aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeProgram
Wtorek, 19 czerwca 2018
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Opublikowano 10-09-2017 21:06
Wypadki śmiertelne – sierpień 2017
* 1. 02 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 01 sierpnia 2017 roku ok. godz. 15.00 na terenie hurtowni drewna i materiałów budowlanych w Rypinie uległa osoba wykonująca pracę zarobkową na podstawie umowy cywilnoprawnej. Poszkodowany w trakcie wykonywania prac porządkowych na terenie przedsiębiorstwa nagle stracił przytomność. Podjęta akcja reanimacyjna nie przyniosła skutków i nastąpiła śmierć mężczyzny.
* 2. 11 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 10 sierpnia 2017 roku ok. godz. 10.30 uległ pracownik gabinetu weterynaryjnego w Brodnicy. Poszkodowany kierował samochodem do klienta. Jechał drogą krajową nr 15, w miejscowości Niewierz doszło do czołowego zderzenia z autem jadącym z naprzeciwka, którego kierowca wykonując manewr wyprzedzania zjechał na pas jezdni jakim poruszał się poszkodowany. W wyniku odniesionych urazów pracownik zmarł na miejscu wypadku.
* 3. 18 sierpnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 20.00 uległ pracownik zakładu gospodarki odpadami z siedzibą w Bydgoszczy. Wypadek zaistniał w stacji przeładunkowej odpadów w Toruniu. Podczas czyszczenia rolki napinającej taśmę przenośnika poszkodowany włożył ręką w niezabezpieczoną strefę roboczą, co doprowadziło do pochwycenia prawej ręki.W wyniku zdarzenia pracownik doznał otwartego złamania kości ramieniowej. W dniu 23 sierpnia br. poszkodowany zmarł w szpitalu.
* 4. 24 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 13.30 uległ pracownik firmy wykonującej usługi transportu drogowego z siedzibą w miejscowości Słaboszewko. Wypadek zaistniał na terenie bazy zakładu w Barcinie. Poszkodowany operator koparki podczas przeładunku zbrylonego popiołu składowanego na hałdzie o wysokości około 12 metrów został przysypany częścią materiału, jaki oderwał się z góry usypiska. W wyniku zdarzenia kabina operatora została zmiażdżona, a pracownik poniósł śmierć na miejscu.
 
Wypadki ciężkie – sierpień 2017hosting
* 1. 01 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz.16.00 uległ pracownik stacji benzynowej w miejscowości Wieniec. Poszkodowany podczas wykonywania pracy w rozdzielnicy elektrycznej został porażony łukiem elektrycznym doznając poparzenia obu rąk, twarzy i szyi.
* 2. 02 sierpnia 2017 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 31 lipca 2017 roku ok. godz. 12.20 na terenie budowy w Bydgoszczy uległ pracownik przedsiębiorstwa produkcji metalowych elementów stolarki budowlanej z Bydgoszczy. Podczas montażu belki podsuwnicowej, element ten zsunął się ze wspornika, a następnie spadł na poszkodowanego znajdującego się na rusztowaniu na wysokości ok. 2,5 metra. W wyniku zdarzenia poszkodowany spadł na ziemię i został przygnieciony belką. Pracownik został poddany pourazowej amputacji prawej nogi poniżej kolana oraz doznał urazów miednicy i uda.
* 3. 28 sierpnia 2017 roku OIP w Gdańsku zawiadomił właściwego inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 26 lipca 2017 roku ok. godz. 14.00 na terenie placu składowego w Tuchomiu uległ pracownik firmy transportowej z siedzibą w Lubiczu Dolnym. Poszkodowany przyjechał na plac ciągnikiem siodłowym w celu załadunku dwóch kontenerów. Po załadunku kontenerów na platformę pracownik wszedł na kontener aby zapiąć pasy transportowe. W trakcie wykonywania tych czynności poślizgnął się z spadł z wysokości ok. 4,0 metrów. W wyniku upadku doznał złamania kości obu rąk i uszkodzenia kręgosłupa.
* 4. 29 sierpnia 2017 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu tego samego dnia ok. godz. 12.15 na terenie hurtowni elektrotechnicznej w Lubiczu uległ pracownik magazynu. Podczas wykonywania prac rozładunkowo – załadunkowych operator wózka widłowego najechał kołem na nogę poszkodowanego. W wyniku najechania pracownik doznał złamania kości stopy i podudzia.« powrót