aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Wtorek, 13 października 2015
Imieniny: Edwarda, Geraldyny, Teofila
Opublikowano 07-04-2015 20:26
Znalezione obrazy dla zapytania wypadek przy pracy1. 04 marca 2015 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu
w dniu 24 lutego 2015 około godz. 07.00 uległ pracownik zakładu branży produkcji konstrukcji metalowych w Świeciu. Poszkodowany wraz z innym pracownikiem wykonywał pracę związaną z ręcznym transportem metalowych elementów. Przenosili wspólnie różne kształtowniki o wadze od 5 do 24kg. Podczas układania kolejnego elementu na paletę pracownik nagle zasłabł, doznając częściowego niedowładu twarzy oraz zaburzenia mowy. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało poszkodowanego do szpitala, gdzie w dniu 01 marca zmarł. Przyczyną zgonu był udar krwotoczny mózgu.
   2. 02 marca 2015 o godz. 17.00 roku dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zawiadomił inspektora pracy o wypadku, który miał miejsce około godz. 14.30 przy
ul. Łódzkiej w Toruniu. Poszkodowany – kierowca firmy transportowej z Wielkopolski poprawiał przewożony ładunek – drewniane palety. Podczas podnoszenia jednej z nich, przewrócił się. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon. Według wstępnych ustaleń bezpośrednią przyczyną zgonu był zawał mięśnia sercowego.
   3. 13 marca 2015 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku śmiertelnym, któremu w dniu 11 marca 2015 roku około godz. 13.55 uległ pracownik zatrudniony na stanowisku kierowcy w firmie transportowej w Inowrocławiu. Do wypadku doszło na terenie Niemiec. Kierujący ciągnikiem z naczepą z nieustalonych przyczyn wjechał w tył samochodu ciężarowego stojącego na skrzyżowaniu dróg, na czerwonym świetle.
   4. 17 marca 2015 roku o godz. 14.25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie powiadomił inspektora pracy o śmiertelnym wypadku, któremu około godz. 14.00 na budowie w miejscowości Strzelce uległ pracownik firmy budowlanej. Na pracownika zawaliła się świeżo murowana ściana budynku. W wyniku doznanych urazów wewnętrznych poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.
   5. 19 marca 2015 roku OIP w Gdańsku po rozpoznaniu sprawy powiadomił o wypadku, któremu w dniu 17 lutego 2015 roku około godz. 17.00 na terenie parkingu Zarządu Morskiego Portu Gdynia uległ pracownik zatrudniony na stanowisku kierowcy w firmie transportowej w miejscowości Radomin. Podczas odpinania plandeki z naczepy poszkodowany stracił przytomność i upadł na pomost ciągnika siodłowego. Świadkowie wypadku natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe. Lekarz zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala. W dniu 31 marca 2015 roku inspektor pracy uzyskał informacje o śmierci pracownika.
   6. 23 marca 2015 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu
w dniu 22 marca 2015 roku ok. godz. 23.50 uległ pracownik zatrudniony na stanowisku kierowcy w firmie obrotu żywcem w Topólce. Do wypadku – zderzenia pojazdów doszło na autostradzie we Francji. W wyniku doznanych urazów kierowca zmarł.
   7. 30 marca 2015 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu
uległ pracownik zakładu branży elektrotechnicznej w Toruniu. Pracownicy firmy w ramach podróży służbowej wykonywali pracę w miejscowości Starachowice koło Radomia. Dnia 30 marca br. ok. godz. 05.30 poszkodowany został znaleziony nieżywy
w pokoju, na stancji w której mieszkali pracownicy.
więcej »
Opublikowano 03-04-2015 12:04
ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT PEŁNYCH ŁASK BOŻYCH OD CHRYSTUSA  ZMARTWYCHWSTAŁEGO
ŻYCZY ZARZĄD REGIONU TORUŃSKO-WŁOCŁAWSKIEGO NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 31-03-2015 21:06
Znalezione obrazy dla zapytania Piotr Dudaźródło-www.solidarnosc.org.pl
Co miałam powiedzieć, przeczytałam – tak w skrócie można określić 10-minutowe, płaczliwe i nieprzekonujące wystąpienie premier Ewy Kopacz po półroczu swoich rządów. Pani premier ani słowem nie odniosła się do najważniejszych problemów jakimi żyją Polacy, w tym dramatycznego stanu służby zdrowia, szkolnictwa, śmieciowego rynku pracy. Mówiąc o swojej rzekomo służebnej roli wobec społeczeństwa – podobnie jak w expose – nie wspomniała o dialogu społecznym. Ten dialog podejmowała wyłącznie w obliczu protestów.
To co uważam za największą porażkę tego rządu to fakt, że pomimo licznych deklaracji o woli rozstrzygania trudnych spraw przy negocjacyjnym stole, pani premier od pół roku nie raczyła się spotkać z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi aby rozmawiać o postulatach i problemach w poszczególnych branżach naszej gospodarki.
więcej »
Opublikowano 31-03-2015 20:52
Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” rozpoczęła 30 marca br. ogólnopolską akcję protestacyjną strażaków. - Od sierpnia 2013 składamy te same postulaty na ręce kolejnych ministrów. Ani razu nie doczekaliśmy się odpowiedzi - mówi Robert Osmycki, szef sekcji pożarników - Wobec braku jakiejkolwiek odpowiedzi na nasze słuszne żądania podjęliśmy decyzję o podjęciu akcji protestacyjnej.
 
Protest strażaków grudzień 1991 r.
więcej »
Opublikowano 30-03-2015 22:13
Znalezione obrazy dla zapytania mobbingWprowadzone w Polsce przepisy mające przeciwdziałać mobbingowi w pracy są dobre i nie ma potrzeby ich zmieniać – ocenia resort pracy i zapowiada promowanie dobrych praktyk wśród pracodawców. Możliwości jest wiele: począwszy od kodeksów etycznych, skończywszy na uruchomieniu telefonów zaufania dla pracowników.
Zmiana prawa pracy w Polsce nastąpiła bezpośrednio przed naszą integracją z Unią Europejską. To wtedy kodeks pracy został obudowany regulacjami, które dotyczyły zasad przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy oraz przeciwdziałania mobbingowi.
– Toczono długie dyskusje, czy wybrać model regulowania problematyki mobbingu w polskim kodeksie pracy, czy też postąpić tak, jak większość krajów Unii Europejskiej i odwoływać się do przepisów kodeksu cywilnego – mówi Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej. – My wybraliśmy tę trudniejszą, ale i bardziej efektywną ścieżkę uregulowania odpowiedzialności pracodawcy za działania mobbingowe, które dzieją się w firmie.
Pracodawca odpowiada za mobbing wśród swoich pracowników, mimo że bardzo często może nie wiedzieć, że w relacjach między bezpośrednim przełożonym a podwładnym źle się dzieje. Dlatego ważne jest promowanie i wdrażanie w firmach procedur antymobbingowych.
Cały tekst tu - wgospodarce.pl/informacje/19329-w-polsce-mobbingu-nie-ma-twierdzi-resort-pracy
więcej »
Opublikowano 29-03-2015 21:07
24 marca zmarł Witold Kalinowski. Pogrzeb wtorek 31 marca o godz. 14.00 kościół św. Karola Boromeusza na starych Powązkach. Przypomnijmy jego biografię:
- dr filozofii, pracownik Instytutu Filozofii i Socjologii PAN 1967-1991, członek komisji zakładowej i tajnej komisji zakładowej (82-89) w tym instytucie, w 1989 członek zespołu przygotowującego dla Solidarności wybory parlamentarne (ul. Fredry), odpowiedzialny w szczególności za temat reformy samorządu terytorialnego. W latach 1989-97 był dziennikarzem "Tygodnika Solidarność" - kierownikiem działu krajowego. Od 1990 roku członek PC, pracownik pracownik zespołu inicjatyw legislacyjnych Klubu Parlamentarnego PC (ok.20 samodzielnie opracowanych projektów ustaw). Był współtwórcą projektu Powszechnego Uwłaszczenia obywateli, przygotowanego przez zespół prof. Bieli i poddanego pod referendum powszechne (niestety nieudanego ze względu na zbyt niską frekwencję, 9 zamiast 14 milionów wyborców).
W 2001 roku związał się z Prawem i Sprawiedliwością, pracownik klubu parlamentarnego, współpracował z Przemysławem Gosiewskim, w 2005-2006 radny Rady m.st. Warszawy, członek Klubu Radnych PiS.
Na emeryturze od 2008 r. pozostał aktywny, jako dziennikarz niezależny, stały współpracownik Polskiego Radia Armii Krajowej 'Jutrzenka', Warszawa 99,5 fm (publicystyka bieżąca) oraz internetowego Niepoprawnego Radia. Od 2009 aktywny uczestnik prac Klubu Ronina, założyciel i prezes kolejnego klubu dyskusyjnego w Warszawie, Klubu Myśli Pozytywnej, który od innych klubów patriotycznych różni się tym, że nie tylko krytykuje władze państwa, ale proponuje konkretne rozwiązania naprawcze dla Polski.
Jego ostatnie działania były związane z Instytutem im. Lecha Kaczyńskiego (ILK), powstałego z inspiracji Jarosława i Marty Kaczyńskich. W 2014 r. jest założycielem i kierownikiem Seminarium 'Lingua Tertiae Rei Publicae - Język Trzeciej RP', działającego przy Instytucie Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, ul. Mickiewicza 51.

Witek odszedł po długiej chorobie. Cześć jego pamięci.
więcej »
Opublikowano 25-03-2015 18:34
Powstrzymać ruinę polskich koleiPonad tysiąc osób z różnych części Polski wzięło udział 24 marca w pikiecie protestacyjnej pod siedzibą PKP S.A. w Warszawie. W ten sposób kolejarze bronili swoich miejsc pracy. Demonstracja była również wyrazem sprzeciwu wobec planów prywatyzacji kolejnych kolejowych spółek.
     Manifestację wymusiła dramatyczna sytuacji w jakiej znalazły się spółki kolejowe, a do której przyczyniły się wdrażane bądź planowane zmiany restrukturyzacyjne i prywatyzacje. Pracownicy kolei podkreślają, że protestują przeciwko polityce rządu oraz zarządów spółek kolejowych, która prowadzi do patologii w systemie funkcjonowania polskich kolei.
    – Tu są kolejarze, którzy walczą o miejsca pracy, o swoje zakłady, o to, aby na kolei pracowało się bezpiecznie i godnie. A tam jest banda najemnych nie-kolejarzy, którzy najęli się, aby kolej zlikwidować – mówił do zebranych Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „S”, wskazując siedzibę zarządu PKP SA. Zwrócił uwagę, że „restrukturyzacja oznacza likwidację miejsc pracy”. – My, jako kolejarze tracimy pracę, tracimy w oczach społeczeństwa swój wizerunek. Żądamy miejsc pracy, godnej pracy i godnej płacy, a nie likwidacji kolei.
Cały art. -www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/branze/item/10379-musimy-zaprotestowac-kolejarze-apeluja
więcej »
Opublikowano 24-03-2015 18:57
 
więcej »
Opublikowano 24-03-2015 11:43
Znalezione obrazy dla zapytania skąpiecPOSKĄPILI DAWNYM KOLEGOM
 
Prawie dziesięć tysięcy uposażenia, do tego poselska dieta i kilka tysięcy emerytury. Na takie miesięczne dochody może m.in. liczyć znany poseł i były opozycjonista Stefan Niesiołowski (71 l.). Jednak wygodnie żyjąc z sejmowych pieniędzy, najwyraźniej zapomniał, że jego dawnym towarzyszom może wieść się gorzej. I kiedy w piątek doszło do głosowania nad dodatkami dla opozycjonistów, poskąpił im pieniędzy. Podobnie zachowali się jego partyjni koledzy. Poprawka zgłoszona przez PiS dawała możliwość wypłacania dodatków w wysokości 880 zł, jednak 198 posłów Platformy i 33 z PSL zagłosowało przeciwko niej. Tym samym dawni opozycjoniści dostaną dodatek w wysokości 400 zł miesięcznie. Ponadto dotyczy to tylko tych, którzy muszą się utrzymać za mniej niż 1050 zł miesięcznie. - To jest hańba III RP, że komunistyczni aparatczycy żyją dostatnio, a dawni opozycjoniści klepią biedę. Nie składamy broni i będziemy walczyć o zmianę przepisów - mówi Andrzej Rozpłochowski (65 l.), jeden z twórców śląskiej Solidarności. Wtóruje mu Andrzej Gwiazda (80 l.). - Ludziom przerwano możliwość nauki czy pracy, przez co dzisiaj nie mają z czego godnie żyć. Ja sam, gdyby nie premier Kaczyński, musiałbym się utrzymać za niecałe 1200 zł miesięcznie - mówi znany opozycjonista.
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|176|177|178
następna »