aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 28 09 2016
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Opublikowano 22-10-2015 20:16
1_05Anita Gargas i Cezary Gmyz w programie TV Republika „Zadanie specjalne” ujawnili nowe taśmy. Na nagraniach słyszymy rozmowy niegdyś najbogatszego Polaka Jana Kulczyka z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem oraz szefem Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofem Kwiatkowskim. Rozmowy krążą wokół polityki rządu Donalda Tuska oraz prywatyzacji spółki Ciech S.A.
Ciech jest ważną spółką, dlatego że jest to jeden z większych koncernów chemicznych w Polsce. Jest to firma, która kontroluje produkcję sody, istotną w działalności także innych firm. To był gigant. Sprzedaż tej spółki budziła bardzo duże emocje. Były liczne wątpliwości co do zbyt niskiej ceny spółki – wyjaśniał Cezary Gmyz.
– Kurs akcji poszybował, w tej chwili jest dwa razy droższa, niż w chwili gdy była sprzedawana. Była to jedna z najlepszych stóp zwrotów z inwestycji – dodał.
– Członkowie zarządu Ciechu robili zakupy akcji, zupełnie tak jakby liczyli się z tym, że ta cena znacząco wzrośnie – stwierdził z kolei Wojciech Dudziński, audytor śledczy.
Nagrania zaprezentowane w programie zostały zarejestrowane w Pałacyku Sobańskich w Warszawie, w gabinecie Jana Wejcherta.
Fot TV Republika
Zobacz tu telewizjarepublika.pl/tasmy-z-rozmow-kulczyka-z-wawrzynowiczem-sikorskim-i-kwiatkowskim-o-ciechu-quotto-dewastacja-panstwaquot,25118.html
więcej »
Opublikowano 21-10-2015 20:35
Dziś w Toruniu przebywał Jarosław Kaczyński. Uczestniczył w konwencji kandydatów PiS, z których wielu ma także poparcie NSZZ "Solidarność".
więcej »
Opublikowano 20-10-2015 22:51
 
więcej »
Opublikowano 19-10-2015 14:27
Image and video hosting by TinyPic
18 października, na włocławskiej Tamie odbyły się uroczystości związane z 31 rocznicą śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Tym razem warunki były bardzo trudne, gdyż cały czas padał deszcz, który najwyraźniej zatrzymał w domach mieszkańców Włocławka. Mimo wszystko na miejsce przybyło kilkadziesiąt pocztów sztandarowych z rozmaitych Regionów naszego związku. 
Na fot. przewodniczący ZR Jacek Żurawski wraz ze skarbnikiem Mariuszem Kawczyńskim tuż przed złożeniem wieńca pod Krzyżem Popiełuszki.
więcej »
Opublikowano 16-10-2015 18:07
Image and video hosting by TinyPic
 
więcej »
Opublikowano 15-10-2015 22:01
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 15-10-2015 20:56
Link, jaki wczoraj podaliśmy pod humorkiem (niżej) jest już nieaktualny - strona "się zablokowała". Nic nie szkodzi - cały materiał jest na paru innych stronach. Nie mamy najmniejszego zamiaru podgrzewać atmosfery, tym bardziej, że spodziewamy się w piątek mediacyjnych - konstruktywnych rozmów w sprawie przewodniczącego kz NSZZ"S" przy Kujawskim Centrum Kultury . Ufamy, że przyniosą one dobre rozstrzygnięcie, jednocześnie wszystkich, którzy zgłosili swój akces w organizowaniu działań na rzecz Jarosława Wojtasińskiego prosimy o chwilę cierpliwości potrzebną przy negocjacjach.
Piotr Grążawski - sekretarz ZR
więcej »
Opublikowano 15-10-2015 20:24
 
Image and video hosting by TinyPic
 
Image and video hosting by TinyPic
STANOWISKO RZECZNIKA PREZYDENTA INOWROCŁAWIA
 
Prezydent miasta Ryszard Brejza jest zaniepokojony konfliktem i brakiem porozumienia pomiędzy stronami. Zwracam uwagę, że do tej pory w Inowrocławiu współpraca pomiędzy miejskimi jednostkami organizacyjnymi a Związkami Zawodowymi była wzorcowa i przebiegała bezkonfliktowo. Intencją Prezydenta Inowrocławia jest, aby pojawiające się problemy były rozwiązywane w drodze mediacji, dlatego chcąc znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji, poznać stanowiska stron, doprowadzić do wyjaśnienia problemu, prezydent zaprasza do wspólnej rozmowy uczestników sporu 16 października w Urzędzie Miasta Inowrocławia.

Agnieszka Chrząszcz
rzecznik prasowy Urzędu Miasta Inowrocławia
więcej »
Opublikowano 15-10-2015 18:28
Znalezione obrazy dla zapytania śpiący posełNie chce się Wam grzebać w internecie aby zobaczyć jak w różnych istotnych sprawach głosowali posłowie z naszego okręgu? Nie ma sprawy - zrobiliśmy to za Was. Kliknij ten link na dole i masz dostęp do wszystkich.
Do wyborów zostało 10 dni... przewietrzenie Sejmu jest konieczne. Poniżej znajdziecie posłów (oraz ich dokonania), mijającej kadencji, z naszego okręgu nr 5. - www.sprawdzampolityka.pl/index.php/sejm/poslowie/itemlist/tag/5%20%28Toru%C5%84%29
więcej »

« poprzednia
1|2|...17|18|19|...|194|195|196
następna »