aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Niedziela, 20 08 2017
Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Opublikowano 15-09-2016 18:43
hosting
Wypadki śmiertelne – sierpień 2016
* 1. 22 sierpnia 2016 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 22 sierpnia 2016 roku ok. godz. 14.20 uległa pracownica zakładu produkcji wyrobów z papieru i tektury w Pawłówku. Pracownica obsługiwała prasę sztancującą. Podczas wyciągania ze strefy roboczej wyciętych elementów nastąpiło zadziałanie maszyny, w wyniku czego poszkodowana doznała urazów głowy i klatki piersiowej. W wyniku doznanych urazów nastąpił zgon.
* 2. 22 sierpnia 2016 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 22 sierpnia 2016 roku ok. godz. 13.10 uległa osoba wykonująca pracę zarobkową na podstawie umowy cywilnoprawnej na rzecz zakładu produkcji materiałów budowlanych w Mogilnie. Podczas prac polegających na rozformowaniu przepustu drogowego z szalunków poszkodowany został uderzony w głowę stalową formą stanowiącą zacisk szalunku przepustu. Uderzenie spowodowało śmierć poszkodowanego.
* 3. 22 sierpnia 2016 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 22 sierpnia 2016 roku ok. godz. 09.00 na budowie jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Kaliska uległ właściciel jednoosobowego przedsiębiorstwa budowlanego świadczącego usługi koparką. Poszkodowany wykonując wykop pod złącze wodne uderzył łyżką koparki w komorę złącza kablowego, powodując wyrwanie pokrywy. Chcąc naprawić – wyprostować komorę, klęknął na mokrej ziemi i dotknął ręką zacisk fazowy kabla zasilającego, wskutek czego doszło do porażenia prądem elektrycznym.
* 4. 22 sierpnia 2016 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 13 sierpnia 2016 roku ok. godz.19.00 uległ pracownik firmy świadczącej usługi transportu drogowego z Rogowa. Poszkodowany zatrudniony na stanowisku kierowcy, będąc na terenie Francji, zasłabł podczas postoju na parkingu. Osoby postronne wezwały pogotowie ratunkowe. Przybyłe służby medyczne podjęły akcję reanimacyjną, która nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Poszkodowany zmarł.
Wypadki ciężkie – sierpień 2016
* 1. 22 sierpnia 2016 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 22 sierpnia 2016 roku ok. godz. 15.40 na terenie centrum handlowego w Bydgoszczy uległ pracownik firmy świadczącej usługi sprzątania obiektów przemysłowych. Podczas wykonywania prac konserwacyjnych reklamy świetlnej poszkodowany spadł z podestu, z wysokości ok. 10 metrów doznając ciężkich obrażeń ciała.
więcej »
Opublikowano 15-09-2016 18:28
hosting
W ubiegłym roku Bogdan Włoch był na prywatnej pielgrzymce  w ziemi świętej. Przywiózł z Jerozolimy krzyż ze specjalnym błogosławieństwem dla członków Solidarności naszego Regionu. W trakcie pierwszych powakacyjnych obrad ZR wręczył go przewodniczącemu, a ten zawiesił na honorowym miejscu w naszej "Kaplicy". Oczywiście wisi tam do dziś; teraz w podwójnej roli: cennego przedmiotu religijnego kultu i pamiątki po naszym Koledze. 
Fot. Bogdan Włoch prezentuje zebranym członkom ZR krzyż z Jerozolimy 2015 rok.
więcej »
Opublikowano 13-09-2016 20:14
Kilkaset osób uczestniczyło w ostatniej drodze śp. Bogdana Włocha. Licznie stawiły się delegacje komisji zakładowych, znajomi przyjaciele z całego Regionu. Po mszy świętej w klasztorze ojców franciszkanów w Pakości, kondukt - w asyście pocztów sztandarowych związku - udał się na miejscowy cmentarz, gdzie na zawsze spoczął nasz nieodżałowany Kolega. Bogdan miał 57 lat. 
więcej »
Opublikowano 12-09-2016 23:29
hosting
Pogrzeb śp. Bogdana Włocha odbędzie się we wtorek (12.09.) poza Inowrocławiem. Zostanie pochowany na cmentarzu w swojej rodzinnej miejscowości. W imieniu Zarządu Regionu pożegnają Go tam wszyscy członkowie Prezydium i delegacje Inowrocławia. 
Fot u góry: Posiedzenie ZR (późna wiosna tego roku) Bogdan siedzi w środku (czerwony sweter). Kto mógł przypuszczać, że to będzie Jego ostatnie...
więcej »
Opublikowano 10-09-2016 18:17
hosting
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz kolega, znakomity działacz związkowy, członek Zarządu Regionu Toruńsko- Włocławskiego
Bogdan Włoch
   Należał do grona tych, na których można liczyć zawsze, w każdych warunkach. Nigdy nie odmawiał osobistej pomocy zaangażowania, żywo interesując się sprawami społeczności związkowej. Prywatnie dla wielu z nas był świetnym kolegą; szczerym, lubiącym humor, siejącym optymizm.
Był aktywnym niemal do końca, stąd jego śmierć jest dla nas jeszcze trudniejsza do przyjęcia.
   Rodzinie świętej pamięci Bogdana składamy wyrazy najgłębszego współczucia, jednocześnie dziękując Bogu za Jego pracowite, dobre życie i za to, że było nam dane spotkać Go na naszej drodze życia.
Koledzy i przyjaciele z Zarządu Regionu Toruńsko - Włocławskiego NSZZ"Solidarność".
O terminie pogrzebu powiadomimy.
więcej »
Opublikowano 08-09-2016 20:28
hosting
    Wczoraj (7 września) miały miejsce cotygodniowe obrady Prezydium Zarządu Regionu. Głównym tematem były sprawy finansowe, a także ocena postępów w realizacji uchwał Regionalnego Zjazdu Delegatów. Uzgodniono tez , że najbliższa sesja Zarządu Regionu odbędzie się w dniu 30 września w Toruniu. 
   Zapoznano się też ze stanem przygotowań do pielgrzymki na Jasną Górę (17-18 września). Wszystko wskazuje na to, iż Region będzie reprezentowany przez liczną grupę pielgrzymów, którzy do Częstochowy udadzą się co najmniej 6 autokarami.
Uzgodniono także cały szereg spraw mniejszej wagi, jak chociażby podjęto decyzje o przygotowaniu kalendarzy na przyszły rok (a to w kontekście założeń budżetowych).
Fot u góry - Przewodniczący ZR J. Żurawski - pomoc "z góry" zawsze i w każdym kontekście cenna...
więcej »
Opublikowano 06-09-2016 22:22
Skandaliczne słowa sędzi Ireny Kamińskiej z NSA wypowiedziane podczas niedawnego zjazdu sędziów, a zresztą może to tylko takie niewinne wyznanie. Sami zobaczcie, bo to wiele mówi także w kontekście naszych doświadczeń z sal sądów pracy... - www.youtube.com/watch
więcej »
Opublikowano 06-09-2016 21:32
Image and video hosting by TinyPic
Koniecznie odwiedź - bo warto! Ruszył nowy informacyjny, do tego solidarnościowy portal internetowy - tysol.pl/
więcej »
Opublikowano 06-09-2016 20:46
hosting
     3 września delegacja związkowców z inowrocławskiej spółki PWiK wraz z przewodniczącym Oddziału Inowrocław złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku upamiętniając w ten sposób 36 rocznice podpisania porozumień sierpniowych (fot górna).
     W Inowrocławiu w dniu 4 września w kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny odbyła się msza św . upamiętniająca 36 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. W uroczystej mszy św. udział wzięli związkowcy oraz delegacje Komisji Zakładowych z Oddziału Inowrocław zaproszeni goście, poczty sztandarowe instytucji, szkół i organizacji związkowych. Po mszy św. delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Bł.ks Jerzego Popiełuszkę (fot niżej)
hosting
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|211|212|213
następna »