aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Niedziela, 23 listopada 2014
Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Opublikowano 10-06-2014 21:14
Dziś miały miejsce pierwsze obrady nowo wybranego Zarządu Regionu. Ich najważniejszym rezultatem był wybór Prezydium Zarządu Regionu. W wyniku głosowania jego członkami zostali: Janusz Dębczyński (zastępca przewodniczącego), Tomasz Jeziorek (zastępca przewodniczącego), Mariusz Kawczyński (skarbnik ZR) Piotr Grążawski (sekretarz). Rozmawiano także o sytuacji załóg zakładów pracy regionu. Tomaszowi Wietrzykowskiemu (Zakłady Tłuszczowe Kruszwica) powierzono funkcję koordynatora do spraw Społecznej Inspekcji Pracy.
Poniżej krótki klip z twarzami członków Zarządu Regionu kadencji 2014-2018.
 
więcej »
Opublikowano 09-06-2014 18:17
W Złotowie (niedaleko Kruszwicy) nad Gopłem trwa pierwsze w tej kadencji szkolenie związkowców. Na tą swoistą inaugurację sezonu przyjechał także niedawno wybrany przewodniczący Zarządu Regionu - Jacek Żurawski, a także większość członków ustępującego Prezydium (wybory nowego 10 czerwca podczas pierwszego posiedzenia ZR).  
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 09-06-2014 18:02
Odbyło się już pierwsze posiedzenie Rady Oddziału Inowrocław w nowej Kadencji. RADA LICZY 9 CZŁONKÓW. SKŁAD NOWEJ RADY: KAWCZYŃSKI MARIUSZ-PRZEWODNICZĄCY RADY ODDZIAŁU, WESOŁEK RAFAŁ-ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO RADY ODDZIAŁU, BIAŁECKA IRENA, STĘPNIOWSKA MARIA, MARCINKOWSKI TOMASZ, CHEŁMINIAK KRZYSZTOF, MICHALAK WALDEMAR, KUŹMIŃSKI JAROSŁAW, SZYMAŃSKI EDMUND.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 09-06-2014 17:52
Inowrocław, dnia 26 maj 2014 r..
Pan
Donald Tusk
Premier RP

APEL PRZEDSTAWICIELI SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ INOWROCŁAWIA
    My, niżej podpisani przedstawiciele społeczności miasta Inowrocławia i regionu, domagamy się od Pana Premiera przeprowadzenia kontroli w spółkach z udziałem Skarbu Państwa działających na naszym terenie.
Wpływy z działalności przedsiębiorstw takich jak: Inowrocławskie Kopalnie Soli
„Solino” SA, Soda Polska Ciech SA, których akcjonariuszem jest Skarb Państwa powinny przynosić znaczne korzyści - mieszkańcom naszego regionu, jako wiarygodny pracodawca - samorządom lokalnym, jako solidny podatnik. Przenoszenie siedzib, poszczególnych komórek organizacyjnych tych firm do innych miast powoduje pogłębianie się i tak już tragicznej sytuacji gospodarczej naszego miasta i regionu.
     Rząd, którego zadaniem jest dbać o zrównoważony rozwój kraju zobowiązany jest do zahamowania negatywnych działań zarządów spółek. Mieszkańcy miasta Inowrocławia, regionu kosztem wielu wyrzeczeń swoją pracą na rzecz tych firm stali się autorami ich sukcesu. Przeniesienie siedzib zarządów tych firm, wybranych komórek organizacyjnych poza Inowrocław powoduje pozbawienie miasta wpływów z tytułu podatków należnych budżetom samorządowym. Proces ten powoduje stopniową degradację kluczowych zakładów pracy, osłabia lokalnych przedsiębiorców, pozbawia mieszkańców miejsc pracy oraz pogarsza jakość ich życia.
     Domagamy się od Pana Premiera powstrzymania działań przez wymienione spółki godzące w interes zrównoważonego rozwoju kraju. Zagwarantowania realizacji przyjętych zobowiązań inwestycyjnych, które były określone w umowach prywatyzacyjnych. Tylko w ten sposób można doprowadzić do zahamowania zapaści gospodarczej naszego regionu, wpływać na rozwój społeczności lokalnej, utrzymać obecne jak również stworzyć nowe miejsca pracy.
Mając na uwadze przedstawione wyżej argumenty domagamy się, aby siedziby oraz wyprowadzone komórki organizacyjne wymienionych spółek wróciły na nasz teren.
    Jedynie decentralizacja decyzyjności w tych spółkach wpłynie korzystnie na rozwój gospodarczy, istotnie pobudzi lokalny rynek pracy. Powyższe leży w interesie władz państwowych, a także społeczności lokalnej.
W tym miejscu następują podpisy
więcej »
Opublikowano 07-06-2014 11:34
Podczas uroczystości 4 czerwca wielu jej uczestników z nieukrywanym zachwytem patrzyło na skarb naszej kultury, jaką niewątpliwie jest włocławska katedra. To była inspiracja do stworzenia "wideo- pocztówki" o tym szczególnym obiekcie. Kto tam jeszcze nie był, niech sobie zaplanuje jedną z wakacyjnych wypraw na odwiedzenie Włocławka i oczywiście katedry, bo jej uroda jest unikatowa.
Na pocztówce towarzyszy nam muzyka organów w utworze genialnego Jana Sebastiana Baha - słynna Toccata i Fuga d-moll BWV 565.
więcej »
Opublikowano 07-06-2014 10:52
Grzegorz Eberhardt - Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu     Grzegorz Eberhardt to postać nam znana już choćby z artykułów W "Tygodniku Solidarność", jednak wielu ceni go jako znakomitego, uważnego pisarza, opisującego "znaki współczesności". Jego dzieło o Józefie Mackiewiczu (będące jednak rozprawą o Polsce ostatnich lat) doczekało się już trzeciego wydania i moim zdaniem trzeba się spieszyć aby je jeszcze nabyć (ew. internet). Jako ciekawostkę powiem, że Eberhardt zna nasz region (geograficzny), ba, o mało nie został jego mieszkańcem. Odwiedzał kilkakrotnie redakcję "tis" w Brodnicy.
   Monumentalna praca na temat największego polskiego prozaika XX wieku. Kto chce poznać i zrozumieć Józefa Mackiewicza, a przy okazji również współczesną Polskę i kondycję polskich elit, musi sięgnąć po tę, wyróżnioną w Literackiej Nagrodzie im. Józefa Mackiewicza, pracę Grzegorza Eberhardta.
    Grzegorz Eberhardt udziela odpowiedzi, dlaczego naoczny „świadek Katynia” przez kilkadziesiąt lat żył w nędzy, a dziś pozostaje postacią tak bardzo nieznaną, ale z pewnością odpowiedź ta nie spodoba się wielu osobom. Książka jest bardzo odległa od politycznej poprawności. Pasjonujące dzieło, pisane zresztą z pasją, z imponującą panoramą historyczną i geogra­ficzną.
Zdumiało mnie, jak wiele osób występujących w tej książce poznałem osobiście. Przeraziło, jak mało o nich wiedziałem i jak powierzchowne miałem opinie. To, że skłaniam się raczej, by wierzyć świadectwom przytaczanym przez Eberhardta niż własnym opiniom towarzyskim, jest chyba największym komplementem, jakim można obdarzyć twórcę literatury faktu.
Maciej RybińskiImage and video hosting by TinyPic
Janusz Rewiński pytany w 2009 roku o swoje aktualne lektury przyznawał, iż czyta Sprawę pułkownika Miasojedowa oraz książkę Grzegorza Eberhardta – Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu. Z niej można dowiedzieć się, dlaczego w Polsce nie można drukować książek Mackiewicza, dlaczego autor słynnego powiedzenia „Tylko prawda może być ciekawa” nie może być swobodnie czytany w naszym kraju.”
Po latach, w 2012 dorzuca (wywiad Jacka i Michała Karnowskich dla „Uważam Rze”):
Mając już prawie 50 lat, niepotrzebnie przeczytałem książkę Grzegorza Eberhardta pod tytułem Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu. Każdy rozdział otwierał mi jakąś klapę, łączył różne książki przeczytane przez całe życie także w czasie tournee amerykańskiego, gdzie nam wiele wydawnictw paryskiej „Kultury” podrzucano. Do tego doszło wyniesione z domu powiedzenie – żyj jak potrafisz, ale nigdy nie zapisuj się do partii”.
Wybrał - Piotr Grążawski
Fot. Jerzy Kłosiński i Grzegorz Eberhardt (z prawej) w brodnickim biurze NSZZ"S"
więcej »
Opublikowano 06-06-2014 23:36
"Za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych i transformacji ustrojowej w Polsce, za szczególne osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej" Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prezydent odznaczył Michała Boniego - SB-ckiego kapusia (wybrany do parlamentu UE), polityka związanego z PO, który w swym oświadczeniu lustracyjnym złożonym w 2008 r. ujawnił, że był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Z akt IPN wynika, że Boni został zarejestrowany w lutym 1988 r. jako kandydat na TW, a następnie przerejestrowany na TW ps. „Znak”.
 
  Ta władza już nawet nie udaje - kpiny sobie z nas robią i tyle. A swoją drogą jeżeli odznaczają już największe kanalie, które za pieniądze sprzedawały ludzi Solidarności, to co tam jeszcze zostało?
więcej »
Opublikowano 06-06-2014 16:45
Zapowiadany - znakomity wykład profesora Wojciecha Roszkowskiego wygłoszony 4 czerwca 2014 we Włocławku podczas konferencji "25-lecie Roku Przełomu".
więcej »
Opublikowano 05-06-2014 17:56
"...Spójrzcie na Obamę. Ten facet zachowuje się jakby był w pracy. Teraz spójrzcie na Komorowskiego. Ten facet zachowuje się jakby był w siódmym niebie..." Z powodu niedostatecznego światła obraz nie jest najlepszy, za to wykład - zobaczcie i posłuchajcie sami.
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|147|148|149
następna »