosting by TinyPic
Dziś odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu. W całości było poświęcone sprawom organizacyjnym Walnego Zebrania Delegatów Regionu, które jak wiadomo odbędzie się w najbliższy piątek 30 maja. Wyłoni ono m.in. nowy skład Zarządu Regionu i Regionalnej Komisji Rewizyjnej, wybrani będą także delagaci na Krajowe Zebranie Delegatów.
Nowy skład Zarządu Regionu powinien się zebrać w ciągu 14 dni, w celu ukonstytuowania się i podjęcia najważniejszych decyzji zapewniających ciągłość władzy regionalnej związku.
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|145|146|147
następna »