aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Czwartek, 30 czerwca 2016
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny
Opublikowano 31-08-2015 10:45
TORUŃ Toruńskie uroczystości organizowane przez Zarząd Regionu odbędą się w dniu 11 września, o godz 16 msza św. w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu, a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablica pamiątkową umieszczoną na siedzibie ZR. W dalszej kolejności, ok godz 17, w Ratuszu Staromiejskim uroczysta gala połączona z wręczaniem dyplomów uznania zasłużonym dla związku
więcej »
Opublikowano 30-08-2015 21:13
Podczas finałowego konceru wieczoru Chris de Burgh zagrał swój największy przebój „Lady in Red” , na które czekała publiczność. Zabrzmiało też kultowe taneczne „Africa”, cover piosenki zespołu Toto, i „High on Emotion”, kolejny wielki przebój wokalisty.
Artysta nawiązywał kontakt z publicznością. Powtarzał, że jest zaszczycony, biorąc udział w koncercie.
Zgodnie z zapowiedzią, De Burgh zagrał w Gdańsku materiał przekrojowy, energetyczny, skierowany do odbiorców w różnym wieku. Rozpoczął piosenką „The Hands of Man” ze swojego najnowszego albumu. Z niego też pochodziły utwory „Big City Sundays” i „The Keeper of the Key”, które również znalazły się tego wieczoru w repertuarze piosenkarza. Jednak publiczność najbardziej ucieszyła się ze starszych przebojów. Ze sceny zabrzmiały kompozycje z poprzednich płyt, m.in. „The Light on the Bay” i „Go Where Your Heart Believes”, „Transmission Ends", „Ship to Shore".
Koncert zakończyły pokazy ogni sztucznych i laserowych efektów świetlnych.
więcej »
Opublikowano 26-08-2015 22:22
Konferencja prasowa na temat obchodów wydarzeń sierpniowych 1980 roku, fot. Szymon Zdziebło    31 sierpnia wchodzi w życie ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych. Nowe prawo reguluje między innymi kwestie związane z przyznawaniem świadczeń pieniężnych i pomocy pieniężnej osobom zaangażowanym w walce na rzecz wolności i demokracji w latach 1956-1989 oraz represjonowanym z powodów politycznych.
    W myśl ustawy dawni działacze antypeerelowscy będą mogli występować do Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych o nadanie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Wiąże się to z prawem do otrzymywania okresowych świadczeń pieniężnych i wypłacanej jednorazowo (nie częściej niż raz w roku) pomocy pieniężnej (przy spełnieniu określonych ustawą warunków dochodowych). Pierwsze z tych świadczeń ma wymiar 400 złotych, drugie przyjmuje wymiar 150 proc. lub 300 proc. najniższej emerytury. W tym ostatnim przypadku chodzi o wsparcie związane z zakupem wózka inwalidzkiego lub sprzętu służącego rehabilitacji, a także działaniami zmierzającymi do dostosowania mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
     Ustawa powołuje też do życia działające przy zarządach województw wojewódzkie rady konsultacyjne ds. działaczy opozycji i osób represjonowanych. Ich zadaniem będzie wspieranie tych środowisk oraz opiniowanie wniosków potwierdzających status kombatancki.
   Inicjatorem i współautorem zapisów ustawowych jest wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński, który od lat o takie rozwiązanie zabiegał. – Musiało minąć wiele czasu, wiele goryczy, bólu i rozczarowań by pojawiły systemowe regulacje w tej materii – mówił na piątkowej (21 sierpnia) konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim.
więcej »
Opublikowano 23-08-2015 20:43
Znalezione obrazy dla zapytania koncert pieśnie niepokornej     Kujawsko-pomorskie obchody 35. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych uświetni konkurs i koncert pieśni niepokornej "Sierpień 80". Koncert konkursowy odbędzie się w sobotę (29 sierpnia, początek o godzinie 17), natomiast koncert galowy w niedzielę (30 sierpnia, początek także o godzinie 17). Oba wydarzenia gościć będzie amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu
     Podczas koncertu galowego własne aranżacje utworów nawiązujących do czasów przełomu sierpniowego wykonają Natalia Niemen z zespołem, Stanisław Klawe, Andrzej Lampert i zespół Bikini. Imprezę poprowadzi dziennikarka Paulina Chylewska. Wraz z zaproszonymi gwiazdami wystąpią młodzi wokaliści, wyłonieni podczas zmagań konkursowych.
więcej »
Opublikowano 23-08-2015 20:37
XIV FESTYN RODZINNY ODBĘDZIE SIĘ W TRADYCYJNYM MIEJSCU!
MOC ATRAKCJI, FAJNA MUZYKA, FAJNI LUDZIE - NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ!
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 23-08-2015 20:32
W piątek 21 sierpnia, o godz 12 w Urzędzie Marszałkowskim miała miejsce konferencja prasowa dotycząca obchodów XXXV rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Ich głównym akcentem będzie uroczyste odsłonięcie w sobotę 29 sierpnia br. w Potulicach tablicy upamiętniającej działaczy „Solidarności” i innych organizacji niezależnych internowanych i więzionych w tamtejszym Zakładzie Karnym po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. W konferencji uczestniczyli członkowie kapituły przyznającej osobom zasłużonym dla sprawy odzyskania przez Polskę niepodległości Medale Marszałka Województwa. Byli to oprócz autora tych słów Zbyszek Nowek, Władek Krypel, Leszek Walczak, szef "Solidarności" w Bydgoszczy oraz prof. Mirosław Golon. Toruńską "Solidarność" reprezentował Piotr Grążawski.
więcej »
Opublikowano 23-08-2015 20:03
Znalezione obrazy dla zapytania 35 lecie solidarnościW piątek 21 sierpnia obradował Zarząd Regionu. Tematem głównym było omówienie sytuacji związkowców w zakładach pracy regionu, a także ostateczne skoordynowanie uroczystości związanych z "urodzinami Solidarności".
  Co do tematu pierwszego radzono generalnie nad sposobami pomocy pracownikom PKP Cargo, gdzie aktualnie trwają zwolnienia, a także podniesiono trudną sytuację załogi przejętej firmy SHARP, której nowy właściciel jest najwyraźniej zdziwiony, że w Polsce mamy prawo pracy i przepisy związkowe. Choć ze zrozumiałych względów nie podam jakie będą posunięcia związku wobec takiego postępowania, to jednak liczymy, że te wdrażane powinny przynieść skutek.
 
PROGRAM OBCHODÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ ZR
   TORUŃ Toruńskie uroczystości organizowane przez Zarząd Regionu odbędą się w dniuu11 września, o godz 16 msza św. w katedrze, a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablica pamiątkową umieszczoną na siedzibie ZR. W dalszej kolejności, ok godz 17, w Dworze Artusa uroczysta gala połączona z wręczaniem dyplomów uznania zasłużonym dla związku.
   INOWROCŁAW Dzień później, tj. 6 września, o godz 9, w Inowrocławiu , w kościele Zwiastowania msza św w intencji Związku, a przedtem 4 września w sali koncertowej  Państwowej szkoły Muzycznej w Inowrocławiu uroczyste spotkanie.
   WŁOCŁAWEK 13 września , o godz. 12.30 w bazylice katedralnej msza w intencji ojczyzny, zas po niej ok 13.45 w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku uroczysta gala. Wcześniej 5 września impreza plenerowa "Festyn Rodzinny Solidarności"  (tak jak na plakacie).
ZACHĘCAMY TAKŻE DO UDZIAŁU W INNYCH IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ LOKALNE STRUKTURY ZWIĄZKU, SAMORZĄDY, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA. NAJWIĘKSZE Z NICH BĘDZIEMY OGŁASZALI RÓWNIEŻ  NA NASZEJ STRONIE.
więcej »
Opublikowano 20-08-2015 22:15
Image and video hosting by TinyPic
W piątek odbędzie się posiedzenie Zarządu Regionu, pierwsze po półtoramiesięcznej przerwie wakacyjnej. W tym czasie działali członkowie Prezydium i to oni złożą sprawozdanie z pracy. Ponadto mają być poruszone sprawy związane z sytuacją pracowników w różnych zakładach pracy regionu, a także przygotowania do głównych obchodów 35 rocznicy NSZZ "Solidarność".
Fot. Związkowe ośmiorniczki "U Sowy" (sowa na drzewie). Przed nami wszystkimi pracowita jesień.
więcej »
Opublikowano 19-08-2015 21:31
Znalezione obrazy dla zapytania Anna Maria Anders     Anna Maria Anders - córka legendarnego Generała spod Monte Cassino - staje w obronie godności i czci Bohaterów Stanu Wojennego. Anna Maria Anders wystosowała listy do Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego w sprawie podjęcia natychmiastowych działań wobec skandalu.
    Ponadto apeluje do wszystkich Polaków, którym droga jest pamięć o polskich Bohaterach, o całkowity bojkot produktów producenta alkoholu z Bielska Białej, który w celach reklamowo - promocyjnych w sposób haniebny wykorzystał jedno z najbardziej znanych historycznych, tragicznych zdjęć z czasów walki z komunistycznym reżymem.
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|189|190|191
następna »